בית המגזין מכשול קל או תהום? \ אלכס מילוש

מכשול קל או תהום? \ אלכס מילוש

מכבי חיפה מנצחת 0-1 את מ.ס אשדוד, אבל היכולת, אוי היכולת…

לאחר תצוגת הנפל שבאופן מפתיע לא הסתיימה בהפסד לצהובים מת"א מכבי חיפה פגשה בביתה את אשדוד למשחק בו לא רק הנצחון חשוב אלא גם הדרך. מכבי הייתה חייבת להראות משחק שוטף ולמרות שמולה קבוצה שתנסה לבצר את השערה עם 11 שחקנים היא חייבת להראות לליגה על מה הקבוצה עבדה כל הקיץ.

מבחינת ההרכב, לוזון עושה שינוי אחד כפוי ומכניס דווקא את רז מאיר הימני לעמדת המגן השמאלי, בנוסף לוזון משלב 4 שחקנים שלא פתחו נגד מכבי ת"א כאשר גרשון, אופיר מזרחי, קהת ו"קלאוס" פותחים ב 11.

ממשיכים להחליף את ההרכב - צילום: אורטל דהן זיו

ממשיכים להחליף את ההרכב – צילום: אורטל דהן זיו

להלן הנקודות שלי מהמשחק:

מחצית ראשונה:

  • מערך מעניין של מכבי חיפה עם קשר אחורי אחד, שחקן 50/50 אחד ועוד קשר שמאל חצי חלוץ בעמדת ה"עושה משחק". במקום להציב שם שחקן אמיתי שרגיל לשחק בעמדה הזו, לוזון מציב שחקן יותר נמרץ לטובת לחץ.
  • מילה על הקהל, הדקה היא הדקה ה 18 ובוז נשמע על מסירות לאחור מול קבוצה שסוגרת 9 שחקנים מאחורי כדור, האם ככה הקהל רוצה "לתמוך" בשחקנים שלו?
  • מ.ס. אשדוד עבדה חזק מאוד כל השבוע על משחק בזבוזי הזמן שלה, השחקנים מגלים טריקים חדשים לצד ישנים איך ניתן לאכול את השעון ואת טיפת העצבים האחרונה של הקהל. במידה וחשבתם שהם בזבזו זמן עד ההרחקה? אחרי האדום משחקי התיאטרון של קבוצת הנמל לא היו מביישים את בית לסין.
  • אחרי משחק לא טוב, אבל שליטה ברורה במגרש מכבי חיפה באה על שכרה, קלאוס יורה כדור למשקוף, רק כדי לראות את סלליך משתלט על הריבאונד, מעביר כדור מדוד לאופיר מזרחי שמהאוויר לא מתבלבל, 0-1.
  • על סף המחצית, כמו שראינו נגד ב"ש וכמו שראינו נגד ת"א, דווקא בעשרה שחקנים אשדוד מגיעה למצב המסוכן ביותר שלה, כאשר סגירה לא טובה של רז מאיר מאפשרת בעיטה מתוך הרחבה ששורקת קרוב מידי לקורה של גלזר.

נקודות כן, יכולת עדיין אין – צילום: אורטל דהן זיו

סיכום המחצית הראשונה: כמו ביותר מידי משחקים השנה, הירוקים לוקחים את התוצאה ולא את היכולת, אומנם יורדים בייתרון אבל היכולת עדיין לא מתאימה לסמל ולחולצה הירוקה.

מחצית שנייה:

  • לפי הפתיחה של המחצית השנייה אשדוד לא רוצה לנצח אלא לצאת בנזק כמה שיותר מינימאלי, ללא חילופים ורק שינוי בציוות של השחקנים.
  • מצד שני גיא לוזון כן רואה את המחסור בפס החכם ומוציא את כובש השער, אופיר מזרחי ומכניס את גילי ורמוט, עליו דובר הרבה בשבוע החולף. כבר בכניסה שלו ורמוט מוכיח בשתי מסירות כמה שחקן מסוגו חסר כדי לחבר את כל המערכת של מכבי חיפה.
  • חילוף מאוד מוזר של לוזון, בהמשך לפציעה של רז מאיר (עוד מגן פצוע, מה יהיה) לוזון מכניס למשחק דווקא את קאיו ההתקפי, יש הרגשה שלוזון בא להוכיח למישהו שהוא יודע לשחקן התקפה, רק שזה נראה שהוא עושה את זה ללא אחריות. מי שעבר לשחק בעמדת המגן השמאלי הוא דווקא סלליך שפרט לשוער מתרגל השנה כל עמדה על המגרש
  • מכבי חיפה מהדקה ה-60 משחקת באש, התוצאה שבירה והשחקנים משחקים כאילו הם מובילים 0-4. ראינו יוצר מידי מקרים בהם סוג המשחק הזה עלה למכבי באיבוד נקודות יקר.
  • לוזון מבצע את החילוף האחרון שלו ומוציא את רועי קהת לטובת קוסטה, אומנם אותו תפקיד אבל חשוב לציין שלוזון משחק בעצם ללא מגן שמאל ועם מגן ימין כמו מבוקה שיותר בהתקפה מאשר בהגנה. זה לא שאין אופציות של שמירת הסדר בהרכב, אבל מנסה להוכיח כבר אמרנו?

הנקודה הטקטית: לאחר המשחק שאלתי את ראובן עטר, מאמן אשדוד בנוגע לאסטרטגיה ושיטת המשחק שלו: "ידענו לצופף ולשחק כמה שיותר צמוד לכדור ב 20 דקות הראשונות כי ידענו שבמידה ומכבי לא תבקיע ב 20 דקות הראשונות הלחץ שלהם יהיה גדול וגם הקהל ילחיץ אותם עוד יותר. כמו כן רצינו לסגור את צד ימין בשני שחקנים כדי למנוע חגיגה על האגף של סלליך ומבוקה, פלוס העברנו את החלוץ בלסינג אלקה לצד שמאל על מנת לנצל את המהירות שלו ואת הדלילות באגף הלא התקפי של מכבי חיפה".

סיכום המשחק: את דפיקות הלב, התפילות והתחנונים לשריקת הסיום מכבי חיפה לא צריכה לספק לאוהדים שלה, כדורגל התקפי, שמח ומהיר דווקא כן. לצערו של האוהד ביציע, מנת חלקו במשחק הנוכחי הייתה קשה לצפיה, כואבת ואף מרימה גבה, האם זאת מכבי חיפה? האם זאת הקבוצה שלמדנו לאהוב וריגשה כל אוהד כדורגל במשך שני עשורים? את הנקודות אומנם לקחנו אבל כמו שאומרים בשכונה "הבלוף ייתגלה בשלב כזה או אחר"

שיהיה לכולם שבוע ירוק.

Comments

comments

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>