בית המגזין השאלה היא לאן / אלכס מילוש

השאלה היא לאן / אלכס מילוש

הרבה דובר על המשחק הזה, משחק קריטי לשתי הקבוצות, מכבי חיפה הייתה חייבת נצחון כדי לשמור על אופטימות בטבלה ובית"ר הייתה חייבת את הנצחון על מנת לעלות למקום הראשון. בתום משחק קצבי בית"ר הצליחה לעקוץ בשתי שערים כנגד מהלך המשחק ולצאת עם נצחון יקר ומקום ראשון זמני.

להלן כמה נקודות מהמשחק.

מחצית ראשונה:

 • גיא לוזון עולה בהרכב מעניין אשר מראה חוזק במרכז מול קישור דומיננטי של בית"ר והתקפה מהירה עם רוקביצה בחוד במקום "קלאוס".
 • בית"ר משאירה את גם את בניון וגם את ז'אורזיניו על הספסל ובוחרת לחזק את מרכז הקישור שלה במשחק החוץ, כאשר יש הסתמכות מלאה על שלשיית "האקסים" הירוקים מקדימה.
 • חילוף ראשון כבר בדקה 11 – "קלאוס" שהוחלף בהרכב על ידי רוקביצה מחליף את אותו רוקביצה שסימן על מתיחה של השריר, בתקווה לא קריעה.
 • בית"ר משחקת עם הקישור האחורי שלה מאוד גבוה, מצד אחד יוצרת צפיפות שקשה לעבור אותה אבל מצד שני חשופה לכדורים ארוכים מעל הראש של הקישור האחורי.
 • קו ימין של חיפה עובד נהדר בעשרים הדקות הראשונות, ניתן לראות שבניגוד לקבוצות אחרות שהגיעו לסמי עופר וסגרו את הצד הימיני של התקפת חיפה עם שלושה שחקנים בית"ר מעדיפה שמירה אישית וסופגת הרמות חופשיות מצד מבוקה וסולליך שמגלים שיתוף פעולה מצוין.
 • משחק הלחץ של מכבי חיפה ב30 הדקות הראשונות ראוי לציון, השלישיה הקדמית יחד עם קהת וקוסטדינוב עושה לחץ גבוה וגורמת לבית"ר להתחיל הרבה התקפות עם בעיטת כפויה.
 • אחרי מחצית באמת טובה של חיפה עם הזדמניות, משחק לחץ טוב ושמירה טובה על שחקני בית"ר בחלק האחורי זה דווקא בית"ר שעולה לייתרון מעירבוביה ברחבה והכדור שהגיע לשכטר שדוחק פנימה.
 • לאחר שתי דקות של תוספת זמן (היה צריך להיות לפחות 3) הקבוצות יורדות למחצית שחיפה יורדת בטעם מר מאוד, את לא מחצית שבה היא הייתה צריכה לרדת בפיגור. נקווה שלשחקנים של לוזון יהיה את הכוח המנטלי להאושש משער בדקה קריטית לפני ירידה למחצית.
מאכזב לרדת ככה למחצית - צילום: אורטל דהן זיו

מאכזב לרדת ככה למחצית – צילום: אורטל דהן זיו

מחצית שנייה:

 • פתיחת המחצית השנייה ללא חילופים מצד שתי הקבוצות, ניכר בדקות הראשונות הלחץ של שחקני מכבי, פאול גבולי מאוד של בן הרוש הוביל לבעיטה חופשית מדוייקת של פריירה וגלזר בעצירה כמעט בלתי אפשרית מנע שער שני.
 • חילוף מתבקש על ידי המאמן החיפאי שקאיו יצא וגילי ורמוט נכנס, התפקוד של ורמוט יהיה מעניין שכן חיפה בעצם נשארה ללא שחקן קו שמאל. מהדקות הראשונות אחרי החילוף זה נראה שורמוט לוקח את האגף וקהת מחליף איתו מקומות כל פעם. יהיה מעניין לראות האם זה יפנה שטח לבן הרוש לבצע פעולות התקפיות.
 • דווקא אחרי כמה הזדמנויות טובות למכבי היא שוב נעקצת והפעם בהתקפה מתפרצת של בית"ר. השחקנים נראים שפופים מאוד.
 • לוזון מהמר על התקפה ומכניס את דמארי החלוץ במקום אלברמן הקשר האחורי, כל הכלים ההתקפיים בפנים, השאלה מה הם יעשו.
  דמארי נכנס, מעט מידי, מאוחר מידי - צילום: אורטל דהן זיו

  דמארי נכנס, מעט מידי, מאוחר מידי – צילום: אורטל דהן זיו

 • מילה על קליימן, השוער שכבר טעם את טעם הספסל אחרי כמה תצוגות בינוניות, הגיע למשחק הזה ובגדול. המון בטחון בשער, הדיפות נהדרות. את הנקודות בית"ר חייבת קודם כל לקליימן, אחרי זה לשערים שהיא כבשה.
 • "מזל" שבניון נכנס, כי מאז השער השני של בית"ר הקהל של חיפה פשוט הפסיק לעודד והתחיל להתעסק בכל מה שמעניין אותו בזמן האחרון, את מי הם רוצים בחיפה ואת מי לא, מי צריך להתפטר. ברגע שיוסי נכנס לקהל פתאום היה במה להתעסק… האמת, עצוב.
 • אחרי כל המאמצים חיפה מצליחה להבקיע את השער וזהו קלאוס שמבקיע את השער. מיד אחרי השער השופט נותן לבית"ר לחדש את המשחק ושורק לסיום.
קלאוס, האם זה השער שהוא היה צריך? צילום: אורטל דהן זיו

קלאוס, האם זה השער שהוא היה צריך? צילום: אורטל דהן זיו

סיכום:

התוצאה של המשחק ברורה, הפסד, אבל היכולת של מכבי חיפה הייתה טובה מאוד, אולי המשחק הטוב ביותר של מכבי העונה. הלחץ, ההתקפות, ההזדמנויות, המון חוסר מזל ויום ענק של קליימן. חבל, אבל הקבוצה עם הפנים קדימה למשחקים הבאים שלה.

לוזון במסיבת העיתונאים: ראיתם קבוצה שלא מרימה ידיים, שיצרה מצבים ולא מהלכים מקריים, אבל שחקה טוב ואני מתוסכל ומאוכזב. לא חושב שצריכה להיות ביקורת על ההרכב או על שיטת המשחק, שיחקנו פנטסטי אבל הפסדנו.

Comments

comments

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>