בית המגזין גיהנום/אביחי שקד

גיהנום/אביחי שקד

פרולוג:

לפני כמה שבועות, חזר הבן שלי (בן ארבע) מהגן ושאל אותי שאלה פשוטה.
"אבא, מי זה ערן זהבי?"
כמה שניות לקח לי לעכל את השאלה ואחרי שעניתי לו שמדובר באיש רע שאני לא רוצה לשמוע את השם שלו בבית שלנו יותר, חשבתי לעצמי איך לעזאזל ילד בן 4 שגר בחיפה מכיר את השם ערן זהבי ומדבר עליו במקום לדבר על שחקן של מכבי חיפה?
הרי אני, בתור ילד ידעתי מי זה זאהי ארמלי, ברוך ממן, אבי רן, ציון מרילי, משה סלקטר, אברהם אבוקרט ושאר הכוכבים. מעולם, אבל מעולם לא עניינו אותי שמות של שחקנים מקבוצות אחרות.
למה ילדים בחיפה מדברים היום בגן על ערן זהבי? ועל קבוצות ושחקנים שהם לא מכבי חיפה?

אפס משש

הריח של הכשלון היה באוויר כל הקיץ. אלפי מילים נשפכו על על ההתנהלות הכושלת של המועדון במהלך הקיץ. על הסיסמאות והקלישאות שזרקו לנו רק כדי שנקנה מנוי. על רכש, ועל פינצטות ועל רוני לוי החדש ועל לחץ גבוה בצד של היריבה, ואימון ברמות גבוהות, ועיניים שנמצאות על כל המגרש.
כולם הריחו את זה, כולם חוץ מהמועדון עצמו.
למרות ההתנהלות הלא מקצועית של המועדון, ההגרלה החלומית שקיבלנו לליגה גרמה לרובנו להניח שלמחזור הרביעי נגד ב"ש בחוץ נגיע עם לפחות 7 נקודות ומורל גבוה לקראת שני משחקי מפתח שיובילו אותנו למאבקי הפסגה או לים.

אף אחד, אבל אף אחד גם לא הפסימיים ביותר שביננו לא חלמו בסיוטים הכי גרועים שלהם שאחרי המחזור השני אחרי שני משחקים מול העולות החדשות נהיה עם 0 מתוך 6 נקודות. עם חצי סגל שלא מדבר עם המאמן, עם אלירן עטר בדרך החוצה ועם "קפטן" "פצוע" שהמשחק הכי טוב שלו עד עכשיו היה משחקי כוח מול המאמן לעייני כל השחקנים הצעירים.

גילוי נאות קטן, את המשחק היום לא ראיתי. התעדכנתי דרך המדיות השונות ודרך פורום MHFC במה שקורה על המגרש.
כלום ושום דבר.
וזה הרי טבעי שאותה קבוצה של שנה שעברה תשחק בדיוק אותו דבר השנה, אין קסמים בכדורגל.
חבל על הפיקסלים כדי להמשיך לתאר את המשחק היום ולדבר עליו בכלל.

צילום: אורטל דהן זיו

צילום: אורטל דהן זיו

הסיפור שאינו נגמר

בסצינת הסיום של הסרט האלמותי, הורס "הלא כלום" את ארץ פנטזיה ומשאיר ממנה רק את הנסיכה בארמון המתפרק. כדי להציל את הממלכה אומרת הנסיכה ללוחם אטריו שהוא צריך לתת לה שם, וגם להפעיל את הדמיון כדי לברוא את פנטזיה מחדש.

תרשו לי להכנס לנעליים של אטריו ולדמיין רגע את מכבי חיפה כמו שאני חולם עליה בלילות, שהיום בדומה לממלכת פנטזיה היא הרוסה לחלוטין ולא נשאר ממנה כלום.

