בית המגזין טקטיקה שמקטיקה #1 / אלכס מילוש

טקטיקה שמקטיקה #1 / אלכס מילוש

יופי, ניצחון ראשון, הסרת קללת המחזור השני ומה לא, אבל החל מהשבוע נעשה ניתוח טקטי אחרי משחק

1. לוזון הפתיע שעלה עם סולליך בהרכב ורוקביצה דווקא בתפקיד השפיץ, בפועל אף אחד משלישיית השחקנים באמצע לא באמת שוריין לעמדה וכל השלישייה החליפה מיקומים לאורך כל המחצית הראשונה (ורמוט ומזרחי בדקה 20, סולליך ומזרחי בדקה 26).

2. ב"ש בניגוד לתחזית פתחה עם קשר אחורי אחד ושני קדמיים מה שלא נתן לה במחצית הראשונה שליטה הגנתית במרכז הקישור.

3. המערך של מכבי נראה על פניו 4-3-3 אבל הוא מהר מאוד הופך ל 4-4-2 או אפילו 4-5-1 והכל בהתאם לשינויים פנימיים תוך כדי הדקות יחד עם חילופי השחקנים בין העמדות שלהם.

4. דווקא תנועה לא אופיינית של רוקביצה לפינה קרובה הוא זה שהוביל לשער, מפתיע לשחקן בעל משחק ראש חלש שלרוב בונה את השערים שלו על תנועה מעבר לקו ההגנה.

5. הסיבה לא להציב את קיו בהרכב ודווקא את אופיר מזרחי ברורה מאוד והיא נטו עזרה הגנתית על אגף ימין של ב"ש עם ביטון ומליקסון שלרוב מגיע לשם על מנת לעשות 2 על אחד.

6. חילוף מעניין של נטע לביא, מצד אחד קצת מראה על חוסר אמון בקוסטדינוב שהייתה לו מחצית חלשה (יחד עם משחק לא טוב במחזור הראשון) ומצד שני יכול להיות שזה נטו ממקום הגנתי

האקס פקטור (צילום: אורטל דהן זיו)

האקס פקטור (צילום: אורטל דהן זיו)

7. סולליך ללא ספק האקס פקטור של המשחק, מהיר, חד ובעיקר מפתיע, ללא ספק שפן שלוזון שלף

8. נטע לביא נכנס טוב למשחק, נראה נייד, שומר על הכוחות שלו לצד שחקן כמו אלברמן שהוא יודע שהוא לא מופקר מאחורה.

9. מקרים בודדים בהם וואקמה נשאר לבד עם מאבוקה, תמיד שחקן בא לעזור על האגף ובעצם הוריד את התרומה של השחקן החשוב ביותר של ב"ש למינימום

10. אחרי הגול שפשוט אסור היה לספוג הקבוצה נכנסה להלם, לצערי במצבים כאלה חייב להיות שחקן שינהיג ויוציא את הקבוצה מהלחץ בפעולות הגנתיות או התקפיות – לצערנו לא היה לנו את השחקן הזה על הדשא במשחק הזה.

11. כמה החלטות לא טובות בשלהי המחצית השנייה, כמה מצבים בהם היה ניתן לגמור את המשחק ולא להילחץ חזרה לשער. החלטות לא טובות של ורמוט ומבוקה פשוט מנעו מהמשחק הזה להיסגר הרמטית

12. וכנראה ככה זה היה צריך להסתיים, אחרי מתח, לחץ ועצבים זה נגמר ב 3 נקודות חשובות יותר מהכל, אוויר והרבה בטחון!

יאללה מכבי!!!

Comments

comments

תגובה אחת

  1. מה לגבי בעיטות השוער הלא ברורות רובן לאותה נקודה? והשליטה של ב"ש בכדור עם חיסרון של שחקן. אני מודה שזה להסתכל על חצי הכוס הריקה, אבל הרבה על מה לעבוד. מת על התוצאה פחות על התצוגה.

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>