בית המגזין שליש עוגה / ספיר נדלר

שליש עוגה / ספיר נדלר

בשבת הבאה תפגוש מכבי חיפה את הפועל רעננה למשחק שנועל את השליש הראשון של העונה. רגע לפני משחק החוץ נגד החניכים של סילבס – זמן לקחת אוויר, ולחשב את ההיספק.

שליש עונה. ואצק.  צילום: אורטל דהן זיו.

שליש עונה. ואצק.
צילום: אורטל דהן זיו.

גם השנה המילה "אליפות" היא לא מילה שמתקשרת באופן ישיר עם הקבוצה הירוקה שכבר הספיקה לפתוח פער של 11 נקודות ממוליכת הטבלה, הפועל באר-שבע. אבל, את השינוי שיש במועדון קשה לפספס. אולי בדיעבד, אחד הרגעים היותר טובים שקרו למכבי חיפה לאחרונה הוא ההפסד ל"נומה קאליו". אילו זנטי לא היה מחמיץ את הפנדל, ומתקשר בעקיפין להדחה שלנו מאירופה – יעקב שחר לא היה מזעזע את המערכת.

נמאס לו מהבינוניות הזאת. שחר. תמונה: האתר הרישמי.

נמאס לו מהבינוניות הזאת. שחר.
תמונה: האתר הרישמי.

אבל, כנראה שלאחר הדחה כל כך מבישה, יעקב שחר מאס בבינוניות.

צוות מקצועי זר, לראשונה בתולדות המועדון שבראשו עומד ההולנדי בן ה-52, רנה מולנסטיין. כנראה שהמעבר בין קבוצות טופ באירופה למכבי חיפה, קצת איטי עבורו. אין ספק שהניצחונות במשחקים כנגד הקבוצות הבכירות בליגה, הפועל באר-שבע ומכבי תל אביב, ראוי לציון. אבל, הקבוצות הגדולות מעולם לא היוו פקטור משמעותי כל-כך. הבעייתיות העיקרית הייתה במשחקים כנגד הקבוצות הקטנות. בני סכנין, בני יהודה, מכבי פ"ת, הפועל ק"ש, הפועל חיפה, עירוני אשדוד, בית"ר ירושלים – לפחות מול מחצית הרשימה, היינו צריכים לצבור 3 נק', אך מתוך 21 נק' אפשריות במשחקים הללו צברנו 5 נק' בלבד.

הקטנות, רנה. הקטנות.  צילום: האתר הרשמי

הקטנות, רנה. הקטנות.
צילום: האתר הרשמי

אז נכון, הקבוצה בבנייה, הסגל הוא בחירה של רוני לוי ברובה, אבל חומר השחקנים הקיים הוא ללא ספק סגל שאמור לנצח משחקים שכאלה. בודדים השחקנים שניתן להגיד שלא מספקים את הסחורה עד כה, כשעל הרשימה הזו מנצח רועי קהת. רועי שראוי להערכה על החלטתו לחתום במכבי חיפה על פני מכבי ת"א או הפועל ב"ש, שכיום לצערנו זה לא מובן מאליו בכלל, זו הסיבה היחידה כיום שניתן לקשר את שמו למשהו טוב שקורה סביבו. קהת כזכור, סיכם לארבע שנים עם המועדון בשכר של 400 אלף יורו לעונה (ואל לנו לשכוח את מליון היורו ששולמו עבורו לאוסטריה וינה) – מרמת השכר הזו ניתן להבין לבד מה היו הציפיות ממנו, הן בפן המספרי והן בפן ההנהגתי. הוא לא שם, והוא רחוק מאד משם.

האם אנחנו מצפים ממנו יותר מידי? מה שבטוח - הוא לא מספק את הסחורה.  צילום: האתר הרשמי

האם אנחנו מצפים ממנו יותר מידי? מה שבטוח – הוא לא מספק את הסחורה.
צילום: האתר הרשמי

התפקוד הלקוי של קהת נובע בין היתר, בעקבות הצבה לא בעמדה הטבעית שלו. כמו גם איסמעיל ריאן וסאן מנחם. אז אולי רנה רואה משהו שאנחנו לא רואים, ואולי זה לא כזה רלוונטי כי בסופו של דבר הוא זה שעומד על הקווים, ואולי הוא בונה כאן משהו שעתיד לפרוץ כמו שצריך רק בעונה הבאה – אבל גם אם נצא מנקודת הנחה שכל האמירות האלה נכונות, עדיין דרך ארוכה לפנינו בליגה העונה, ולפני שיהיה מאוחר מדי, צריך להציל את המצב.

יבקש חיזוק בינואר? רנה מולנסטיין.  צילום: אורטל דהן זיו.

יבקש חיזוק בינואר? רנה מולנסטיין.
צילום: אורטל דהן זיו.

תוספת כוח בינואר? 

תיכף נפתח לו שוב חלון העברות, ושוב כמו בכל תקופת מלפפונים, יש מלפפונים חמים יותר וחמים פחות. שניים שכבר הספיקו לעלות על הפרק עם עומר דמארי, עליו כל אחד שמע ושם נוסף שעלה הוא של כישרון ענק בליגה הלאומית, ג'ורדן פושה. על עומר דמארי אין מה להרחיב יותר מדי – שם נוצץ, עלות גבוהה. אבל ג'ורדן פושה, מי שעוד לא מכיר או שמע, כדאי שישנן שוב ושוב את השם הזה, החלוץ הבא של הליגה. כמו לא מעט כישרונות גדולים שהגיעו מהליגה הלאומית, עומר אצילי, שלומי אזולאי, אחמד עאבד והרשימה עוד ארוכה – ג'ורדן פושה הוא השם הבא. 13 מחזורים הסתיימו בליגה הלאומית, הצרפתי כבר הספיק לרשום 13 שערי ליגה (מתוך 17 שערים של קבוצתו!). גם את העונה הקודמת צלח בצורה מצויינת כסיים עם 23 שערים בכלל המסגרות.

אז מה מכבי חיפה מחפשת? שם נוצץ או כישרון גדול? את זה נשאיר כבר לתור.

בטוח רוצים חיזוק. הקהל הירוק.  תמונה: האתר הרישמי.

בטוח רוצים חיזוק. הקהל הירוק.
תמונה: האתר הרישמי.

Comments

comments

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>