בית חדשות אנחנו קוץ ונקווה שלמכבי חיפה זה יכאב / רוני נבון

אנחנו קוץ ונקווה שלמכבי חיפה זה יכאב / רוני נבון

אמנם המשחק הקרוב בין מכבי חיפה להפועל רעננה לא הוגדר כמשחק המרכזי של המחזור, אך עבור שתי הקבוצות הוא מרכזי ביותר וגורלי במיוחד. מכבי חיפה מגיעה לאחר הפסד ביתי ראשון והפסד שני מתחילת העונה , לעומת רעננה שגם היא לא ניצחה כבר במשך שני מחזורים אך הצליחה להוציא לפחות נקודה אחת מכל מחזור.

נדב יעקבי מזמין אתכם אוהדי מכבי חיפה להרצאת כדורגל הערב בפטריקס קריון

נדב יעקבי מזמין אתכם אוהדי מכבי חיפה להרצאת כדורגל הערב בפטריקס קריון

קרב מוחות. סילבס ומולנסטיין.  צילום: אורטל דהן זיו.

קרב מוחות. סילבס ומולנסטיין.
צילום: אורטל דהן זיו.

שש נקודות מפרידות בין שתי הקבוצות , פער לא קטן אך ניתן לצמצום ובטח בשלב זה של העונה ש"הכל עוד פתוח" , למכבי חיפה לא צפוי משחק פשוט כלל וכלל ומי שמחזק את התיאוריה הזו הוא מאמן הקבוצה חיים סילבס , שהתראיין היום לתכנית "יציע גימל" ובביטחון רב צופה שתהיה במפגש הזה התמודדות לא פשוטה, ולא רק לצד של קבוצתו הצנועה.

תחילה דיבר על "חטיפות" השחקנים שלו ומעברם כדוגמאת וואקמה ויובל שבתאי לקבוצות המובילות בליגה. בהקשר הזה אמר המאמן כי "המודל הזה הוא מלכתחילה קשה מאוד כי קשה מאוד להביא תקציב ואין מבחר כזה גדול, ועד שאתה פוגע וזה מצליח הם הולכים למקומות אחרים".

כלל בדבריו הפריד המאמן את הקבוצות בעלות התקציב הקטן וחיבר ביניהן כשאמר ש"מחוץ למכבי חיפה, מכבי ת"א והפועל ב"ש המטרות הן דומות מאוד".

על זהות הקבוצה קשה מאוד להחליט, ולהבדיל מקבוצות אחרות בליגה, את סוף העונה של רעננה אף אחד לא יכול לחזות בביטחון ואף אחד לא יכול לחתום אם תסיים בפלייאוף התחתון או הפלייאוף העליון, בדבריו אף חיזק סילבס את הנושא כשאמר "בכל שנה נאבקים מחדש על זהות הקבוצה, לא קל כמאמן ללמד את כולם לחשוב מחדש כי הקבוצה כבר לא אותו דבר. מצד שני, הצלחנו לייצב את הקבוצה וחזרנו להיות קבוצה שקשה לנצח אותה.

בנושא בעיית ההתקפה של הפועל רעננה, שברוב המשחקים לא מצליחה להבקיע יותר משער אחד וככלל לא הצליחה להבקיע באף משחק מתחילת העונה יותר משני שערים, אמר סילבס "יש לנו בעיה בהתקפה אני לא מתכחש לזה, אם נצליח לפתור את זה אז שוב נהיה קבוצה שמאיימת אבל בינתיים אנחנו באיזשהו מקום באמצע" . לפי דבריו הכוונה היא להגיע לחלון ההעברות בינואר ולשפר עד כמה שאפשר.

בנושא שחר הירש אמר סילבס כי "שחר הובא כפיתרון, הדימניקה הייתה כזו שלא הסתדרו גם הרבה באשמתי, בסופו של דבר שחר לא טוב לנו והפועל רעננה לא טובה לשחר. בעוד שלושה שבועות שחר ימצא לו מקום אחר ואין לי ספק שהוא יצליח כי הוא שחקן נהדר". אם כך, לאן מועדות פניו של החלוץ הצעיר?

מה יהיה איתו? הירש.  תמונה: האתר הרישמי.

מה יהיה איתו? הירש.
תמונה: האתר הרישמי.

חיים סילבס, בתור שחקן עבר של מכבי חיפה ומאמן שהתמודד כבר מספר פעמים מולה, טוען כי "אנחנו בזמנים אחרים ובתקופות אחרות וזה משחק חדש, מה שהיה בעבר כבר לא יקנה ייתרון לאף קבוצה. מכבי חיפה חוץ מהמשחק האחרון נראית נהדר השנה ואנחנו עדיין מחפשים את עצמנו אם כי אנחנו קבוצה קשה מאוד ואני בטוח שגם למכבי חיפה יהיה קשה אבל אני מתאר לעצמי שכמוכם כולם מתייחסים לרעננה כקוץ בדרך שצריכים לעבור אותו ואנחנו נשתדל שהקוץ הזה יכאב הפעם קצת יותר מהרגיל" .

מאמן הפועל רעננה אף התייחס לשחקנה של מכבי חיפה רועי קהת ואמר "הוא אחלה שחקן, לא הלך לו מדקה ראשונה ועדיין הלך ביקש את הכדור ועשה הכל הכי טוב שהוא יכול. בסופו של דבר מכבי חיפה תרוויח אותו. אם לא מסתדר מההתחלה קל מאוד לאבד את הביטחון".

"אחלה שחקן". קהת. צילום: האתר הרשמי

"אחלה שחקן". קהת.
צילום: האתר הרשמי

לשאלה האם מעוניין באחד משחקני הנוער של מכבי חיפה כרכש עתידי להפועל רעננה ענה "אני רודף אחרי שניים שלושה שחקנים בכל חלון העברות. את עוואד רציתי שנה שעברה עוד אבל זה כבר לא בתמונה , הוא חלוץ נהדר אבל זה לא הלך כי מכבי חיפה רוצה לקדם אותו אצלה".

"במכבי חיפה זקוקים לתוצאות , השחקנים האלה צריכים ללכת למקומות בחוץ , באופן כללי שחקן שמתייבש בספסל הולך אחורה." בנושא עתידו אמר כי "כמו כל בן אדם בתחום שלו ובטח שהעניינים הולכים לך כמו שאתה רוצה האמונה בעצמך הולכת וגדלה.  כשטוב קצת , לעשות דברים להתחיל עשות דברים זה רק יפגע במעמד המאמן. אני כאחד המאמנים הצעירים רוצים לעשות משהו מחזק יותר, אנושי יותר, אחד כלפי השני וכלפי המועדונים"

"רעננה היא ריאל מדריד בשבילי היום , החלומות שלי כולם עם הסמל של הפועל רעננה"

חיים סילבס חתום עד סוף השנה הזו אך ללא ספק עוסק כרגע רק בקבוצתו הצנועה אותה רוצה להביא לקדמת הבמה ולהפוך אותה לאחת מהקבוצות המובילות בטבלה. האם יצליח לנצח את חניכיו של מולנסטיין שמתחילת העונה התקשו לא מעט מול אותן קבוצות קטנות כדוגמת הפועל רעננה? בעוד כמה ימים תהיה לכך התשובה.

 

האם סילבס עוד יוביל את הירוקים?  תמונה: האתר הרישמי.

האם סילבס עוד יוביל את הירוקים?
תמונה: האתר הרישמי.

Comments

comments

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>