בית המגזין הנאום שיענקל'ה לא נשא / שמעון גילור

הנאום שיענקל'ה לא נשא / שמעון גילור

אוהדות ואוהדי מכבי חיפה היקרים לי מאד !

כידוע לכולכם, אנחנו נמצאים כבר בעיצומן של ההכנות לעונת 2017/18 אחרי עברנו כמה עונות לא מוצלחות (בלשון המעטה), לא נהנינו מהקבוצה שלנו כפי שהיינו רוצים וכפי שאנחנו זוכרים מהעבר.
אני משתמש במינוח עברנו מפני שלפני היותי הבעלים של מכבי חיפה, אני קודם כל אוהד, ממש כמוכם ואולי אפילו קצת יותר מחלק מכם. גם לי כואב כשאנחנו מפסידים וגם אותי מתסכל כשאנחנו לא משחקים כדורגל נורמלי וגם אני כמוכם משתולל כשחלוץ שלנו מחמיץ מול שער ריק ומאושר כשיש לנו הישגים (איך אפשר שלא להיזכר ברגעי האושר המעטים שהיו לנו בעונות האחרונות בגמר הגביע בירושלים), אלא שיש לי גם תפקיד "נוסף". כבעלים של הקבוצה יש לי אחריות וגם סמכת לבצע פעולות על מנת שלכולנו תחזור ההנאה מהקבוצה שאנו כל כך אוהבים.

כמו כל אדם או ארגון שפועלים בכל תחום, גם מכבי חיפה תחת הניהול שלי עשתה ועוד תעשה טעויות, כולנו בני אדם. יחד עם הטעויות, היו ותהיינה הרבה יותר פעולות והחלטות טובות. בלעדיהן לא היינו מגיעים פעמיים לליגת האלופות של אירופה. בלעדיהן לא היינו זוכים ב-12 אליפויות. בלעדיהן לא היינו נהנים מהרגעים הגדולים ומהעונות הנפלאות. בגוף בריא, כמונו, לא נבהלים מאי הצלחה ולא נכנסים למרה שחורה ולא מתבכיינים על העבר אלא להיפך, אנחנו רואים את המציאות, מנתחים את הכישלונות ומנסים לשפר ולשנות כדי לחדש ימינו כקדם. לעתים זה כרוך בתהליכים שלוקחים זמן ולעתים אנחנו מנסים משהו והתוצאה עוד יותר גרועה מהקודמת, כך זה בכל תחום בחיים. אנחנו גם מבינים שלא "המצאנו את הגלגל" ויש לנו מה ללמוד מאחרים.

לא חסך באמצעים גם העונה. שחר תמונה: האתר הרשמי.

לא חסך באמצעים גם העונה. שחר
תמונה: האתר הרשמי.

עיניכם רואות ואוזניכם שומעות שרוחות חדשות מנשבות בכפר גלים. יש צוות מקצועי חדש, סגל השחקנים עבר ועוד יעבור שדרוג (ובבקשה מכם אל תשפטו אף שחקן לפני שנראה אותו על המגרש לפחות חצי עונה), לא חסכנו באמצעים , ביצענו שינויים אחרים (כמו הרחבת חדר ההלבשה) שלדעתנו ישפרו את הקבוצה. וכן, גם השקעתי כבעלים כסף. הרבה כסף. זה נעשה מרצוני, זה נעשה באהבה ואיני מצטער על כך, אולם כאן חשוב מאד שתבינו שבחשיבה לטווח ארוך, על מנת שמכבי חיפה תהיה "אימפריה" גם בעתיד, אסור לי "להשתולל" ואני חייב להציב גבולות סבירים לתקציב. אני שומע וקורא שיש לא מעט אוהדים שרוצים לראות אצלנו שחקן זה או אחר. האמינו לי , אני רוצה יותר מכם שבכל עמדה על המגרש יהיה אצלנו את השחקן הישראלי הכי טוב ואם לא ישראלי אז שיהיה זר ברמה של יעקובו, ג'ובני רוסו או סרגיי קנדאורוב, אך יש לנו מסגרת תקציבית וכולנו חייבים להבין שיש מגבלות.

