בית המגזין עוד ארוכה הדרך אל האושר, אבל התהליך אליו סוף סוף החל \ אלירן שלו

עוד ארוכה הדרך אל האושר, אבל התהליך אליו סוף סוף החל \ אלירן שלו

האוהד הישראלי הממוצע הוא חסר סבלנות, לעתים בגלל חוסר הצלחה מתמשך בכל הגזרות, מהבאת מאמנים, מהכדורגל שהקבוצה מציגה ומהרכש שמגיע שלא תואם את המציאות/חלומות/שאיפות של אותם אוהדים.

זה נכון גם כלפי אוהדי מכבי חיפה, שהורגלו בשנים האחרונות לכישלונות רבים בכל הנושאים הללו ועד לפני כמה חודשים ספורים גם לא היה נראה שיש כוונה במועדון לשנות את הדיסקט. אולם, הנשיא יעקב שחר הפתיע רבים כשמינה מנהל מקצועי מנוסה שיתווה דרך חדשה לאחר שנים לא טובות בלשון המעטה ומי שחושב שזה יקרה כמו קסם אז טעות בידיו.

הוא לא מחובר? מחובר ועוד איך. יעקב שחר  צילום: אורטל דהן זיו

הנשיא הפתיע את כולם \ צילום: אורטל דהן זיו

נכון, לשחר לקח זמן להבין שהשתנו כללי המשחק שהיה רגיל אליהם בעבר והססמאות כמו "גולדהאר לא פה להרבה שנים" וכדומה לא רלוונטיות ולהיפך, לדעתי טוב שיש תחרות מצד מספר קבוצות והשאיפה שלנו צריכה להיות שיהיו כמה שיותר אנשים כאלה בכדורגל הישראלי, כי זה אמור בסופו של דבר לאתגר ולגרום למועדון כמו מכבי חיפה גם לקחת כמה צעדים קדימה אך בפועל דרכנו במקום ופיללנו שזמנם של הקנדי ואלונה יחלוף במהרה, זה היה נכון עד להחתמתו של הנורבגי.

הגעתו של תור-כריסטיאן קרלסן לכרמל הביאה עמה בשורה, איזו? בשביל זה נצטרך להמתין ולראות ומי שחושב שמדובר בתהליך מהיר טועה ובגדול, כי את כל הטעויות שנעשו בקבוצה במשך שנים לא ניתן לתקן בהינף יד וצריכה להיעשות פה עבודה רצינית ועמוקה. מהבאת מאמן שיתאים ליומרות של המועדון, הבאת שחקנים זרים וישראלים שישדרגו את הקבוצה, שילוב יותר נבון של שחקני הנוער ועד הקניית שיטה ודרך שתתאים לציפיות, את זה רבותיי לא עושים בקיץ אחד.

הסמכות הכי חזקה בירוק \ צילום: ערוץ הספורט

הסמכות הכי חזקה בירוק \ צילום: ערוץ הספורט

את הניצנים הראשונים לשינוי ניתן לראות בכמות השחקנים ששוחררו בקיץ האחרון ובימים האחרונים הגיעה הבשורה אולי הכי משמעותית שהתהליך אכן החל, רוני לוי פוטר כי פשוט לא היה יכול לקחת חלק בצעדים של החזרת מכבי חיפה לימיה היפים. אין לו את היכולות המקצועיות, אין לו את הכריזמה ובטח שאין לו את יחסי האנוש המתאימים למשימה הזאת.

תור זיהה זאת מהר מאוד ושחר יישר קו עם הנורבגי וכך מצא את עצמו המאמן הישראלי בחוץ, חודש לפני פתיחת הליגה. זה מספיק זמן למצוא מאמן ולהתחזק במספר עמדות שמכבי חיפה צריכה, אם זה יספיק כדי לקחת אליפות כבר העונה? לא, אבל אם נצליח להיות שם ולהיאבק על מקומות 1-3 עד הישורת האחרונה ולא נאבד עניין כבר בינואר זה לדעתי יהווה סימן שהתהליך בכיוון הנכון ובסיומו גם תבוא הצלחת הנחשקת.

אוהדי מכבי חיפה יצטרכו לגלות אורך רוח בעונה הקרובה ולהקנות ביטחון ושקט למועדון, לצוות המקצועי ולשחקנים כי סוף סוף נעשה ניסיון אמיתי לשנות ואין ספק שעוד ארוכה הדרך אל האושר, יהיו גם מכשולים ורגעים של ספק אבל יגיע העת בו גם נחייך ונשמח והוא קרוב מתמיד. אתם מוזמנים לצלם את מה שאני הולך לכתוב-בשלוש השנים הקרובות מכבי חיפה לא רק שתחזור למאבקי האליפות, היא גם תניף את הצלחת לפחות פעם אחת.

Comments

comments

תגובה אחת

  1. חי בסרט

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>