אני מדמיין בעלים רעב, שלא חי על עקרונות שפסו מהעולם. שלא רץ לברך את היריבה השנואה שלנו על הזכייה בדאבל ועוד בצבע ועל הפרצוף שלנו. בעלים שזוכר את השם של היריב הכי מר שלו ולא מדבר עליו בזלזול. שמסתכל ליריב שלו בלבן שבעיניים ולא מוריד את הראש כמו חתלתול עד יעבור זעם. אני מדמיין בעלים שמוקיר תודה לקהל של עשרות אלפי מנויים שאוכלים חרא כבר חמש שנים וממשיכים ללוות את הקבוצה למרות שהעלו לו את מחירי המנויים.

אני מדמיין מאמן עם אינטליגנציה רגשית של אדם מבוגר ולא של תינוק. שיודע להתמודד עם כוכבים ואגו, שלא משחק אותה קשוח ומשפיל את הכוכב הכי גדול שלו. אני מדמיין מאמן עם ביצים שיודע לדרוש ולקבל שחקנים ובונה קבוצה חזקה ולא לפי אינטרסים כלכליים של שדרוג שחקני נוער. אני מדמיין מאמן מודרני, עם שיטות משחק מודרניות ולא מקובעות, שיודע להתאים שיטת משחק לסגל הקיים ולא מתרסק עם הראש בקיר.

אני מדמיין שחקנים עם כריזמה וכישרון. עם מינימום מניירות ועוקבי פייסבוק חנפנים שמעלים להם את השתן לראש עוד לפני שקרעו זוג נעליים. אני מדמיין קפטן מנוסה ששיחק בקבוצות הכי גדולות באירופה. שלא מקדם אינטרסים אישיים לפני הקבוצה. שלא מסית שחקנים בחדר ההלבשה, שלא בוחש ושלא חותר תחת המאמן, שנותן דוגמא לצעירים ולא עטוף בקהל עיתונאים ויחצנים.

אני מדמיין קבוצה שמשחקת משחק שוטף, אטרקטיבי ויפה. שמביאה נקודות, ושגורמת לילדים בגן לדבר על הכוכבים שלה ולא של היריבה הכי שנואה בעולם.

צילום: אורטל דהן זיו

צילום: אורטל דהן זיו

שערי הגהנום

אין דבר בעולם, שאנחנו האוהדים לא רוצים יותר מהצלחת הקבוצה.
אני חושב שחלק מאיתנו מוכן לסבול נהרות של מוגלה שתשתפך החוצה ובלבד שהפצעים יגלידו והגוף יתרפא ויתחזק מחדש. רוצה לומר, חלק מאיתנו ובטח אני, מוכנים שיהיה כאן שחור מאוד לתקופה ובתנאי שנראה אור בקצה המנהרה, וננקה את הקבוצה היקרה שלנו מכל החוליים שלה. מהשחקנים הבוחשים והמדליפים, מחסרי הכשרון שמטנפים לנו את הסמל, מהמאמן שכנראה לא למד כלום מאז הקדנציה הקודמת שלו אצלנו, ומהבעלים השבע היהיר השחצן והמנותק שלנו.
הנהלת הקבוצה התרגלה לחיים טובים במיוחד בעונה הקודמת. השחקנים מבזים את החולצה והקהל מגיע בהמוניו ומעודד.
לא עוד!
דעו לכם, כולכם (מאחרון השחקנים ועד ליעקב שחר)- הסבלנות שלנו נגמרה!
אין לנו סבלנות לעוד הפסדים מביכים. הבאתם אותנו לתחתית, למקום שממנו אין יותר מה להפסיד!
המחאה שלנו תהיה כואבת, נוקבת  ומשפילה (אבל בשום אופן לא אלימה בכל דרך שהיא). לא ניתן לכם מנוח. את הקללות, הבוז והדמעות של הילדים הצעירים ששוב מתאכזבים מכם אתם תזכרו טוב טוב.

 

אפילוג

במקום להתעדכן במחצית השניה, ירדתי היום לשחק עם הבן שלי כדורגל בפארק.
כשבחרנו איזה שחקן יהיה כל אחד הוא ביקש להיות מסי. ולי, לי… לקח לי כמה שניות להחליט מי אני.
סיכמנו שאני ארמלי.
כשאין לך הווה ואין לך עתיד אתה מתרפק על העבר, חשבתי לעצמי ונתתי לו לנצח אותי.