אני מאמין בצוות המקצועי שלנו (עם או בלי טוני), אני מאמין בסגל השחקנים שלנו שכפי שציננתי עוד ישודרג ויותר מכל אני מאמין בכם, מפני שבכל אותן עונות לא מוצלחות שחווינו היה תחום אחד, קהל האוהדים, שבו ניצחנו בענק. וזה רק בזכותכם. אתם המנוע האמיתי שבלעדיו אי אפשר לתאר את מכבי חיפה. אתם המנוע, ותפקידי לספק את הדלק. כל ההשקעה של אנשים רבים וטובים , בתחום המקצועי והמנהלתי, כל הרצון של השחקנים (והאמינו לי הם רוצים להצליח) וכל התרומה האישית שלי לא שווים בלעדיכם. איני יכול להבטיח לכם הצלחה מיידית ואין לי יכולת נבואית וכפי שציינתי מקודם איני חף מטעויות, אך כל מה שאני יכול להבטיח הוא המשך השקעה של כל העושים במלאכה מאחרון האפסנאים דרך אנשי המנהלה, השחקנים, הצוות המקצועי ועד אלי אישית. כולנו ניתן את כל מה שיש לנו למען הצלחת הקבוצה.

אילו היה עומד שוב על הבמה, אלו המילים שהיינו רוצים לשמוע צילום: אורטל דהן זיו.

אילו היה עומד שוב על הבמה, אלו המילים שהיינו רוצים לשמוע
צילום: אורטל דהן זיו.

וכאן אני מגיע אל נושא המנויים. בניגוד למה שכותבים או אומרים בתקשורת, תקציב הקבוצה לא יושפע מכמות המנויים וזה לא עניין כלכלי. מלבד הכדאיות הכלכלית לאוהד, הנוחות, שמירת המקום והטבות נוספות שמתלוות לרכישת מנוי יש כאן עניין הרבה יותר בסיסי, עקרוני ואפילו תרבותי. רכישת מנוי היא סוג של השתייכות לסמל, סוג של הזדהות עם מה שהמועדון מייצג. תשאלו מיהם המועדונים הגדולים באנגליה, ספרד, גרמניה, איטליה ומדינות אחרות באירופה והתשובה שתקבלו לא תהיה בהתאם לאליפויות האחרונות, לא בהקשר להישגים. אלא בעיקר בגלל ובזכות גודל הקהל. ליברפול וארסנל ומנצ'סטר יונייטד מוכרות את כל המנויים בלי קשר להצלחה או כשלון עונתית או תקופתית.

לפני הרצון המקצועי (ויש לי בהחלט רצון עז לחזור ולהיות הקבוצה מספר 1 בישראל גם מקצועית) והכמיהה להישגים, מה שהייתי רוצה יחד אתכם, שנהייה כמו הקבוצות שציינתי, בפרופורציות המתאימות כמובן. אין לי רצון או כוונה להצטייר כמי שמתחנן או מתרפס, אלא נהפוך הוא. אני משוכנע שיבוא יום שבו תהיה רשימת המתנה למקום פנוי באצטדיון שלנו.
יש לי תשוקה ורצון לחוות יחד אתכם רגעים גדולים ואני מצפה מכם לרכוש מנויים ולמלא את היציעים.

שלכם,
יענקל'ה שחר

אילו הייתי מדמיין את נשיא המועדון יענקל'ה שחר עומד על במה גדולה ברגעים אלו מול אלפי האוהדים של מכבי חיפה, המילים אותן היה מקריא מתוך דף הנאום שלו היו נכתבות בדיוק כך.

* נאום זה נכתב על ידי האוהד הותיק שמעון גילור והוא אינו ציטוט מפי נשיא המועדון יענקל'ה שחר.

Comments

comments

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>