בית המגזין טקטיקה שמקטיקה #2 – מכבי חיפה מנצחת 2-4 את הפועל רעננה!

טקטיקה שמקטיקה #2 – מכבי חיפה מנצחת 2-4 את הפועל רעננה!

לאחר שבוע קשה לאוהדי מכבי, אחרי הפסד מביך לעכו בו הקבוצה כלל לא הגיע למגרש היה לחץ גדול מאוד לנצח את רעננה, עדיף בצורה החלטית וברורה. מכבי חיפה עלתה נחושה, לוחצת, יוזמת, ניצלה את הייתרונות שיש לה על הדשא, ספציפית בקו ימין והחזירה את החיוך לאוהדים שלה, שבוע לפני המפגש מול היריבה השנואה מהמרכז!

להלן מספר נקודות שלקחתי מהמשחק אתמול:

 • פתיחה חזקה מאוד של הירוקים, לחץ על הקו ההגנה והקישור האחורי של רעננה, השילוב של קוסטדינוב מקדימה כשחקן שמפעיל לחץ מתמיד לפני הצמד אלברמן את אזולאי מוכיח את עצמו.
 • קבוצה גדולה לא צריכה רוטציה רחבה (בעיקר שהיא לא באירופה), הרכב צריך לייצב, להוציא את סלליך מהמשחק נגד עכו היה טעות, ניתן לראות כבר בדקות הראשונות את ייתרון המהירות שלו והשילוב שלו בימין עם מבוקה.
  חייב להיות בהרכב, סלליך - צילום: אורטל דהן זיו

  חייב להיות בהרכב, סלליך – צילום: אורטל דהן זיו

 • "קלאוס" מאוד נייד במגרש, לא "מפחד" לרדת גם עד החצי להחליף מסירות כדאי להניע את המשחק.
 • ההבדל הגדול במשחק הזה לעומת משחקים אחרים הוא שחיפה כובשת ראשונה ומשם הכל הופך להיות הרבה יותר פשוט. הרמה מצויינת של שלומי אזולאי מוצאת דווקא את עמרי בן הרוש בתנועה מצויינת מתוך הרחבה לפינה הקרובה ובהעתק מדוייק לשער נגד ב"ש המגן קובע 0-1 למכבי.
 • למכבי חיפה יש בעיה בצד שמאל, אומנם בן הרוש כבש את השער, אבל, ההתקפות כולן עוברות דרך צד ימין וחייב להיות פתרון יצירתי לבעיה. קבוצות שיסגרו את קו ימין עם שני שחקנים יפגעו מאוד ביכולת ההתקפית של מכבי חיפה.
 • לחלק הלא ספורטבי של המשחק – מכבי חיפה סובלת כבר שנים מקבוצות שעושות הכל פרט ללשחק כדורגל, בזבוזי זמן, פציעות מדומות והחלמה כדרך נס. גם בשער השני שחקן רעננה נפל באופן מסתורי, בהיותו שוכב "פצוע" (חזר אגב כמו גדול) רעננה, עם הכדור ברגליים לא מוציאה כדור, מאבדת ומתחילה להתלונן למה מכבי לא מוציאה את הכדור! כל נפש חיה באצטדיון הפצירה בשלומי אזולאי לא להוציא את הכדור, שלומי נענה, מצא את סנטי בכדור נפלא והדרך ל 0-2 הייתה קצרה.

מחצית השנייה:

 • פתיחה מעולה של המחצית שנייה עם התקפה מצויינת מצד ימין החזק של חיפה שסוגרת את המשחק, מבוקה שהעביר כדור מסוכן מאוד רק כדי לראות את אזולאי מנסה בפס חכם להרשית ואת קוסטדינוב ממש עמדה קדמית יותר וקובע 0-3.
 • שלומי אזולאי הוא ההבדל המרכזי של המשחק, ההבדל הוא שחקן קישור אחורי נייד שזז לאורך כל קו הקישור ומשחק קדימה, לעומק ובנגיעה, זה משחרר גם את קוסטדינוב להראות את התוצרת שעד כה ראו ממנו רק בנבחרת בולגריה.
  ההבדל הגדול בקישור, אזולאי - צילום: אורטל דהן זיו

  ההבדל הגדול בקישור, אזולאי – צילום: אורטל דהן זיו

 • הקהל של מכבי חיפה שוב מראה את הכוח והגדולה שלו, מועדון שסבל בשנים האחרונות מזרים אשר לא התחברו לקהל ולעיתים נראו כמו "שכירי חרב" על הדשא בעידוד מסיבי ל"קלאוס" שמגיע לקהל ומודה להם על החום והאהבה. החלוץ היווני ידוע כאחד שחייב את החיבוק החם של המערכת והקהל הירוק לא מאכזב. גם הטקס לפני המשחק לזכר אמיר גוטמן היה מרגש.
 • לוזון בניגוד לקיפאון שלו נגד עכו עם חילופים טובים ובזמן, זיהה את העייפות והסחיבת רגל של קוסטדינוב ומיד הכניס את רועי קהת, עוד שחקן נייד שעובד קשה במגרש.
 • לאחר היציאה של אתניסיאידיס לוזון בעצם השאיר את הקבוצה ללא חלוץ טבעי על הדשא. המהלך היה לתת לרעננה ליזום קדימה כדאי לנצל את ייתרון המהירות של ניקיטה מול הגנה עייפה, זה השתלם עם כדור מדויק שהשאיר את רוקביצה מול השער וגם קצת מזל עם טעות של השוער עזר לירוקים 0-4.
 • מילה על רעננה – למרות ארבע שערים שהיא מוציאה מהרשת, יש רושם חיובי מאוד מהבלם הזר שלהם עלי קמארה. מהיר, גבוה, פיזי ובעל מיקום מצויין, לא אופתע אם זאת לא תהיה התחנה האחרונה שלו בארץ.
 • כמובן איך אפשר בלי הטעות הקבועה, החזרה רעה מאוד אחורה של שי בן דוד שמסבכת את השוער שנכנע למצב היחיד של רעננה במשחק, כמה מיותר! מהרגע שדוס סנטוס יצא זה נראה כאילו כל מרכז ההגנה של מכבי חיפה הפסיק לתפקד, הסגירות איטיות ולא לשטח, רעננה כבשה גם את השער השני סתם, חוסר תפקוד של מרכז ההגנה והקישור האחורי.

בסופו של דבר נצחון טוב על קבוצה שתתקשה מאוד השנה בליגה וכרגע מסומנת כיורדת הפוטנציאלית הראשונה. לאחר משחק לחץ טוב ועבודה מצויינת של מרכז הקישור והחלק הקדמי, החילופים (בעיקר דוס סנטוס וקוסטדינוב) לצד העייפות של אלברמן גרמו לרעננה להבקיע שני שערים מיותרים. עכשיו הפנים קדימה למשחק הקשה נגד ת"א בחוץ!

שבוע ירוק לכולם!

Comments

comments

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>