בית המגזין נחמת עניים / גיא טליאס

נחמת עניים / גיא טליאס

השגת הכרטיס לפלייאוף העליון מנעה מהעונה של מכבי חיפה להפוך לסיוט, אך עדיין לא משכיחה שמדובר אולי בכישלון המקצועי הגדול ביותר בעידן יענקל'ה שחר.מי היה מאמין שעונה שלישית ברציפות מכבי חיפה הגדולה תצליח בקושי להעפיל לפלייאוף העליון, שהעונה יותר מכל הסכנה לא להעפיל הייתה מוחשית במיוחד. בדומה לשנים האחרונות, מוצא את עצמו המועדון הירוק שוב מאחורי מועדונים קטנים ורחוקים ממנו שנות אור במשאבים ובתנאים להם זוכים השחקנים במהלך השגרה היומיומית. העונה, בתקציב השיא של המועדון והמהפכה הגדולה שהייתה עם הבאתו של מנהל מקצועי זר, הופך הכישלון בלי צל של ספק לגדול ביותר בעידן שחר.

למרות השיפור בתוצאות מאז שמונה גיא לוזון לתפקיד המאמן, קשה עדיין להצביע על שינוי מהותי ביכולת של השחקנים בירוק שעדיין מתקשים להציג יכולת גבוהה לפרקי זמן ארוכים במהלך 90 דקות המשחק שלהם. מכבי חיפה של העונה מתאפיינת יותר מכל בשינויי יכולת קיצוניים של שחקניה תוך כדי משחק כשאחת הסיבות המרכזיות לכך מצויה בכושר הגופני הירוד. כן, אנחנו מדברים על כושר גופני ירוד לאחר 26 מחזורי ליגה כשהסימפטום הזה חוזר על עצמו מאז שמונה לתפקיד מאמן הכושר הנוכחי, עוד מימיו של ראובן עטר כמאמן. השנה אולי יותר מכל שמים לב שמסביבות הדקה ה- 60 ישנה נפילה תלולה מאוד ביכולת של השחקנים בירוק, כשלזה יש להוסיף את התדירות הגבוהה של פציעות והיעדרויות ממושכות.

בעיית הכושר הגופני הובילה להיעדרויות שעלולות לפגוע בקבוצה צילום: אורטל דהו זיו

בעיית הכושר הגופני הובילה להיעדרויות שעלולות לפגוע בקבוצה
צילום: אורטל דהו זיו

קשה מאוד להבין מדוע מועדון בסטנדרטים הגבוהים של מכבי חיפה סובל מכושר גופני כל כך לקוי של שחקניו, אין ספק שאחד הלקחים המרכזיים שיש ללמוד לקראת העונה הבאה מצוי בשינוי בעמדת מאמן הכושר. קל מאוד להבחין שהפער בין מכבי חיפה (שכמעט כל העונה שיחקה במסגרת אחת) לשאר קבוצות הליגה הוא עצום ועוד נתון שמעיד על כך בצורה ברורה הוא מיעוט המשחקים שהוכרעו לטובתם של הירוקים בדקות הסיום.

נקודת זכות אפשר לזקוף לזכותו של גיא לוזון שהוכיח אמש שאין אצלו יותר "פרות קדושות" בסגל ונטע לביא וקמיל ואצק שנמצאים ביכולת ירודה לא פתחו באחד עשר שלו כשעבור האחרון זו הפעם הראשונה מזה זמן רב מחוץ להרכב. גם הצבתו של רועי קהת כצלע הקדמית בשלישיית הקישור הייתה נבונה, דבר שבניגוד למשחקי הבית האחרונים אפשר לירוקים להתמודד בצורה טובה יותר עם הצפיפות של היריבה.

אין לאף אחד מקום בטוח בהרכב. קמיל ואצק צילום: אורטל דהן זיו

אין לאף אחד מקום בטוח בהרכב. קמיל ואצק
צילום: אורטל דהן זיו

Comments

comments

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>