בית המגזין מסע של עשרה משחקים יוצא לדרך / טל גורן

מסע של עשרה משחקים יוצא לדרך / טל גורן

בשורה התחתונה מכבי חיפה השיגה אמש את המטרה שלה ועלתה לפלייאוף העליון. זה לא היה משחק גדול ואפילו רחוק מכך אבל כמו שאומרים המטרה
מקדשת את האמצעים ובמקרה הזה המטרה באמת קידשה את האמצעים כיוון שפלייאוף תחתון היה בתומו אסון למכבי חיפה.

גיא לוזון התייצב לשבוע הכה גורלי עבור המועדון החדש בו הוא נמצא והשיג שני ניצחונות חשובים שמראים יותר על אופי מאשר על כדורגל. באופן כללי לוזון הבין בשבוע הזה את מה שמולנסטיין לא הבין במשך עונה שלמה: למכבי חיפה אין השנה קבוצה שיכולה לשחק כדורגל.
מכבי חיפה תחת לוזון הפכה לקבוצה יציבה יותר ובעיקר ממושמעת יותר,לא בכדי היא ספגה רק שער אחד בארבעת המשחקים אותם הוא ניהל. נראה שמרכז ההגנה בראשותם של דקל קינן והולמר אליופסון מתחיל להתייצב ואולי יש על מה לבנות לקראת העונה הבאה. מה שכן, אלו לא היו המבחנים הגדולים של מכבי חיפה של גיא לוזון, המבחנים הגדולים באמת יגיעו במשחקי הפלייאוף העליון.

את השערים בניצחון על הפועל רעננה אמנם כבש גילי ורמוט אבל השחקן המצטיין היה עמית זנטי שזוכה לקרדיט גדול מאז מונה לוזון למאמן הקבוצה.השחקן הצעיר לקח את ההזדמנות שקיבל בשתי ידיים או במקרה הזה רגליים והפגין משחק מצויין כשמלבד הפנדלים שבוצעו עליו הוא לא הפסיק לסכן את השער
של האורחת וכמעט הבקיע שער מכדור שלבסוף נעצר בקורה.
במחצית הראשונה הוא שיחק באגף ימין והתקשה להגיע למצבים, אך במחצית השנייה עבר לאגף שמאל ויחד עם השטחים שנוצרו הראה מה הוא יודע לעשות. מבחינת פוטנציאל אין ספק שזה השחקן שהכי מזכיר את ליאור רפאלוב שכמו זנטי אוהב להיכנס מאגף שמאל למרכז ולסכן את השער עם רגל ימין.

לקח את ההזדמנות בשתי ידיים. זנטי צילום: אורטל דהן זיו

לקח את ההזדמנות בשתי ידיים. זנטי
צילום: אורטל דהן זיו

הפתעה מסוימת של לוזון הייתה העובדה כי בחר לעלות עם יניב בריק במקומו של נטע לביא במרכז הקישור. הקשר החזיר לו בגדול על ההחלטה הזו כשהרבה לתקל את שחקני הפועל רעננה ונתן את כל מה שהיה לו על המגרש. במקביל להיחלשות של קמיל ואצק ולפי המשחק אמש ניתן לראות שבאמת יש על מי לסמוך.
את ההחלטה האמיצה להריץ יותר שחקנים צעירים בהרכב על חשבון שחקנים וותיקי וזרים לקח גיא לוזון לאחר ההפסד למ.ס אשדוד, החלטה אמיצה אך בדיעבד כזאת שיכולה לשנות לו את העונה.
יכול להיות שללא הפציעות והחיסורים של דמארי, עטר ורוקאביצה ההחלטה הזו לא הייתה מתקבלת אבל גלזר,בריק וזנטי הוכיחו בדקות אותם קיבלו כי יש על מי לסמוך ואולי השחקנים האלה הם התקווה לקראת השנים הבאות.

על אף השגת מטרת העלייה לפלייאוף העליון די ברור שסגל השחקנים כפי שהוא כיום לא יישאר בעונה הבאה. הזרים אותם קרלסן הביא בינואר לא מוכיחים את עצמם וניתן היה לראות זאת אמש כשאלושי, אולי השחקן הכי חלש במגרש, הוחלף במחצית ולפניו ביום שני בטדי היה זה ואצק שהוחלף ראשון.
ואצ'ק,אלושי ועזמי (שפתח אתמול בפעם הראשונה אך היה חלש ולא מורגש) לא מביאים את הערך המוסף לקבוצה שציפו מהזרים להביא. לעומתם שחקן זר שנראה שכן משתפר הוא הולמאר איולפסון. הבלם האיסלנדי נתן אתמול משחק שקט ונראה שהוא מסתדר היטב כשהיריבות משחקות בגובה אך מתקשה כשזה מגיע למשחק מהיר על הדשא ואגב, גם הוא ייבחן בזכוכית מגדלת במשחקי פלייאוף העליון.

יהיו שינויים בסגל בסוף העונה. משחקי הפלייאוף העליון זה המבחן של כולם צילום: אורטל דהן זיו

יהיו שינויים בסגל בסוף העונה. משחקי הפלייאוף העליון זה המבחן של כולם
צילום: אורטל דהן זיו

גיא לוזון השיג את המטרה הראשית לשמה הגיע וזה היה הפלייאוף העליון. כעת שאנחנו כבר בפנים התיאבון רק גודל-מכבי חיפה נמצאת רק שתי נקודות מהמקום הרביעי שיכול להוביל לאירופה ולהציל משהו מהעונה העגומה הזו. מסע של 10 משחקים יוצא לדרך בתקווה להשיב למועדון ולקהל חלק מהכבוד האבוד.

Comments

comments

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>