בית המגזין ממשיכים לשקוע, הפסד ביתי נוסף למכבי חיפה 2-1 למכבי נתניה

ממשיכים לשקוע, הפסד ביתי נוסף למכבי חיפה 2-1 למכבי נתניה

כצפוי, עוד משחק בה מכבי הירוקה מאכזבת את הקהל שלה. מכבי חיפה עם כל הלחץ וההפסד בשבוע שעבר לסכנין פגשה את נתניה לה תוכניות לפליאוף העליון ופערי הרמות היו ברורים על הדשא. לפני המשחק פרד רטן מפתיע ומוציא את מבוקה (הגורם הישיר לשער שבוע שעבר) מהסגל ובמקומו עולה רז מאיר.

גם בעמדת החלוץ הלא ברורה במכבי חיפה יש שינוי כאשר קלאוס שלא פתח מספר משחקים חוזר לקבל את גופיית ההרכב. זה נראה שנושא החלוצים השנה במכבי הוא כמשל הביצה והתרנגולת מבחינת חלוץ שלא מצליח יורד אחרי משחק וחצי לספסל או העובדה שתחלופת החלוצים כל כך גבוה זה לא מאפשר לאף שחקן להיכנס לכושר הבקעה.

בדקות הראשונות הקבוצה נראית הרבה יותר דינאמית, התנועה של השחקנים נראית הרבה יותר לשטח מאשר עמידה במקום. השילוב של שלומי אזולאי עם רועי קהת באמצע מתחיל להראות מתואם יותר, הן מבחינת סגירות של הקישור והן מחבינת משחק ההתקפה.

כמה שלומי אזולאי צריך את השער הראשון שלו במכבי, בעיטה שלו למשקוף אחרי מהלך התקפה יפה ובעיטה חופשית, קלאוס על הריבאונד שנהדף על ידי השוער.

גליצ'ים רבותי – השחקנים הרבה יותר אגרסיביים בירידה שלהם לקרקע לגלישות מול שחקני נתניה. רמי גרשון לבד עם 4 תיקולים מוצלחים ב 20 הדקות הראשוונת.

לחץ נכון – עמדות לחץ מסומנות על המגרש והלחץ הוא לא רק "אמוק" על הכדור אלא בזמן ששחקן נמצא עם תפנית למהלך או צמוד לקווי המגרש.

הזדמוניות לא מנוצלות – מכבי חיפה עם כמה מהלכים מצוינים, החל מקרן ונגיחה מהקורה הקרובה שעוברת על קו השער לנגיחה של רוקביצה אחרי כדור בחצי גובה. התקווה רק שהמשחק המשובח אך הלא תכליתי הזה לא יעלה ביוקר.

עומרי בן הרוש עם שערו השלישי העונה - צילום: ניב כהן

עומרי בן הרוש עם שערו השלישי העונה – צילום: ניב כהן

לא מספיק לכתוב את השורות הללו והלחץ המתמיד של מכבי מביא סוף סוף נושא פרי, לאחר קרן מדוייקת בן הרוש דוחק מקרוב ומעלה את הירוקים על הלוח.

החגיגה הירוקה לא נמשכת הרבה זמן, שלוש דקות אחרי הייתרון, כדור עומק קצר של נתניה חודר את ההגנה של מכבי ומאפר למגן כחלון שספק בנבדל להבקיע מול שער ריק – 1-1

בדקות אחרי השער מכבי חיפה נכנסה לפאניקה לא ברורה, איבודי כדורים ופשוט נזנחה כל תוכנית המשחק שהקבוצה עלתה איתה, שחקנים הפסיקו לזוז ואיבוד כדור טיפשיים מובילים לבעיטת עונשין מ 11 מטר לאחר נגיעת יד ברחבה של עומרי בן הרוש. לא ברור מדוע הקבוצה שינתה תוך דקות ספורות את כל צורת המשחק שלה.

