בית המגזין פחתיאון / אביחי שקד

פחתיאון / אביחי שקד

עוד עונה לפחתיאון

אני יושב וחושב לעצמי איך הקבוצה הכי אירופית נשארה שוב בלי אירופה?  ויותר מזה, למה לעזאזל זה בעצם מגיע לנו?

כי הרי, אנחנו הקהל שהוכיח את עצמו השנה ברגעים הכי קשים, אנחנו האחרונים שזה מגיע לנו.

ובכלל זה אירוע לא ברור. כל קשר בין ההתרגשות והדופק המהיר שהיה לכולנו במשחק הראשון השנה בסמי עופר, כל קשר בין זה לבין התחושה שלנו עכשיו מקרית בהחלט. ומה אני מרגיש עכשיו? אני שאוהד את הקבוצה הזאת מאז שאני זוכר את עצמי אחרי אחת העונות הבזויות שיצא לי לראות.

האמת שאי אפשר להסביר כל כך את ההרגשה הזו. זה לא עצב, זה גם לא כעס וגם לא ממש תסכול. זו מן תחושה ילדותית כזאת שבא לך להיכנס לחדר ההלבשה שלהם, זה שראינו מפוצץ בפיצות באחד המשחקים השנה ופשוט לצרוח עליהם.

ולשאול אותם

איך זה שאתם לא בועטים לשער פצצות כמו שפעם היו בועטים כאן? ואיך זה שאתם מרימים כדור בקשת ולא בסיבוב? ולמה לאלף עזאזלים אתם כאלה רכים בקישור? ואיך בא לכם להעלות תמונות לאינסטגרם המטופש הזה, כשאנחנו אוכלים תלב כל שבוע כבר ארבע שנים?

ולמה עזרא הולך ראש בקיר?

ותורגמן בועט באוויר?

ולמה חלוץ ששני מאמנים(!) פעמיים (!) ניפו מהסגל, פותח במשחק כל כך חשוב?

ואיפה הכבוד שלכם? איך נראיתם ככה בעשרים דקות הראשונות נגד הצהבת?

ואני יכול להמשיך עד הבוקר, יש לי עוד הרבה שאלות לשאול אותם. את אלו שביישו את הסמל עוד עונה (ושלא יהיה ספק אני מתכוון לכווולם).

וגם לבוס.
זה, שעל הפצעים שלנו מיהר לברך בפומבי את הקבוצה הכי שנואה עלינו עלי אדמות. לא בטלפון, לא באסמס, לא במייל ולא במברק. אלא בהודעה צבעונית בעיתון ספורט ביום ראשון. אנחנו שגדלנו על "פשעי" מליקה, ועל הקרבות הגדולים של שנות ה-90, שהתבגרנו על ההשפלות של העשור הקודם ושמזדקנים עם חילופי המשמרות ביננו לבין המחלה בצהוב, צריכים לראות את הנשיא שלנו מתרפס בפניהם!

אז גם לבוס יש לי הרבה מאוד שאלות. אבל הן כולן כולן מסתכמות ב- איך לעזאזל הבאת אותנו למצב הזה? איך בדיוק? לאן נעלמה רוח הלחימה? החדשנות? איפה הנשיא שגנב לצהובים את בוקולי מתחת לאף, שחוקק חוק רק כדי לשתף זר שישי, שהנחית כאן כמו חיילים את השחקנים הכי גדולים, איפה הוא לעזאזל? ולמה, באמת למה אנחנו מרגישים שהוא תמיד נגדינו? למה? מה? 17000 מנויים ואצטדיון סולד אאוט אין ספור פעמים לא גרמו לך להבין שאנחנו באותו צד?

ואז יש לי מחשבות שעולות לי בראש. עזוב, אני אומר לעצמי. כדורגל זה גלגל, תראה את מנצ'סטר… הינה מנצ'טסר… ואללה נכון!! אם להם מותר אז מי אנחנו.

10710868_10152478988172291_5646064495215151594_n

 

וגם ליברפול… תראה את ליברפול. אההה רגע רגע אני חושב לעצמי.
ליברפול, יש להם מסורת, היו להם שחקנים גדולים, יש להם קהל, אבל אין להם כלום כבר כמה שנים. אז אנחנו הופכים להיות ליברפול? מעניין אותי איך האוהדים שלהם הרגישו בשנים הראשונות שבהן הם הפסיקו להיות פקטור. גם הם חשבו לעצמם כמוני "עזוב תראה את ריאל…"? באמת יכול להיות שאנחנו בתחילת עידן אפור וחסר הישגים למעט הבלחות?  אני רוצה להאמין שלא.

