בית המגזין הקיץ של בוזגלו ומכבי חיפה \ גבי גל

הקיץ של בוזגלו ומכבי חיפה \ גבי גל

צריך ללמוד ממקרי העבר. כבר קרה לא פעם ששחקנים ישראלים בכירים וטובים נחתו בכרמל ולבשו את מדי מכבי חיפה וגרמו לקהל לשמוח ובעיקר לחלום על הצלחת הקבוצה שתגיע בזכותם, אך החלומות הפכו מהר מאוד לסיוטים שרובנו נרצה לשכוח.

הקיץ הזה הסיפור חוזר על עצמו רק שרובו מתרכז בשחקן ישראלי אחד, כזה שכל הקהל הירוק מעוניין לראות בחזרה ובצדק וזהו מאור בוזגלו, השחקן הישראלי הכי טוב שיש לכדורגל שלנו להציע ועל אף שהוא פצוע כולם קוראים להנהלת הקבוצה להזדרז במשא ומתן עם השחקן ולהחתים אותו במהרה.

עד כאן הכל טוב ויפה רק שאסור לחזור על טעויות מהעבר ושוב לחשוב ששחקן אחד יסחוב קבוצה שלמה שסובלת בשנים האחרונות מכישלונות רבים, גם בבחירת השחקנים וגם בתוצאות על המגרש. כולם רוצים שבוזגלו יצליח במכבי חיפה וכולם מאמינים שזה יתחבר מחדש, אך עדיין תמיד ירחף מעל המועדון שעון החול הקצר וחוסר הסבלנות שמאפיין את הקבוצה, ההנהלה ולפעמים גם את הקהל. גם אם בוזגלו יחזור ללבוש ירוק, צריך לזכור שמדובר בקבוצה שלמה יחידה של שחקנים שחייבים להוכיח את עצמם משבוע לשבוע ושלא יקרה מצב בכלל שאחרי חודשים של פוסטים והודעות ברשתות החברתיות, הקריאות להבאתו של בוזגלו יתחלפו בשריקות בוז.

הקהל רוצה אותו במכבי חיפה. בוזגלו

הקהל רוצה אותו במכבי חיפה. בוזגלו

אסור לחזור על טעויות העבר. כמו בכל פתיחת עונה יש אווירה של משהו חדש, יש רצון לשנות ובעיקר להצליח. אם זה יעבוד כולם יהיו מרוצים, אך אם שוב תסתיים עונה לא מוצלח אז הניסיונות החוזרים להשיב את אמון הקהל כבר לא יצליחו והעתיד לא יהיה ברור בכלל.
עכשיו, כשהחלה מכירת המנויים לעונה הבאה, יש תחושה כזאת של שבירת שיא מקיץ לקיץ בכמות המנויים וה"תחרות" הפנימית הזאת מסקרנת את כולם. סביר להניח שעד שריקת הפתיחה של הליגה המועדון יכריז על כמות רוכשי ומחדשי מנויים זהה פחות או יותר לעונה האחרונה, אך גם אם זה לא יקרה יש לזכור שלקהל מותר גם לקחת צעד אחורה ולחשוב פעמיים, הרי לאצטדיון בסופו של דבר כולם מגיעים וכמו תמיד, מאמינים שהפעם זה יהיה אחרת.
ממלאים את האצטדיון בכל שנה מחדש. הקהל הירוק צילום: אורטל דהן זיו

ממלאים את האצטדיון בכל שנה מחדש. הקהל הירוק
צילום: אורטל דהן זיו

Comments

comments

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>