בית המגזין משאלה לשנה החדשה / טל גורן

משאלה לשנה החדשה / טל גורן

מכבי חיפה סגרה אמש משחק בית שלישי רצוף ללא ניצחון לאחר שסיימה בתיקו 1-1 נגד בני יהודה. הירוקים גם נמצאים עם ניצחון אחד בלבד מששת המשחקים האחרונים.
אם עד לפני חודש וחצי דיברו על הבטחת המקום השלישי ואיום אפשרי על המקום השני, הרי שהיום מוצאת את עצמה הקבוצה בקלחת של אמצע הטבלה.

זה לא מגיע לו. עטר.  צילום: אורטל דהן זיו

זה לא מגיע לו. עטר.
צילום: אורטל דהן זיו


למען האמת, חניכיו של מולנסטיין שיחקו אתמול מצויין בטח בהשוואה למשחקים האחרונים של הקבוצה. הירוקים תקפו מהצדדים והגיעו לאינספור מצבים ליד השער של הכתומים אבל הרגל המסיימת היתה חסרה. בסופו של דבר שילמו על זה ביוקר כשספגו ממצב נייח,אולם הצליחו להגיב משער שיווין במבצע אישי של גילי ורמוט. הירוקים היו צריכים לנצח את המשחק בתוספת הזמן אבל אלירן עטר במשחקו החלש ביותר בקבוצה החמיץ פנדל.

במשחק שוב נוכחנו לדעת עד כמה חשוב הקשר קמיל ואצ'ק שחזר מפציעה ולא שיחק ב- 2 המשחקים האחרונים הצ'כי היה נייד,חילץ כדורים וניהל את הקישור של הקבוצה,למרות זאת הוא עדיין לא תורם לדעתי מספיק להתקפה וצריך לדעת לאיים יותר על השער.
עד עתה נמנעתי מלהעביר ביקורת על המאמן רנה מולנסטיין, אולם לא יכול להיות שמכבי חיפה במצב של תיקו בבית נגד הקבוצה מהמקום הלפני אחרון בליגה מבצעת חילוף אחד בלבד כל המשחק. גם אם גליינור פלט ורוקאביצה לא מתוכננים להמשיך במועדון,הם היו צריכים להיכנס למשחק במקום אחד הקשרים משום שב-20 הדקות האחרונות של המשחק היתה רחבה אחת די להשכרה.

המצטיין. ורמוט. צילום: אורטל דהן זיו.

המצטיין. ורמוט.
צילום: אורטל דהן זיו.

 שחקן שעמד במרכזה של ביקורת בתקופה האחרונה-רועי קהת הראה שיפור, הוא הרבה להיכנס מהאגף שם שיחק לאמצע
היה פעיל מאד במשחק של הקבוצה, וגם היה קרוב לכיבוש. למרות המשחק המצויין מכבי חיפה לא הצליחה לנצח את אחת הקבוצות היותר חלשות בליגה שגם לא כ"כ הגיעה למשחק,דבר המראה על הבעיות ששוררות בקבוצה, נדמה שגל השחרורים שהיה במועדון בזמן האחרון לא תרם ליותר מדי שקט בתוך הקבוצה ועדיין לא נתן את את שלו,אולם סביר להניח כי הקבוצה
תתחזק די משמעותית בחלון העברות הקרוב. המשחק אמש מול בני יהודה וכל ה-15 מחזורים שחלפו לפניו הראו עד כמה חמורה הבעיה של הקבוצה בחלק הקידמי. הקבוצה כבשה עד כה בסה"כ 21 שערים, וזו החוליה שצריך לשים עליה את כובד המשקל  בשינויים המתוכננים בחלון העברות הקרוב. מדברים הרבה בתקופה האחרונה על כך שהקבוצה תעבור לשחק במערך של 3-5-2 היה אפשר לראות במשחק נגד בני יהודה מיני ניסיון לזה כאשר מולנסטיין העדיף לשחק עם ואליינטה כאחורי בקישור,כזה שעוזר יותר לשני הבלמים ובעצם משמש כבלוק הגנתי.

מתכנן שינוי? מולנסטיין. תמונה: האתר הרשמי

מתכנן שינוי? מולנסטיין.
תמונה: האתר הרשמי


נראה שלסגל הנוכחי זו אכן שיטה שעשויה יותר להתאים. מכבי חיפה חייבת בסוג כזה של משחקים יותר מחץ בהתקפה ושיטה עם 2 קיצוניים שתוקפים בנוסף לשחקני ההתקפה עשויה לסייע בפריצת מערכים צפופים. בשבת מגיעה מכבי פ"ת לסמי עופר לסיבוב ח' של הגביע למשחק שהוא סוג של משחק עונה. את 2016 סיימנו כמו שסיימנו את השנים הקודמות, ולי רק משאלה אחת לפני השנה החדשה – תאירי לנו פנים. 

Comments

comments

תגובה אחת

 1. *מכבי חיפה ב5 משחקים האחרונים פיספסה בענק את המקום ה2.
  תקופה גרועה של מכ ת"א ובמקום שהירוקים יסתערו על הליגה הם לא עושים כלום.
  *למעט ורמוט ואצק וגלזר כל הקבוצה לא שווה ללבוש את המדים.
  *חיפה אתמול הייתה אמור לשחק 4-4-2
  עם עטר כחצי חלוץ ופלט כחלוץ.
  ואז התברר שנגמר עידן פלט.
  פלט שנה שעברה סגר 15 כיבושים שזה הרבה, חלוץ גבוה עם שליטה טובה שבגלל הקישור הלוקה של חיפה מיעט לקבל כדורים.
  אני בטוח שהוא יצליח לאן שילך הוא חלוץ ענק!!

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>