בית המגזין רז מאיר בראיון בלעדי: "אני שחקן של מכבי חיפה וירוק בנשמה" / גבי גל

רז מאיר בראיון בלעדי: "אני שחקן של מכבי חיפה וירוק בנשמה" / גבי גל

רז מאיר התחיל את הקריירה שלו במחלקות הילדים של ראשון לציון, אך בהמשך עבר למכבי חיפה והעביר שם את רוב שנותיו וימיו כשחקן מתבגר. אי ש בשנת 2014 ערך רז מאיר את הופעת הבכורה שלו במדים הירוקים בליגת העל ומאז הספיק לעבור בהשאלה לבני יהודה ובעונה האחרונה היה חלק מההיסטוריה של הפועל אשקלון ששרדה עונה נוספת בליגת העל.

בימים שלאחר סיום הליגה ולאחר הזימון המיוחל ממכבי חיפה תפסנו את רז מאיר בראיון על העונה שעבר עם הפועל אשקלון ומה שמצפה לו בהמשך.

רז, עברת עונה עם לא מעט קשיים בהפועל אשקלון ובכל זאת, הצלחת להשתלב בהרכב הקבוצה לאורך העונה. איך אתה מסכם את התקופה שלך באשקלון?
התקופה באשקלון חישלה אותי .היה מתח ורצון עז להצליח ,כדורגל זה משחק של לחץ ואני שמח שדווקא הלחץ השפיע עלי ועל הקבוצה בצורה חיובית. למדתי מכל זה המון

כמה קשה לשחק בקבוצה שמתחילת העונה מסמנים אותה כיורדת הבטוחה ולהתמודד מול הפועל תל אביב על ההישארות בליגה?

סימנו אותנו כיורדים מההתחלה זה נכון. אנחנו מההתחלה האמנו שנוכל להישאר, עבדנו קשה כל העונה בשביל להוכיח קודם כל לעצמנו ואחר כך לכולם שאנחנו יכולים. פחות התעסקנו ביריבות שלנו ודאגנו לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר.

התאמנת תחת יובל נעים, שידוע כמאמן מקצועי אך מנגד עם אופי קשה. מה למדת ממנו?

יובל נעים מאמן מקצועי מאוד, מנהל משחק ברמה גבוהה מאוד. הוא בחור אנרגטי מלא תשוקה, והוא באמת הצליח להוציא מכל אחד ואחד את המקסימום.

רז מאיר בתקופתו במכבי חיפה. יחזור לכרמל? צילום: אורטל דהן זיו

רז מאיר בתקופתו במכבי חיפה. יחזור לכרמל?
צילום: אורטל דהן זיו

בהפועל אשקלון מאוכזבים מהידיעה שלא תמשיך בעונה הבאה. אתה חושב שבזמן הזה, עדיף לך לחזור למכבי חיפה?
אני שחקן של מכבי חיפה וירוק בנשמה, אבל החינוך שלי זה לשאוף תמיד לשלמות ולעשות תמיד את המקסימום במקום שאני נמצא .נהנתי מאוד באשקלון ואני מאחל לקבוצה ולאנשים הצלחה גדולה. אחד הימים המאושרים שלי בכדורגל היה היום בו נשארנו ליגה.

מכבי חיפה מועדון מהגדולים בארץ וכשחקן שגדל במחלקת הנוער של הירוקים, לא קיבלת יותר מדי צ'אנס בקבוצה הבוגרת. ספר קצת על התחושות שלך.
את האמת קיבלתי צ'אנס קטן, שיחקתי נגד באר שבע בשנה הראשונה שהייתי בנוער. לא קיבלתי צ'אנס בשנה השנייה ולדעתי גם לא היה מגיע לי, חיפה קבוצה מאוד גדולה ויש בה כישרונות אני שמח שהייתי שנתיים במועדונים קטנים יותר שבהם יכולתי להתמודד, שחישלו אותי והיום אני חושב שאני הרבה יותר מוכן למשימה.

הופתעת כששמעת שגיא לוזון מתכוון לשלב אותך בסגל של הקבוצה?
תמיד כייף לשמוע שאחת הקבוצות הטובות בליגה רוצות אותך, במיוחד הקבוצה שאתה חולם עליה מגיל קטן. אני שמח מאוד שמעריכים אותי ואת העבודה הקשה שעברתי השנה.

יש לא מעט כישרונות צעירים בוגרי מחלקות הנוער של מכבי חיפה. למה רק בודדים מצליחים להשתלב בבוגרת וגם אז, מאבדים כיוון ויוצאים להשאלה בקבוצות אחרות?
מכבי חיפה זה מועדון ענק. לפעמים שחקנים מסיימים את דרכם בנוער ולא יכולים להתאים את עצמם לציפיות בקבוצה הבוגרת, כמו שקרה לי. אני הלכתי לשנתיים השאלה ואני חושב שזה עיצב אותי כשחקן ועשה לי רק טוב.

חולם על מכבי חיפה מגיל קטן. עכשיו החלום יתגשם? צילום: אורטל דהן זיו

חולם על מכבי חיפה מגיל קטן. עכשיו החלום יתגשם?
צילום: אורטל דהן זיו

שיחקת במהלך העונה כמגן ימני, שזה לא התפקיד שלך מאז ומתמיד. באיזו עמדה אתה מעדיף לשחק יותר?
קודם כל, אני תמיד רוצה לשחק, לא אכפת לי איפה. אני מאוד אוהב את תפקיד המגן אבל זה נכון שגדלתי כקשר. בכל תפקיד שאהיה אנסה לעשות את המקסימום.

במכבי חיפה בונים עליך כמגן ימני מחליף ככל הנראה, עדיין עדיף לך להיות שם ולחכות להזדמנות מאשר לשחק בקבוצה כמו הפועל אשקלון?
אני מרגיש מוכן לבוא ולהתחרות עם כל אחד. אני לא מפחד מתחרות, היא רק תעשה אותי יותר טוב. כמו שאמרתי בהתחלה אני גדלתי לעשות את המקסימום בכל מקום שאני נמצא.

אוהדי מכבי חיפה קוראים לא מעט ידיעות הקשורות בך ועל החזרה שלך, אתה יכול לדמיין את עצמך משחק באצטדיון סמי עופר לעיני 30 אלף אוהדים ולעשות את קפיצת המדרגה הגדולה מהעונה האחרונה?
זה משהו שחלמתי עליו מגיל קטן. מקווה לעשות את זה השנה, להוכיח ולהחזיר על המגרש לאוהדים של המועדון הענק הזה.

לסיום, מה אתה מאחל לעצמך לעונה הקרובה?

מאחל לעצמי להשתלב בקבוצה על הצד הטוב ביותר. ולהמשיך ולהשתפר כשחקן.

Comments

comments

2 תגובות

  1. ליהיא דגן מוסרי

    רז מאיר אתה מלך השם ישמור אותך
    אתה תאמין שתצליח ותצליח בגדול.

  2. שחקן מציון שמתאים מאוד למכבי חיפה

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>