בית המגזין אולי תחליטו? / גבי גל

אולי תחליטו? / גבי גל

שנים שמכבי חיפה פותחת עונה עם ציפיות גדולות ובפועל, שום דבר לא מצליח. החלפת מאמנים, סגל שחקנים שעובר מהפכה מקצה לקצה ובקיץ האחרון גם לא מעט בעלי תפקידים במועדון פינו את מקומם לטובת אחרים. פרוייקט "ושבו בנים לגבולם" של השחקנים שגדלו (עד כמה שאפשר לקרוא לזה ככה) במועדון צבר תאוצה סטייל: שלומי אזולאי, סנטיהו סלליך, מאור בוזגלו ואפילו ניר דוידוביץ' כמאמן שוערים. בהחלט ניסיון יפה להחזיר את הצבע של הסמל שקצת דהה באמצעות אותם השמות הנ"ל.

אבל תרשו לי רגע לצאת מהקופסא הטקטית, המערכתית ותנו לי לקחת אתכם אל עבר מחוזות הרשת החברתית.  רבות דובר על כל קבוצות הפייסבוק (טירוף) שיש ברשות האוהדים  אם בהתחלה זה היה נחמד לנהל דיונים, לשתף תמונות וסירטונים ואפילו את המערכים איתם צריך לעלות המאמן, הרי שהיום זה כבר מעיק, מתיש ובעיקר בלתי נסבל.

אוהדי מכבי חיפה ללא סוף על התקשורת הארצית והמקומית, מגדירים אותם כ"רעל" של המועדון ואין אחד שלא שמח כששמע בקיץ האחרון שבמועדון החליטו לשים לזה סוף והחבל המקשר בין התקשורת למועדון נחתך בצורה ישירה. להגיד שזה עשה טוב עד כה? לא יודע, אבל גם תפקידם של האוהדים משמש פה כלי לא קטן.

תמונה: האתר הרישמי.

תמונה: האתר הרישמי.

אם לקהל נמאס לשמוע ולקרוא כל היום כותרות, בין אם הן חיוביות או שליליות, למה דואגים ישר לפרסם את הלינק לכתבה המעצבנת? למה מיד עולה צילום מסך של ציוץ בטוויטר שעלה על ידי אחד הכתבים הארציים ובעצם לתת להם את הבמה? אותה במה שכולנו רוצים להסיט מהקבוצה שחשובה לכולם, אותן הכותרות שיוצרות באזז שלילי בכל מקום אפשרי הפועל היוצא הוא  שאנחנו האוהדים מעצימים את זה יותר ויותר.

כל הכלים שיש ברשות האוהדים היום ברשתות יכולים להיות גם חיוביים. אפשר לנצל את זה לטובה, כמובן שרצוי לדבר גם על מה שלא טוב, אבל מפה ועד לתת יד לכתבים (שחשוב לציין שעושים את עבודתם) ואחר כך להתלונן? זה כבר לא בא בחשבון. קבלו החלטה ריבונו של עולם! אם יש תוכן שאתם לא אוהבים או שמעצבן אתכם ממש, פשוט אל תקראו אותו, נתקו את הפוש נוטיפייקיישן, תתעלמו, תסירו, תעשו את זה איך שבא לכם, אבל לפחות אל תעזו להתלונן על זה אח"כ.

תחשבו כמה נחמד יהיה ליצור דיונים, להגיב בהם ולשתף אחד את השני כאוהדי הקבוצה ולהשאיר לתקשורת הארצית להתעסק בעבודתה. הרי במילא יש לא מעט אתרים ורשתות חברתיות בהם הכתבות האלה מקבלות במה מספיק גדולה, אנחנו בטח לא צריכים להעצים ולחזק את מה שרק הורס והכי גרוע, להפוך להיות חלק מהכלי שזורע הרס וכאוס בקבוצה שכל כך חשובה לנו.

בכל מקרה, בואו נחזיק אצבעות לניצחון היום ללא קשר למאמן, מנג'ר וכל מה שקשור לזה #יאללה_מכבי

 

Comments

comments

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>