 

 

 

Comments

comments

17 תגובות

 1. תגיד תודה שהילד לא החליט להיות זהבי.

 2. למחות, למחות אבל לא לזרוק בקבוקים על שחר…

 3. אהבתי מאוד את הכתבה . הדג מסריח מראש
  תראו איזה שמות יכולנו להביא אם לא הקמצנות והשחצנות של שחר .הכדורגל התקדם ושחר נשאר מאחור
  ריקן.טןטו תמוז . בן חיים הבלם..עדן בן בסט. אפילו את תומר חמד יכולנו להביא אם היינו מגיבים בזמן
  יענקלה לך הביתה או שתתקדם .

 4. פשוט אין חשק לכלום

 5. עצוב עד כמה שזה שנכון!
  איבדנו את הזהות שלנו!
  אנחנו מכבי, מכבי חיפה!!
  שמישהו יתעורר לפני שיהיה מאוחר!!!

 6. הרבה זמן לא קראתי כתבה לעניין כמו זאתי.
  עצוב

 7. מי שלא מכבד את סמליו (עיין ערך ארמלי … קטן ) שלא יופתע ממצב הקבוצה
  כשזה יתחבר לא תהיה קבוצה שתעצור אותם
  אל תורידו את הראש. אני אוהב את הקבוצה כקבוצה כערך כדוגמה. פחות את השחקנים שמייצגים אותה

 8. אבל אמרתי לכם, למה קניתם מינויים ?

 9. כתוב ילדותי משהו. אי אפשר למנוע לדעת מי הוא ערן זהבי ואז לתקוף את המאמן שהוא מקובע.

  לגוף הענין, ‏לא מבין אוהדים. ⁧‫#מכבי_חיפה‬⁩ במגמת שיפור. שבוע שעבר חטפו 3 בבית היום רק 1 בחוץ. רוני לוי בטח יצביע על השיפור ⁧‫#לאמאמן‬

  הפתרון – מחאת אוהדים. לא לקנות מנויים. להחזיר את המנויים בטלפיהם ולדרוש כסף חזרה.

 10. כתבה מרגשת אבל דבר אחד לא מקובל עלי – לא זורקים בקבוקים ומקללים את יעקב שחר – פשוט לא.
  כל מחאה היא לגיטימית אבל לא בקללות ובטח ובטח שלא באלימות!!!!!!!

 11. אני מבין את הכעס של האוהדים(וחס וללילה לא לנהוג באלימות, גם לא מילולית) המועדון משדר חוסר אמינות לקהל…עד רמה של שקרים…הבעלים מזלזל באוהדים…שכמוהם לא רואים אפילו במקומות טובים באירופה…שחר משדר שהוא קונטרול פריק….לא מוכן לקבל יעוץ באמת מקצועי או לשחרר מעט מהסמכויות וככה זה נראה

 12. אני מתחיל לחזור על עצמי כמו מנטרה, אבל אין מה לעשות, היינו פעם מועדון גדול ועכשיו אנחנו סתם אוסף של שחקנים שמשחקים באצטדיון גדול. לא יזיק לרדת ליגה כדי שסוף סוף יבינו מה שאני הבנתי לפני 4 שנים: צריך לבנות הכל מחדש, להעיף את כל הותיקים, לתת לצעירים לשחק וסביבם לצרף זר או שניים ממש טובים ולמען השם להתחיל עונה בלי להכריז שחיפה מציבה לה כמטרה ללכת על תארים כי זה כבר נשמע פתטי. חיפה צריכה לשים לה למטרה להיות מסוגלת לשחק קבוצתי ושהשחקנים שלה יקבלו יסודות טובים. בשביל העונה הזו אני חושב שזה יהיה הישג ראוי. אחרי שיהיה כדורגל אפשר יהיה להתחיל לחשוב על כדורגל למתקדמים שיש בו גם שאיפות לתחרותיות ולהשגיות. שבוע טוב.