העונה הזאת נגמרה. היא נגמרה לא לפני שגמרה לנו את כל חולצות המזל, הקמעות, ובעיקר גמרה לנו את הסבלנות. יש עוד משחק לא חשוב בשבת (בתוך תוכי אני רוצה שיהיה אצטדיון ריק אבל אני יודע שבסוף לא אתאפק ואגיע). אומרים שכל כיסא מצולם… אני מזמין את מקבל ההחלטות להסתכל קצת במצלמה הזאת שלא לומר לשבת איתנו. לראות, לשמוע, לדבר איתנו.
איתנו, שיושבים מול השמש ולא בצל. להבין שאנחנו על הקצה, ש 17000 מנויים זה כנראה לא ריאלי לעונה הבאה, ושבעיקר באמת באמת כואב לנו!

Comments

comments

18 תגובות

 1. מסכים איתך ברוב הדברים.. לא חושב שזה עניין של "מגיע לנו" או "לא מגיע לנו". זה שילוב של התנהלות לא נכונה מצד ההנהלה, אופי חלש של השחקנים שבכל פעם שיש קצת לחץ רועדות להם הביידות, וגם קצת חוסר מזל. מה שהיה מספיק בעבר לאליפות כבר לא מספיק היום. התקציבים עולים, המחירים של השחקנים עולים, המשכורות עולות. ה"בזבזנות" של פעם היא "השפיות הכלכלית" של היום, ומי שלא רואה את זה שלא יבנה על אליפות. אגב, אני מזכיר לכם שאלופה יכולה להיות רק אחת, לכן אני לא שופט את הקבוצה עפ"י השגת התואר או לא, אלא עפ"י התמודדות על התואר עד סוף העונה. כרגע הקבוצה נכשלת. אני לא מאמין שזה ימשך עוד הרבה. כולי תקווה שכבר בעונה הקרובה הקבוצה תראה משמעותית טוב יותר. אבל בתור אוהד, זה התפקיד שלי – לקוות. להמשיך ולעודד, להמשיך ולתמוך, רק כי אני מאמין בלב שלם שיש עוד תקווה ושהקבוצה תצא מזה.

  • ממש נהניתי לקרוא את התגובה שלך , אתה אוהד אמיתי ואם כל הכבוד הליגה שלנו זה לא אנגליה וגם לא ספרד ..
   ואני לא רואה אותנו נותנים עוד שנה כמו השנה כי כבר עד לאן אנחנו יכולים לרדת , ובינינו אנחנו הקבוצה היחידה שיכולה לתת פייט למכבי ת-א .

 2. דרוזי מכסרא

  צודק אני איתך .
  איפה מכבי חיפה שנת 2002 ואיפה היום .
  היום יש שחקנים ברמה של ליגה לאומית היום אין שחקנים שהיו פעם היום אין כבוד לסמל .
  הלב סבור הלב כואב על מכבי חיפה של שנות 2000

 3. אני מסכים כמעט עם כל מה שכתבת .
  אין לי את יכולת ההתנסחות שלך אך אנסה .
  מה הבעיה עם שחר ?
  מאז שהוא קשור למועדון בצורה זאת או אחרת , כספונסר או נשיא , מכבי חיפה טובה יותר בכל הפרמטרים משבעים ותשע השנים טרם הגעתו למועדון .
  לברך את האלופה בפומבי זאת בעיה ? ! מה הבעיה בדיוק ? שהוא מתנהל בצורה מכובדת ? כיאה לנשיא מועדון מכובד ?
  מכיר את היריבות עם מכבי ת"א טוב טוב , אין לי חולצה צהובה אחת בארון , גם לא לאישתי וגם לא לבת שלי , צהוב הוא לא צבע לגיטימי אצלנו בבית , תחושות האקסטזה הגדולות ביותר שחוויתי בקרית אליעזר הן בעיקר בשערים נגד הצהובים .
  מליקה -פץ , זוהר נימני , סתם כי הפועל חיפה לא מעניינת , ועוד אין ספור סיבות ידועות למה מכבי ת"א היא היריבה האמיתית , ועדיין , מה הבעיה לברך אותם ? זכו באליפות ויופי להם , הלאה להתקדם , יצרו שיאים ? יופי , גם לנו יש שיאים 28 ניצחונות בעונה, 46 משחקי ליגה רצופים ללא הפסד , אך יופי זה היה בהתחלת שנות התשעים שזה מתחבר עם הרכש שאתה רוצה וטוען ששחר הנחית בקריה , הרכש הזה הגיע בתקופות שונות לגמריי שהכסף עוד היה יחסית מכובד לזרים , כי היום כל קבוצה בלגית /הולנדית/ למי אכפת / יכולה לשלם לזר ראוי מעט יותר וגם לתת לו חוויה אירופאית עם קירבה גאוגרפית לצלחת שהוא רוצה לאכול מימנה .
  מסך הברזל שקרס ? ! דיי גם זה כבר מעלה אבק בספרי ההיסטוריה .
  רגוע , שמח , ונינוח שההגה בידיים של נשיא המועדון שלנו חד משמעית .
  תודה לך יעקב שחר .

