בית המגזין השורד האחרון / גבי גל

השורד האחרון / גבי גל

כבר הרבה שנים שמכבי חיפה לא מצליחה להנחית זרים איכותיים, כאלה שיתחברו במהרה לקבוצה, לעיר ובעיקר לקהל. גארי קגלמאכר, היחיד מבין רבים בשנים האחרונות, דווקא הצליח להטביע את חותמו ואף נבחר לשחקן המצטיין מהעונה האחרונה בקרב האוהדים, מוצא את עצמו כעת במצב בו ככל הנראה יהיה הזר השישי של גיא לוזון, אם בכלל יחליט להישאר.

בקיץ שעבר, נחת בכרמל שחקן זר העונה לשם גארי כריסטופר קגלמאכר פרס. מעבר לשם המוזר והמסובך, כל אוהד של מכבי חיפה ניסה להבין בעיקר, לאיזו עמדה מיועד האורוגוואי שהגיע בקול תרועה כחלק מהרכש של המנהל המקצועי דאז, תור קרלסן.

לא לקח הרבה זמן כדי לזהות באיזה סוג של שחקן מדובר. אם נשים בצד לרגע את המחלוקת סביב העמדה שלו, ניתן היה לראות חיבור מהיר עם הקהל הירוק, שסבל עונה אחרי עונה מזרים כושלים ודווקא האורוגוואי, ידע תמיד להיות שקט, להילחם על המגרש ולהוכיח שכל המריבה סביב עמדתו הטבעית על המגרש כלל לא חשובה, כי איפה שהמאמן ישבץ אותו הוא יתן את כל כולו.
השחקן המצטיין בקרב האוהדים צילום : אורטל דהן זיו

השחקן המצטיין בקרב האוהדים
צילום : אורטל דהן זיו

הפרידה של מכבי מרוני לוי שיפרה את מצבו של קגלמאכר, שתחת המאמן רנה מולנסטיין שיחק כמגן ימני, עמדה אותה אייש שנים ארוכות אייל משומר.
עוד לפני ששיחק כמגן, התחיל את דרכו במוקדמות הליגה האירופית כקשר אחורי, אותה עמדה שאליה הגיע מלכתחילה ובין היתר הספיק לשחק גם כבלם במהלך העונה.
גארי דאג לתת לאוהדים לא מעט רגעי נחת והבולט בניהם, היה השער האדיר בניצחון החוץ 2:0 על הצהובים מתל אביב. את העונה הראשונה במדים הירוקים סיים קגלמאכר עם שער אחד ובישול אחד, 34 הופעות בהרכב ולא מעט תיקולים מוצלחים לטובת הירוקים. עבור כלל האוהדים, גארי הוא השחקן המצטיין של מכבי חיפה בעונה החולפת.
כעת, רגע לפני יריית הפתיחה של הליגה לעונת 2017/18 לכולם היה ברור שגארי יתופקד כבלם לצידו של דוס סנטוס, כך לפחות דאגו לציין בכל מקום אפשרי כבר בשלהי העונה הקודמת, כחלק מההכנות לקיץ הנוכחי. אך מסתבר שמילים לחוד והחשיבה של גיא לוזון לחוד. קגלמאכר הבין כבר במהלך מחנה האימונים כי מעמדו מתערער, גם בגלל העובדה שלא נלקח בחשבון בכל הקשור לסרט הקפטן ובעיקר בשל הדקות המועטות ששיחק במשחקי האימון של הקבוצה, בהם לא פתח כלל בהרכב.
מחוייב ומחובר למועדון תמונה: האתר הרישמי.

מחוייב ומחובר למועדון
תמונה: האתר הרישמי.

לא ברור אם גיא לוזון החליט לשחרר כל שחקן מהסגל שהגיע למכבי עוד בתקופת תור ורנה, אך ממה שרואים מהצד, אין באמת סיבה הגיונית לשחרר את אחד מהזרים היותר מוצלחים ואהובים של הקבוצה בשנים האחרונות. אז נכון, אנחנו אמנם לא נמצאים באימונים ועדיין לא ראינו את גארי משחק כבלם לאורך עונה שלמה ובכל זאת, ההתעקשות של המאמן על בלם ישראלי בינוני לעומת שחקן זר מוכח, שכבר השתלב ונכנס לליבם של האוהדים לא ברורה בכלל.
יכול להיות שבהמשך נגיד שהצטרפותו של אדי גוטליב (אם יקרה) הייתה נכונה, אך בשלב כזה של בניית הסגל וכשחסר שחקן זר אחרון, צריך לחשוב פעמיים ולבדוק האם נכון לשחרר דווקא את הזר היחיד מעונה כל כך כושלת שעוד הצליח להשאיר בזכרונם של האוהדים כמה רגעים של אושר.

Comments

comments

2 תגובות

  1. ירוק בנשמה

    גיא לוזון חייב לתת יותר קרדיט לגארי קגלמאכר ממה שהוא מקבל עכשיו… אחד המצטיינים במכבי בעונה שעברה ! שחקן ברמתו חייב לקבל קרדיט ממועדון שאסור לו להיות כפוי טובה על מה שהשחקן עשה עבורו ועבור האוהדים בעונה שעברה !
    הוא הצליח לעצור את טל בן חיים ממכבי ת"א… . אז מה רוצים ממנו עכשיו ?!? מקצועית הוא מתאים וטוב וחזק ומנוסה וטוב שנמצא בחיפה

  2. יוסף פסטרנק

    מאמן דפוק . מצטער שעשיתי מנוי עם הסגל שבנה לעונה הקרובה.
    בהצלחה ללא שום קשר

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>