 13. עליבות בלי מאמן.

 14. ואני רק שאלה ? מה רוני לוי עשה כל הקיץ ? מחנה אימונים ? הלכו לנפוש באוסטריה ? שחקנים בינוניים ולא מתאימים ? למה לא שוחררו ? יסודות הכדורגל ? למה לא רואים כלום ? רוני לוי נשאר אותו מאמן שצעקנו לו "אליפות בלי מאמן " מאמן לקבוצות קטנות , מסתכסך עם הכוכבים ,רוצה לשלוט בכל , אין ולא יהיה כדורגל אטרקטיבי , שחר לא יכול כבר ללמוד ,כלב זקן אי אפשר ללמד טריקים חדשים , הוא בטוח שהשיטה שלו עובדת (מה שלא נכון כבר שנים ארוכות ) ,הוא בטוח שהשמש זורחת לו מהתחת ורק הוא יודע מה טוב לקבוצה ומה זה כדורגל , והוא מתרסק שנה אחרי שנה , פרצופים ביציע ולצעוק "איזה דפוק משומר " זה יפה אבל במקום משומר הוא שם את דגני שגרוע ממנו (למה החזרתם אותו למה ? עד שנפטרנו מהאפס הזה ), שיחררו את שיינמן עכשיו אין מגן שמאלי ? שיחררו את פס ושוב נתקענו עם דקל שכל ילד מקרקס אותו בקלות כמו בגול בשבת ? הביאו קשר מבית"ר וקשר מחו"ל , למה הם בחוץ ? למה שוער יכול לשחק במקקי אחרי חצי יום ואצלנו צריך חודש להתאקלם ? תשובות ? אין. הכל רקוב ,תפסיקו לשקר את האוהדים ,אבל האמת מגיע לנו אם ממשיכים לקנות מינויים אחרי עונות חושך כאלה אז כנראה שלא לומדים לקח והפריירים התרגלו לבושות סטייל הפועל ת"א הישנה.

 15. אחלה פוסט. באסה שהקבוצה ככה כבר כמה שנים. הבנים שלי בני 4.5 שרים "ירוק עולה – עולה עולה" מהיום שלמדו לדבר ומאז האליפות ב-2011 שהיתה בשנה שנולדו הםא לא רואים שום הישג של הירוקים. והצהבת מביאים תארים בצבע. הבן שלי אמר לי השבוע שהוא אוהב את מכבי חיפה גם אם הם מפסידים. נשמה שלי.

 16. חשבתי שזה אתר האוהדים אבל הבנתי שזה אתר אוהדי הצלחות.
  אני עם מכבי חיפה משנת 1963 (בן 5). ראיתי אותה גם בליגות נמוכות.והמשכתי.. הגיעו ימים יפים יותר. כעת יש בעל בית אחר ששם הרבה יותר כסף..האם ייקח תמיד את האליפות? לא! גם שם תהיינה מעידות או שגורדי יילך..
  שחר שם תקציב ענק,הקהל קונה כרטיסים בהמוניו,אבל רוני לוי והמאמנים שקדמו לו עולים בהרכבים ושיטת 4-4-2 שלא מתאימה לשחקנים שלנו.
  והאוהדים- צועקים על שחר …ומריעים לרוני,סטנויביץ , עטר ובנאדו.
  כישלון מקצועי של המאמנים.נקודה! שחררו משחר.אם הוא הולך..נחזור לתקופה בליגות הנמוכות! וזה ממש לא כיף.
  וכתבתי זאת לאוהדי ההצלחות בלבד!

 17. ממש מזדהה איתך, כ"כ קשה לגדל ילדים ירוקים בשנים האחרונות, ולחשוב שזכרונות הילדות שלהם יהיו המון שוטים של השפלות ואכזבות, פשוט כואב הלב. גם אני חוזר לעבר ומתרפק על הימים שהיה כבוד למועדון, חוץ מהקהל שלו.

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>