  • כל הכבוד על התגובה העניינית אני איתך .לא היה ולא יהיה כמו הנשיא שלנו יעקב שחר

  • שאלה לי אלייך פעם ראית את ריאל מדריד מברכים את ברצלונה??מכבי תל אביב במושגי הכדורגל הם " האויב " שלנו ואת האויבים שלנו אנחנו לא מברכים!! אין מאושר ממני שיעקב שחר פה ולא איזה יואב כץ ואין קשר בין הדברים הוא צריך להתנהל כמו מכבי חיפה ולא כמו אוהד של הצהבת(תזכורת לפיינל פור) לצערי שחר מתנהל לא נכון בשנים האחרונות ושם את הכסף שלו על דברים לא נכונים..הוא משקיע הרבה מאוד כסף בקבוצה והתקציב כל שנה עולה..להגיד שהוא מחסיר מאתנו משהו זה ממש לא נכון אבל משקיע לא נכון זה כן!! הקהל מאמין ונותן גם לשחר והמספרים מדברים בעד עצמם גם עם 17000 מנויים כל משחק מגיעים עוד 6000 אוהדים שקונים כרטיס לא מחוייבים להגיע וגם ידעו במהלך השנה שאין למה להגיע אבל הם באו תמכו ועודדו..השעון חול של יעקב שחר התחיל לתקתק ואני מקווה ומאמין שיעקב שחר מבין את זה שהרוח הגבית שהוא מקבל לא תיהיה לעד ושאם הקבוצה לא תחזור להיות מכבי חיפה שהייתה ושאנחנו רוצים לראות על הדשא הרוח הגבית והעצומה שהוא מקבל מהקהל לאט לאט תתחיל להיעלם..אם נמשיך להיות ככה עוד מספר שנים של כשלונות ואכזבות הקהל בסוף יתפוצץ ושהוא יתפוצץ הוא יעשה הכל כדי להחליף את הבוס הגדול כי השאלות כבר נמצאות אצל הקהל..אולי הכסף הגדול נכנס חזקקק לתמונה?אולי גם אנחנו צריכים להתקדם להתנהלות האירופאית של המעודון?אולי כבר שחר עשה את שלו?אולי הגיע הזמן שבוס חדש ייכנס לתמונה כי עשור לפה או לשם זה ייקרה..גם אם הבן שלו ייכנס והוא כבר נכנס זה עדיין בוס חדש עם מחשבה חדשה??אני מתפלל שעוד נשחק בליגת האלופות שיעקב שחר יושב על הכיסא שלו והלוואי והוא יוכיח לכולם שזה לא הכסף ולא בטיח התנהלות נכונה+רכש נכון=אליפות!אני יהיה הכי מאושר בעולם שזה יקרה אבל אם נמשיך לראות את הקבוצה ככה עוד 2-3עונות כנראה שנצטרך את השינויי הזה?לא כי לא אוהבים את שחר כי הוא כבר לא מתאים ולנו האוהדים יש מועדון כדורגל שאנחנו רוצים לראות בצמרת ולא בלאומית וכבר לנו האוהדים לא יהיה מה להפסיד גם בסיכון שיבוא איזה יואב כץ שגם אותו נחליף עד שיגיע הבוס הנכון! מאחל לנו שכבר בעונה הבאה נחזור להראות כמו מועדון מכבי חיפה גם אם לא ניקח אליפות אני רוצה להתחיל להראות כמו צורה של משהו שמזכירה את מכבי חיפה שלנו כי היום אנחנו רחוקים שנות אור.. אלירן עטר..איתי שכטר..ורוני לוי נותנת לי את התקווה שיעקב שחר חוזר לעצמו ומבין בדיוק לאיזה סוג של שחקנים ואיזה סוג של מאמנים צריך כאן!