מילה על השיפוט, פשוט קו ישיר לשיפוט הגרוע כמעט בכל מגרש בארץ, פאניקה, החלטות לא ברורות (פנדל בספק), אפילו לעקוב אחרי המקום בו יוצאים הכדורים לכדורי חוץ נראית כמו משימה קשה מידי לשופט. תוספת הזמן של דקה אחת למחצית של 2 פציעות ארוכות ו3 שערים הוא הפינאלה לחוסר שליטה של השופט במשחק.

מכבי חיפה יורדת למחצית בפיגור במשחק שבו הייתה צריכה לרדת ב 2,3 שערים לפני ה 25 דקות הראשונות ועם 3 ברשת שלה על פי 20 הדקות האחרות, פנינו למחצית השניה.

מחצית שנייה

השחקנים של מכבי כאילו לא עלו למחצית וממשיכים את הקו של המחצית השניה, פאניקה, שחרור כדור מהיר ללא שום תוכנית ופאניקה רבתית. לא ברור מה היה בחדר ההלבשה אבל בהחלט הייתי משלם כסף להיות זבוב על הקיר.

החילוף הראשון הוא עומר דמארי במקומו של קלאוס ואני שואל, מה זה נותן בדיוק? חלוץ בחלוץ כאשר יש אפס שליטה במרכז המגרש והקבוצה בפאניקה? כלל לא ברור.

לראות את זה ולא להאמין, לא די בחילוף הזוי, כל המשחק נראה אפור, איבודי כדור מטופשים ומעל הכל חוסר רצון וחוסר השקעה, זה פשוט נראה שמכבי מנסה להעביר את המשחק, הפסד או נצחון זה לא נראה שזה מזיז לאף אחד.

צמד חילופים של מכבי חיפה וגם בהם יש ניחוח לא ברור. אופיר מזרחי וקאיו במקום אלברמן ושלומי אזולאי… כלומר מכבי חיפה ללא קישור אחורי במשחק בו היא לא שולטת בקישור בכלל.

חילוף לא בזמן - קאיו (צילום: ניב כהן)

חילוף לא בזמן – קאיו (צילום: ניב כהן)

עומר דמארי, מילה על החלוץ המדומה הזה, כן הרקורד שלו מרשים וכן, פעם הוא היה החלוץ הכי טוב בישראל, אבל שום זכר לזה לא נשאר. הנוכחות שלו על המגרש היא בגדר מחדל, השחקן פשוט לא רוצה להשקיע ולתת למען הקבוצה ורואים את זה מכל נקודה במגרש.

כמובן שההחמצה של אופיר מזרחי לבד ברחבה עם הראש הייתה הפינאלה הנכון למשחק הזה, שאתה כבר יכול לצאת ממשחק כל כך רע עם שיוון, אתה מחמיץ ברשלנות.

צפיתי בהרבה משחקים בחיי, זה היה אחד המשחקים העלובים ביותר שצפיתי בהם, ראיתי קבוצה בפאניקה רבתית והמאמן פשוט לא שולט על הקבוצה שלו. ראיתי שחקנים שפשוט לא רוצים, זה לא היה עניין של יכולות מול יכולות אלא עניין של חוזים מנופחים שרצים על המגרש לעומת שחקנים שבאים להילחם על כל פיסת דשא. שרוצים להבין את ההבדל בין מכבי חיפה הגדולה לבין התחליף הסיני הזול שאנחנו רואים על הדשא בשנים האחרונות רק צריך לראות את המשחק הזה ולהבין.

עד מתי נמשיך לסבול את זה?

מסיבת העיתונאים:

שאלה לפרד רוטן: איני מעוניין לדבר עלייך כי אתה פה 5 שבועות בלבד, אבל הייתי רוצה לדבר על השחקנים, ראינו היום חבורה רדודה, עצובה של חוזים מנופחים משחקים ומנוצחים על ידי שחקני כדורגל שבאו לשחק את המשחק. האם השחקנים שלך מודעים לחומרת המצב ומה עוד הפסד שתיים יכול לגרום?

תשובה: זה אומנם נראה שחבורה של חוזים שלא מודעים למצב שיחקו היום אבל על פי ה 20 דקות הראשנות זה לא נראה ככה ולמרות שזה נראה שזה המצב אני רואה רצינות של השחקנים באימונים.

Comments

comments

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>