בית המגזין הוא רואה , רואה ומפנים / אלון בן-דוד

הוא רואה , רואה ומפנים / אלון בן-דוד

איזו אכזבה. שוב אותו סיפור, שוב אותן טעויות, שוב בני סכנין, שוב ז'אורז'יניו. וכל זאת דווקא לאחר חצי שעה ראשונה מצוינת עם כדורגל חיובי והתקפי, שאמנם לא הוביל למצבי כיבוש ממשיים אך הראה כיוון אחר לגמרי מאשר זה שראינו במחצית השנייה בו הקבוצה פשוט קרסה מול החבורה של יוסי אבוקסיס.

ניתן היה לראות במשחק אמש שחסרים לקבוצה שחקנים במספר עמדות מפתח: בצד השמאלי הופעה לא טובה כלל של המגן מריו מוסה, באמצע נטע לביא לבדו ללא אף שחקן נוסף לצדו, בחלק האחורי דקל קינן, איטי, ומה קורה ברחבה? למה שם אין מי שיחכה לכדור ?
מה שכן לעומת כל החוסרים, בדבר אחד תהיו בטוחים – יש מנהל מקצועי ושמו תור כריסטיאן קרלסן. וקרלסן רואה, רואה ומפנים.

בואו נזכר יחד בתקופות שחווינו לא מזמן ובהן התמודדה מכבי חיפה בצמד המשחקים מול נומה קאליו במסגרת מוקדמות הליגה האירופית ובמשחקי שלב הבתים במסגרת גביע הטוטו.
בכל המשחקים האלו שיחקה הקבוצה במערך בו גארי קגלמאכר שיחק כקשר אחורי, לפניו נטע לביא כקשר 50-50 שתפקידו להוביל את ההתקפות והיציאות קדימה וכבר שם ראינו שהיכולות ההתקפיות של נטע מאוד מוגבלות וזה לא עבד. המסקנה הייתה ברורה – מכבי חיפה צריכה שחקן שיידע להוביל התקפות במרכז הקישור.
גם במקרה הזה מה עשה קרלסן? ראה, ראה והפנים. הוא הבין שכשהצמד לביא-קגלמאכר בקישור למכבי חיפה אין התקפות מסודרות ובמהלך של הרגע האחרון עשה שינויים כאשר שחרר את לודוביק אוברניאק והנחית את קמיל ואצק, לא פחות ממהלך מבריק לטעמי.

 

קרלסן ומוסה. ייפרדו בקרוב?

קרלסן ומוסה. ייפרדו בקרוב?

 

ומה קורה בעונה הנוכחית? אין לי ספק שהספורט-דירקטור קרלסן רואה מה חסר למכבי חיפה וידאג להביא את הרכש הנכון.
כבר ניתן להעיף מבט לעבר שניים מתוך שלושת הזרים ושם קמיל ואצק וגארי קגלמאכר נסכם שמדובר ב"בינגו" אדיר. ובתקווה להשיג "בינגו" נוסף, קרלסן הנחית בלם שמספרים עליו שהוא מהיר כאשר צפויים לשחרר את מוסא ופלט שכיום לא כל עושים את השינוי שמכבי חיפה שואפת להשיג.
ואיש הרכש של הירוקים כיאה למי שמבין היטב את מצבה של הקבוצה לא מסתפק בבלם, הוא רוצה לצרף גם חלוץ ותהיו בטוחים שגם כאן יהיה עוד "בינגו" והוא יביא את השחקן המתאים למרכז השדה גם אם זה יקרה רק בתחילת העונה הבאה.

אז המילה העיקרית היא סבלנות, לא בונים קבוצה ביום אחד. אסור לשכוח כמה מכבי חיפה שקעה בבינוניות בשנים האחרונות ולאט לאט היא תצא מהמקום אליו נכנסה.
תהיו בטוחים שיהיו שינויים ובמסדרונות הגבוהים של הקבוצה רוצים להצליח ויעשו את הכל בשביל זה, בטח כשנשיא המועדון יענקל'ה שחר לא התמהמה וסגר כבר שתי עסקאות ענק העונה בשם רועי קהת והולמר איולפסון, מה שלגמרי חורג מהמדיניות הכלכלית שלו.

הבעלים סומך על הספורט-דירקטור שהנחית ונותן לו יד חופשית להשריש את מה שהוא מאמין בו תוך שימוש בידע העצום שלו. לאוהדים נותר רק לתת שקט, להאמין במילה שאסור להגיד והיא "תהליך", ולהבין שאי אפשר להפוך קבוצה שמדשדשת כשש שנים בבינוניות להצלחה בפרק זמן כל כך קצר.

Comments

comments

תגובה אחת

  1. החתול במגפיים

    מספיק עם שחקני רכש- איך זה מתאים למדיניות שתור בעצמו רוצה למועדון? ריאן ג'אבר גוזלן כולם בדרך החוה, הפוך לגמרי ממה שאמרו בתחילת העונה, אט אט הופכים לקבוצה של שכירי חרב, ולאף אחד זה לא מפריע- העיקר יש את נטע

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>