בית המגזין בן הרוש מול דוידזאדה, מי מנצח? / יובל חינגלי

בן הרוש מול דוידזאדה, מי מנצח? / יובל חינגלי

לאחרונה יש לא מעט ביקורת על האפשרות שעומרי בן הרוש יגיע לחיפה. אז בואו נקח לרגע את הנושא, נפרק אותו לגורמים ו"נשים את בן הרוש על שולחן הניתוחים" לרבות השוואה קצרה למקבילו אופיר דווידזאדה.

בן הרוש בן ה 27 אשר החל את דרכו במכבי נתניה וכרגע משתייך למכבי תל אביב, לקח עד היום חלק בכ-223 משחקים בכל המסגרות בהם כבש 8 שערים ובישל 4. אגב, 7 שערים הובקעו ב 179 משחקי ליגה ושער אחד במסגרת אלוף האלופים. לעומתו, אופיר דווידזאדה שמשום מה מתוקשר ופופלארי יותר צעיר מבן הרוש רק בשנה ולקח עד כה חלק ב-200 משחקים בכל המסגרות כבש רק שער אחד ובישל 3. מתוך 200 המשחקים אופיר נטל חלק ב 183 משחקי ליגה ואת השער הבודד שלו כבש בפלייאוף התחתון.

אז נכון, דוידזאדה יצא לאירופה ולא מעט בזכות הסוכן שלו, אך סטטיסטית? בן הרוש עולה עליו בכמה דרגות. ונחזור לעומרי, החתמה של המגן/ בלם שיכולה לחזק את הסגל החלש שלנו, הרי אין זה סוד שקיימת מצוקת מגנים בעיקר בצד שמאל מאז עזיבתו של טוואטחה והייתי מרחיק לכת עד מסיללה.

בהתחשב בעובדה שגארי שאייש את עמדת המגן ימני והעונה צפוי לקבל את חולצת הבלם לצידו של דוס סנטוס, לוזון יצטרך לתת את כובד המשקל בעמדת המגנים ונראה היה כי הכיוון הוא מגנים זרים, כמעט בוודאות לאגף ימין אולי גם לשמאל, אך התנודות בין הרוש לדוידזאדה מעידות כי השמאל יאוייש ע"י מגן ישראלי קלאסי ובכל מקרה , מכבי חייבת שחקן ישראלי שיוכל לתת עומק ותחרות.

דוידזאדה מתוקשר יותר, בן הרוש מוכח יותר

דוידזאדה מתוקשר יותר, בן הרוש מוכח יותר

לבן הרוש יתרון בעצם העובדה שהוא יכול גם לשחק גם כבלם (פציעות , הרחקות וסתם שינוי טקטיקה תוך כדי משחק) ועל אף שאנחנו אוהבים את החבר'ה מהנוער, אף אחד מהם לא הוכיח העונה שיש לו מקום ב-11 , אגדיל ואומר שלחלקם אין מקום ב 25 וזה לא שלא היו להם הזדמנויות העונה. אם נשקלל את המידע ונוסיף את העובדה שעמדת המגן תמיד הייתה בעייתית בכדורגל הישראלי אז החתמה של מגן עם ניסיון בליגה ובמיוחד בקבוצת צמרת, מגן שיודע מה זה קרבות צמרת וזכה בתואר או שניים, מגן שמכיר את הלחץ של קבוצה גדולה, היא הרבה יותר מנכונה.

נכון לרגע זה עדיין לא נסגר דבר וייתכן כי הטור הנ"ל יהיה מיותר בעוד שבוע, אך למידה ואכן יוחתם בואו וניתן לו את צ'אנס. אגב, קראתי היכן שהוא ברשת שמכנים אותו "נער פוסטר". רק לתשומת לבכם, נער פוסטר לא משחק מעל 200 משחקים בפחות מעשר שנים.

Comments

comments

תגובה אחת

  1. אבל מה שחשוב למגן, זה קודם כל הגנה, כמה חטיפות, סיכולים,תיקולים מוצלחים ביחס לעבירות, ניצחון במאבקים(גובה וקרקע) וכד' הוא עושה.
    בישולים ושערים זה משני, תעשה השוואה בין הסטטיסטיקות האלו ואז נדבר.

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>