בית כללי ארנסט מאבוקה חתם לשנתיים במכבי חיפה

ארנסט מאבוקה חתם לשנתיים במכבי חיפה

יש מגן ימני. מכבי חיפה הודיעה היום באתר הרשמי על רכישת כרטיסו של מגן נבחרת קמרון, ארנסט מאבוקה. השחקן סיכם את תנאיו בקבוצה, צפוי להגיע לארץ בקרוב ולחתום על החוזה הרשמי והחדש שלו במדים הירוקים, לשנתיים הקרובות. מכבי שילמה 400 אלף יורו לקבוצתו של מאבוקה ב-7 השנים האחרונות, ז'ילינה הסלובקית, והמגן ישתכר 300 אלף יורו לעונה.

במהלך שבע העונות שלו בסלובקיה מאבוקה כבש 4 שערים ובישל 20 נוספים, כל זאת ב-170 הופעות. בנוסף, הוא גם הופיע 8 פעמים במדי נבחרת קמרון, כולל השתתפות בזכייתם של "האריות הבלתי ניתנים להכנעה" באליפות אפריקה האחרונה וגם בכל משחקי קמרון בגביע הקונפדרציות.

פיטר מסיללה הבא? מאבוקה במדי קמרון.

פיטר מסיללה הבא? מאבוקה במדי קמרון.

מעבר להתנהלות הראויה לשבח של המועדון במו"מ מול מאבוקה, שנעשה בדיסקרטיות וללא הכרזות חגיגיות, בהחתמה הזו נותנת הקבוצה מענה חשוב לחיסרון בעמדת המגן הימני. מאבוקה מתאפיין במהירות ובטכניקה הטובה שלו ביחס לשחקן הגנה ונוטה להצטרף ולעלות לא מעט להתקפות, מה שמאפשר לו לבטא את יכולת ההרמה הגבוהה שלו, ולראיה 8 בישולים בעונתו האחרונה בסלובקיה, שהסתיימה בזכייה באליפות. היבט לא פחות חשוב בהחתמה הוא שמאבוקה יוכל לשחרר את גארי קגלמאכר לשחק בעמדת הבלם, ממנה הוא תורם הכי הרבה לקבוצה, וגם יאפשר לגיא לוזון לשחק בשיטה של 3 בלמים, מה שיאפשר למאבוקה להיות שותף יותר בהתקפות ולהוסיף למכבי חיפה כלי חשוב – משחק אגפים.

נראה כי הירוקים מקבלים שחקן מוכח ומנוסה, שמגיע בתקופה טובה של הקריירה שלו ומהווה מהלך חיובי נוסף בהרכבת סגל הקבוצה לקראת העונה הקרובה.

Comments

comments

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>