בית המגזין צריך לעשות כל דבר כדי שהבית לא ייפול / גבי גל

צריך לעשות כל דבר כדי שהבית לא ייפול / גבי גל

"ולא היו לך חלומות גדולים
רק פחד.
רק כישלונות על כישלונות
ובית שעומד ליפול…"

אף אחד לא חשב שמכבי חיפה תגיע למצב בו היא מתמודדת על כרטיס כניסה לפלייאוף העליון. בניה, תהליך, שיפור, השקעה – כל אלה נרמסו בדרך הבטוחה של הקבוצה לעונה הגרועה ביותר שלה אולי מאז אבדן האליפות האחרונה שבעונה ההיא מכבי עוד הייתה שם דבר בליגה, היום? אף אחד כבר "לא סופר אותה".
ההלם הזה שיש סביב השחקנים ממשחק למשחק לא ברור, איך בכל פעם מחדש כשאומרים שיוצאים לדרך חדשה רק הולכים אחורה עוד ועוד. במצב של היום אף אחד לא יודע מה הבעיה של מכבי חיפה וזה הדבר העצוב ביותר בכל הסיפור הזה.

ביום שני תצא הקבוצה למשחק חוץ באצטדיון טדי מול בית"ר ירושלים. משחק שלפי הלחץ וההרגשה מסביב נחשב ללא פחות מגמר גביע או מהישג משמעותי אחר שהוא לא בדיוק כרטיס לפלייאוף העליון כשברקע הקולות מסביב שאומרים "אולי כדאי שמכבי תהיה בפלייאוף התחתון כדי שמישהו יתעורר" לא ממש עושים טוב לאימפריה הגדולה שנקראת מכבי חיפה.
גם אם הקבוצה תהיה בפלייאוף העליון ולא תצליח להשיג כרטיס לאירופה, אף אחד מקהל האוהדים של הקבוצה לא ירצה לספוג את המכה הכואבת הזו ולראות איך הקבוצה מתדרדרת עמוק עמוק לתהום.

אלירן עטר במשחק הקודם מול בית"ר. מה יהיה הפעם? צילום: אורטל דהן זיו

אלירן עטר במשחק הקודם מול בית"ר. מה יהיה הפעם?
צילום: אורטל דהן זיו

כשחושבים על זה בפשטות זה באמת נשמע קל ולא מסובך: לנצח שני משחקים ברצף!
מדובר במכבי חיפה, לא בקבוצה שבמקרה רצה לעונה טובה חד פעמית שלה או בקבוצה שמתמודדת מעונה לעונה בין ירידה לליגה השנייה לבין פלייאוף עליון. לא הגיוני שמהסיבוב הראשון הקבוצה לא חיברה שני ניצחונות ברציפות ויותר מזה מכבי חיפה חייבת לנצח את המשחקים מול בית"ר ורעננה אך ורק בשביל הקהל ולא בשביל הישג כזה או אחר.

אין לי ספק שגם מחר יציע האורחים בטדי יהיה מלא בירוקים שיגיעו לדחוף את הקבוצה בתקווה שגם יצאו משם שמחים, עד כמה שאפשר, אחרי עוד עונה של סיוט מתמשך.
יכול מאוד להיות שחלק מהשחקנים שיעמדו מחר על הדשא כבר לא יהיו חלק ממכבי בעונה הבאה, יכול להיות שניצחון בטדי יסנוור ואז שוב במחזור הסיום של הליגה הסדירה הקבוצה שוב תאכזב, אך מה שבטוח הוא שכרגע צריך להתמקד במשימה הקרובה ואסור בשום אופן לצאת מירושלים ללא שלוש הנקודות החשובות. הגיע הזמן באמת להניח את הפחד בצד ולעשות כל דבר כדי שהבית לא ייפול כי כבר אין מה שיחזיק אותו יותר מדי זמן, עוד רגע מגיעה הקריסה הגדולה.

Comments

comments

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>