בית המגזין אין מספיק "צדיקים בסדום" / שמעון גילור

אין מספיק "צדיקים בסדום" / שמעון גילור

בצעירותי הייתי שחקן פעיל. עקב היותי חסר כשרון לכדורגל, נטול יסודות (מעולם לא שיחקתי בקבוצת ילדים, נערים ,נוער) ואיטי להחריד, הצלחתי להשתלב רק בקבוצות תחתית מליגה ג', אבל את ההרגשה של ניצחון או הפסד (למען האמת הרבה יותר הפסדים מניצחונות) חוויתי מתוך המגרש. וכאן אני רוצה לשתף אתכם במשהו לא ספורטיבי , אבל מאד אמיתי.

מעולם, ממש מעולם, לא יכולתי כשחקן לקבל נחיתות במגרש כעובדת חיים. והייתי נחות. אז מה עשיתי ? קודם כל לא הפסקתי לרוץ. מצחיק אותי שמהללים שחקנים על כך שהם רצים 11 ק"מ ב-90 דקות, אני נזכר שאנחנו בליגה ג' רצנו יותר. שנית, אף פעם לא ויתרתי ואם היה צריך להכשיל, לדחוף , למשוך , לדרוך ליריב על הרגל , כל דבר מלבד גרימת נזק פיזי ממשי ליריב, אז עשינו את זה.

נכון, היו לי כרטיסים צהובים, אפילו אדום אחד ואמרו עלינו שאנחנו מכסחים. אז מה ? בשביל להפסיד לא צריך להתאמן שלוש פעמים בשבוע (בכל זאת ליגה ג') ועוד פעמיים ריצת ערב של 10 ק"מ. בשביל להפסיד בכלל לא צריך לעלות למגרש, לא צריך להזיע, להתפלש בבוץ בחורף ולנשום ברחשים בקיץ. לא צריך בכלל להיות שחקן. לעומת זאת בשביל לנצח, או לפחות לא להפסיד צריך לעבוד ולשרוף דשא, "להתאבד" על המגרש ומי שלא מתאים לו, שילך לשחק "דוקים".

קשה לנו להתאושש מההפסד אתמול צילום: אורטל דהן זיו

לא רואים לחימה על הדשא וקשה לנו
צילום: אורטל דהן זיו

תבינו , אותה חבורה שראיתי אתמול על המגרש, אתם שמרוויחים בשנה סכומים שרוב האוהדים מרוויחים אולי ב-20 שנה, אתם שמקבלים את התנאים הכי טובים ונהנים מהאצטדיון הכי טוב, מהקהל הכי גדול, מהבעלים הכי נח ולארג', אתם לא ראויים ללבוש את החולצה עם הסמל של מכבי חיפה. ולו רק מהסיבה שאפילו אני, שאילו הייתי היום בגילכם לא הייתם לוקחים אותי אפילו להחזיר כדורים מאחורי השער, לא הייתי משלים עם מצב של השפלה נגד שנואת נפשנו הספורטיבית.

כרטיס צהוב בודד של ורמוט על ויכוח עם אלון יפת, הפסד בכל תאקל, כשלון בכל מאבק על כדור, רק היה חסר שתעמדו ותמחאו להם כפיים מפני שהשתדלתם מאד לא להפריע להם לשחק.
תתביישו, לא רוצה את הברכות שלכם לחג, מה הן שוות אם אתם גורמים לברכה חג שמח להישמע כפארסה. לשמוח על מה ? לא רוצה שתספרו לנו כמה אתם אוהבים אותנו ואולי הגיע הזמן שנראה לכם גם את הצדדים הפחות נעימים שלנו. לא רוצה לדעת מה כואב לכם, מה נמתח לכם ומה התכווץ לכם. תתאמנו כמו שצריך כל השנה ואל תספרו לנו סיפורים. ואם לא מתאים לכם, לפחות תעשו מעשה אחד טוב ותעברו לקבוצה אחרת.

יש כמה "צדיקים בסדום". אברהם אבינו "שכנע" את הקב"ה שאפילו אם יש 10 צדיקים וכל היתר רשעים הוא ידון את סדום לכף זכות. אצלנו אין אפילו חמישה. חג (אולי) שמח !

Comments

comments

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>