בית המגזין פרשנות לפרשנות / טל אריאה

פרשנות לפרשנות / טל אריאה

לפעמים אנחנו חושבים שכבר ניתחנו הכל. תנועה על המגרש, אחוזי דיוק במסירות, קילומטראז'…. מסתבר שיש משהו אחד שאף אחד מאוהדי חיפה לא עושה. אף אחד לא עושה פרשנות לפרשנות עצמה. במילים אחרות – אף אחד לא מנתח את הפרשנות של העיתונאים.

אז מה יש לנו אחרי ה1-3?

אתר one – אנחנו נתחיל דווקא עם הטור של יניב קטן. שחקן עבר שאני מאוד מעריך ואוהב כמו רובנו כאן. "למכבי חיפה יש את הסגל הטוב ביותר בישראל…חיפה לא צריכה לפחד מהמילה אליפות". נכון שלא צריכים לפחד אבל האם צריכים לדבר על זה כבר במחזור השני? הרי זה ידוע שמעונתו האחרונה של קטן חיפה לא יציבה לאורך עונה שלמה. אין פחד מהמילה אליפות היא פשוט לא במקום עכשיו.

"למכבי חיפה יש סגל מדהים ואיכותי, הטוב ביותר בישראל והיא לא צריכה לפחד מהמילה אליפות". גם אם כן יניב זה ממש לא הזמן להגיד את זה. הכותרת הזו מטרתה איפשהו ליצור לחץ על המערכת, לגרום לחיפה להיות מוכרזת לאליפות למרות שאף אחד מאנשי המועדון לא אמר את זה.

עוד בone עם עוד כותרת שמצוטטת כמישהו במפנים: "במכבי חיפה מאושרים: יש לנו סגל מפלצתי העונה". מפלצתי? הכותרת גם מקושרת למישהו שבפנים שכביכול אמר את זה. שוב יצירת לחץ ודימוי שחיפה רצה חזק למעלה למרות שאף אחד במועדון לא אמר את זה באופן מפורש.

בספורט5 ובספורט1 הכותרות כללו את המילה "חוגגים" כאילו כבר זכינו בתואר כלשהו. בנוסף הזכירו כי קאיו לא היה מרוצה מזה שלא שיחק. דמארי ירד עצבני. ניסיונות לפרק מבפנים ולא לאפשר למאמן לעשות רוטציה. התעסקות בדברים צהובים.

"קאיו מדוכדך" (צילום: אורטל דהן זיו)

"קאיו מדוכדך" (צילום: אורטל דהן זיו)

גם Ynet הזכירו שקאיו "מדוכדך" כאילו משחק אחד על הספסל כבר גומר בנאדם. עיסוק מיותר בסיפורים צהובים שלא רלוונטיים כרגע בעיקר שאנחנו רק מחזור שני. בנוסף כל האתרים חיפשו שחקן להיכנס בו אחרי הניצחון ומצאו – קוסטדינוב. נכון שהוא לא היה טוב, אבל כולה מחזור שני ועוד קבוצה כמו ב"ש.

בוני גינצבורג עוד הוסיף להגיד שלוזון מצא את השיטה. שיטה? עדיין לא כל הסגל שותף ויש כנראה עוד החתמות אבל מבחינתו השיטה כבר נמצאה.

בוואלה לעומת זו התרכזו בעיקר בזה שחיפה העונה תחצה רף ה-100 מיליון ש"ח תקציב. לא יודע אם זה נכון או לא אבל חשוב לזכור – כסף לא קונה תארים. כל כך הרבה קבוצות עם תקציבי ענק בכל העולם עשו מסעי רכש וסיימו עם כלום ביד. מעבר לזה מה הכותרת הזו אמורה להביע? שאם לחיפה יש תקציב של מעל ל100 מיליון ש"ח ומדובר בשיא חדש, אז אנחנו צריכים לצפות לתארים? לחץ כבר אמרנו?

זה מדהים לראות כמה ניפוחים בתקשורת נותנת על קבוצה שסך הכל ניצחה קבוצה אחרת במחזור השני. כאשר גם מהצד של ב"ש היא חוטפת בראש כאילו ירדה ללאומית. חוסר פרופורציות למנצחי ולמפסידים.

לסיכום חברים העיתונות הזו מנסה ליצור את הלחץ ואת ההבנה אצלכם שחיפה כבר חוגגת ורצה לאליפות למרות שאף אחד לא אמר את זה.

אל תקראו הכל בעיניים תמימות.

אל תקראו בעיניים תמימות (צילום: אורטל דהן זיו)

אל תקראו בעיניים תמימות (צילום: אורטל דהן זיו)

Comments

comments

תגובה אחת

  1. מה עם ביקורת על רדיו חיפה?
    אשתו של נישליס עובדת אצל בן דב.
    רפי אוסמו שידר שם לפני שנתיים.
    בן דור היה חבר טוב של משומר ובכללי מעורבב שם גם עם אוסמו כמובן.
    החדירה הזאת של גוף תקשורת לקבוצה היא קטלנית, גורמת לזה שכל פיפס יצא החוצה, ולניגוד עניינים בסיקור של הנהלת הקבוצה.

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>