  • מילים כדורבנות

 4. הטעות היא בחפזון, ובויתור על שחקני הבית. הביאו את בניון, למה? הוא היה צריך לפרוש מזמן אבל רצו למכור הרבה מנויים ומהר אז הביאו כלום. בשביל זה הקפיאו את ראיוס שמשחק על אותה משבצת בדיוק, רק הרבה יותר טוב. הביאו את פאס – מצוין. את אלירן עטר? שוב, בדיוק למשבצת של חן עזרא. אלא שבמקום לשחרר את עזרא העבירו אותו לימין, שם הוא רק מזיק, במקום לטפח את עידן ורד. ולמה לא הביאו ברבע מחיר את איסמעיל ריאן? הביאו את שכטר, למה? גאדיר או שחר הירש לא עדיפים? וזולים בהרבה? וגוזלן? המסקנה – מותר לחקות את מכבי ת״א ולהביא מנהל מקצועי

 5. הבעיה אינה באיכות השחקנים אלא ברוח השחקנים והקבוצה
  הרי לביתר יש ללא ספק חומר שחקנים נחות משלנו אבל אתה רואה אותם שורפים את המגרש
  תמיד ראשונים לכל כדור.ומשחקים כדורגל של הקרבה.
  ומה אצלינו השחקנים אנמיים משחקים בהליכה. הקפטן המהולל יורד בזמן חילוף כאילו אנחנו מובילים ב4 שערים
  ואח"כ יש לו גם זמן לצילומי סלפי עם האוהדים תוך כדי המשחק במקום לעודד ולדחוף.
  אז קודם כל צריך לעשות סוויץ' במחויבות וההקרבה והאיכות תגיע אח"כ

 6. אדלה וזנה

  כל מילה בסלע חבל מאוד ועצוב. שהק בוצה שאני אוהדת מילדותי נראית כך.

 7. קובי אתה חי בנדמה לי שכטר בכושר משמע החלוץ הכי טוב בארץ …
  אחלה כתבה רק בנוגע לשחר לא הייתי ממהר לסתום את הגולל, שחר עוד יפתיע אותנו לטובה בעזרת השם וגם הוא נראה לי הבין את המסר בנוגע לצהבת..
  בקשר למנוי אני מהדרום אז המנוי יירכש בהתאם לרכש אל תשכחו לא כולם גרים בחיפה..

 8. ואנחנו לא מחקים אף אחד ההפך הוא הנכון

 9. אוהד שכואב לו

  הדבר שמעצבן אותי בעיקר הוא שלא אומרים את האמת. כל שנה מגיעים שניים וחצי שחקנים, משחקים שניים וחצי משחקים טובים במחנה אימון ועל המשחק חוץ הראשון בליגה בא הפסד שגורר איתו כדור שלג שנעצר כשכבר אין על מה לשחק. אולי הגיע הזמן שיבינו שאולי מלחיצים יותר מידי את השחקנים בתחילת העונה ואם להיות מציאותיים הציפיות לא כל כך הגיוניות כשבשטח יש את מיץ' וחבורתו שמשקיעים יותר ונכון יותר. אני מקווה שבעונה הבאה לפחות יהיה על מה לשחק עד הרגע האחרון כי אחרת הולך להיות כאן תוהו ובוהו…

 10. דיי נמאס כל שנייה בניית קבוצה הזוייה ובזוייה בזבוז כסף סתמי ומטופש על שקנים בפנסיה או ליגה ז כמו בניון מיצל קמארה ועוד ועוד איפה החשיבה איפה הבנייה לעתיד איפה הצעירים?????
  איך זה שאני מסתכל על הקבוצה וקיים רק שחקן בית אחד בסגל ועולי אחד וחצי שחקנים רעבים באמת לא בכאילו
  יוסי בניון דגני אלע גבאי משומר ידין קמארה מיצל אלון תורגמן עמאשה ראיוס אברהם פס דקל קינן ועוד ועוד כל אלא לא צריכים ללבוש ירוק אולי ירוק של כפר סבא עם כל הכבוד הם או זקנים או פשוט רמה בזוייה.
  ואלו שכן ראויים למועדון כמו עטר או שכטר או עזרא שיתעוררו מהר כי עוד משחק שניים הם גם מצטרפים לרשימה המסריחה והבזוייה הזו שאני מתבייש בכל ליבי ששייכת לקבוצה שלי מגיל אפס.
  לא רוצים אליפויות לא רוצים גביעים רק שתהיה קבוצה שנהיה גאים בא קבוצה רעבה שרצה לפחות כמונו לנצח ואז בלי כסף גדול בלי התנהלות "אירופאית עלאק" עם איזה הולנדי מתנשא או וולשי ניקח אליפויות כמו גדולים.
  דיי לבינוניות דיי לזיקנה דיי לטיפשות הגיע תורם של שחקני בית אמיתיים וזרים לוחמים ללבוש ירוק גוזלן וייסמן עטאא ריאן גדיר קוסטא ועוד ועוד ועוד ירוק בלב ירוק תמיד אבל בשנים האחרונות ירוק עצוב…

 11. פיני הירוק

  הגיע הזמן ידידי לומר אמת , יענקלה משקיע הון אבל אוי להשקעות האלה , מי ביקש אליפות ? לא אני , אבל אפשר לבקש יניראה כדורגל ולא כדורפח ? קבוצות כמו מכבי פ"ת וסכנין ב 10 אחוז מהתקציב משחקות כדורגל שאפשר להינות ממנו ? ואצלינו כלום ? חושך !!! תבנו על שחקני בית +חיזוק מצומצם אבל תביאו מאמן שיודע כדורגל שמלמד איך משחקים וישחק כדורגל התקפי מהנה יפה לעין ולא סתם הרחקות והרמות בלי כתובת , כדורגל זה כדורי עומק , זה פסים קצרים וארוכים לרגל ולשטח מת , זה דאבל פסים בהתקפה , זה קשיחות ותאקל במרכז השדה , וזה ושוער שיודע לצאת לכדור ולא כל הרמה מקבלים גול ,וכן סטויקו לא שולט ברחבה ולא בהגנה ולטעמי בנגוד לרבים הוא מיותר , אם בלמים טובים לא צריך שוער תוצרת חוץ שלא יודע לצאת לכדור גובה. לא ייתכן שמחזיקים קשר כמו ראיוס שנותן משחק טוב ועשרה רעים ונעלם בכל משחק קריטי, לא ייתכן שיש חלוצים כמו אבובלוף או ורד שמבקיעים עשרה שערים בחמש עונות , לא ייתכן שיש משומר שעולה 20פעם להתקפה ואולי כדור אחד שלו מגיע לרחבה ? לא ייתכן שיש בלם כמו דקל שרק תופס בידיים וכשהוא משחק תמיד !! נקבל גול דרך מרכז ההגנה בראש או ברגל ? לא יתכן שיש דגני שלא מסוגל למסור כדור אחד לרגל אלא אם כן זה אחורה ? בקיצור הדג מסריח מהראש ,שלא יספרו לכם אחרת, ים של שחקני פח ויתור על הנוער שלנו , כסף שנזרק לפח שוב ושוב , תמיד יש פערים כספיים שבגללם לא מגיע שחקן איכותי ואז נגמרת העונה בנובמבר ויביאו כמה בינוניים או גרוע מכך ביותר כסף ,אין סקאוט רציני , אין מאמן אמיתי ,אין מנהל אמיתי , יש פרצופים ביציע כששחקן ברמה של לאומית לא מסוגל להבקיע ממטר או למסור פס , למי הפתרון ? רק ליענקלה שכנראה לא רוצה ללמוד. לא לשקר ,אין קבוצה כבר חמש שנים ההגמוניה חזר לת"א ואין אור בקצה המנהרה , תפסיקו להיות נאיבים.

 12. אתם ממש נאיביים: ירוצו שמות של שחקנים טובים, כל הקיץ…כדי להשאיר מתח אצל האוהדים…הכל יהיה לוט בערפל…פלוני יגיע….אבל הוא לא מעוניין…אלמוני יגיע….אך העלויות גבוהות…אך לבסוף ….נשאר עם רוב השחקנים הקודמים+איזה חיזוק של שחקן בעייתי ואלים שניזרק בחינם מקבוצתו הקודמת….זה כל הניהול

 13. אדיר ברגד

  אני כול משחק מגיע מצפה שהם ישחקו טוב יתנו תנשמה בסוף מה אני רואה שהם משחקים כמו בחורות איפה השנים של 3 שנים אליפות רצוף אחפה השנים שינקלעה היה משקיע על דברים טובים ולא כמו אידריסו איתי שכטר אני חשבתי שהוא יביא שחקנים רציניים וואלה אני יכול לסכם הכול בשני מילים אני מאוכזב

 14. יענקלה שחר הוא המנהל המקצועי שלנו נכון לעכשיו. עד שהוא ירד מהמשבצת הזאת ויהפוך להיות רק בעל בית שמשקיע כסף כמו גולדהאר, אנחנו נראה כמו שאנחנו נראים.
  מסקנה ופתרון – להנחית מנהל מקצועי זר ומהר.

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>