top of page

אוהדי בית"ר נזק הציבור

מאת גיא אדרי | שוב הוכיחו לאוהדי בית"ר שעל טעויות עבר משלמים. היחס שהם קיבלו אתמול נבע אך ורק ממקרי עבר. כדורגל גדול לא ראינו שם, אבל אקשן ביציעים, היה גם היה

המשחק בין בני סכנין, לבין בית"ר ירושלים, אומנם הסתיים כבר לפני כמעט יומיים, אך הרעשים אחרי המשחק, מסרבים להגיע לסיומן, והיום כל הכותרות מתעסקות בנזק שאוהדי בית"ר ירושלים עשו לאצטדיון, כגון עקירת כיסאות, שבירת אסלות וצינורות מים.

אין ספק, צריך לגנות, להוקיע את אותם אוהדים, אך בואו לא נשכח, שהיו גם אוהדים אחרים טובים שלא גרמו נזק לאף אחד, ילדים והורים שיצאו משעות הצהריים המוקדמות, שעזבו את עבודתם, ילדים שיצאו מהלימודים מוקדם, על מנת ליהנות מהדבר "השפוי" שעוד נשאר לנו במדינה וזה הכדורגל.

אך המציאות מראה לנו שוב דברים אחרים, דברים קשים, מאורעות לא נעימים, של אוהדי הכדורגל של שנת 2014.

חם ביציעים. צילום: ערן לוף – אתר ספורט 1


אוהדי בית"ר הם לא תמימים, הם הרוויחו במהלך השנים, את הסיבות לכך, שמתנהגים איתם ביד קשה, אך לעיתים מתנהגים איתם בקשיחות וביד חזקה יותר מדי.

האוהדים הצהובים שחורים, במהלך כל השנים בנסיעותיהם לסכנין, סובלים פעם אחר פעם התנכלויות של המשטרה, משטרת ישראל, זו שאמונה על ביטחון המדינה וביטחון האוהדים, נוקטת ביד אלימה במיוחד נגד אוהדי בית"ר , מתנהגת באופן אלים, תוקפת אוהדים רבים, גם אם הם אוהדים סוררים, אסור להם, בתכלית האיסור להשתמש בכוח מוגזם מדי ותאמינו לי, בתור אחד שהיה בעבר במשחקים רבים של הקבוצה, המשטרה מרשה לעצמה לאבד עשתונות, שוטרים רבים, מנצלים את סמכותם ומרימים ידיים אפילו על אוהדים קטינים, כאלו שלא יכולים להגן בכוחם על גופם.

אתמול באיצטדיון דוחא, ראינו שוב, את הצד המכוער של הכדורגל הישראלי, גזענות, אלימות, התגרות מצד שני מחנות האוהדים ועדיין עשו מאוהדי בית"ר בהמות, לא אנושיים וזה מתבטא ביחס מחפיר ושפל. כל שנה ושנה, שהאוהדים הירושלמים מגיעים לסכנין, הם צריכים לעבור מסע ייסורים ומייגע.

זה מתחיל בכך שהקהל הבית"רי צריך להגיע לפארק אוסטרליה, הידוע לשמצה, במקום זה, הם עוברים בידוק קפדני שלא נופל מיחס שנותנים לפושעים, נמשך בזה, שכל האוהדים מחכים שעות לאוטובוסים מעטים, שצריכים לקחת מאות ולפעמים, אף אלפי אוהדים בשאטלים אל האצטדיון וחזרה, אל אותו פארק נידח ונמשך שהאוהדים צריכים לקחת את כרטיסיהם,שהם רכשו ממיטב כספם, מתוך איזה קרוואן, שאינו הולם את תקופת שנות האלפיים.

אבל, שוב זה בסדר, כי הרי מדובר באוהדי בית"ר, מגיע להם היחס הזה כמובן. יצא לי לשוחח, עם כמה מאוהדי בית"ר, אחד מהם הוא כמובן, דוד מזרחי, אותו אוהד סורר שנתבע על ידי איציק קורנפיין על קללות לעבר אשתו, אתמול הוא נכח במשחק ונכנס, אך ורק בדקה ה-50 מזרחי טען: "עברנו מסע משפיל, המשטרה התייחסה אלינו, כאחרוני העבריינים במדינה.

יצאנו מירושלים בשעה 14:45 והגענו רק ב-18:45, כשעה לפני תחילת המשחק. מאות אוהדים  עדיין ממתינים לאוטובוסים על מנת שייקחו אותם לאיצטדיון ואני נכנסתי רק בדקה ה-50  זו פשוט התנהגות מבישה מצד המשטרה".

אני בהחלט יכול להבין את אותו אוהד, אני הייתי במקומו בעבר, לכן כשמגיע משחק נגד בני סכנין, אני עושה וטו על הגעתי למשחק הזה, כי אני יודע בדיוק, איך אוהד בית"רי ממוצע מרגיש, כשהוא נוסע לסכנין, כאילו הוא נוסע למלחמה בעל כורחו.

מעבר לתנאים שעברו אוהדי בית"ר, הם לא טלית שכולה תכלת, מבחינת גזענות, הם גם גאים בה, הם שרים בגאווה, כל משחק בעליית קבוצתם, אל עבר כר הדשא בקריאות  "הנה היא עולה הקבוצה הגזענית של המדינה", אך אוהדים אלה הם לא האוהדים היחידים במדינה.

אליהם מצטרפים גם כן "בני דודינו"  החבר'ה מסכנין, שבמסע גזעני אתמול בערב הוכיחו, שהם גזענים לא קטנים.

סכנין תמיד היו ותמיד יהיו כאלו שמצטיירים, כמסכנים ש-"ששתו לי, אכלו לי, לקחו לי",הם יודעים טוב מאוד להסתתר מאחורי ה"אנשים הנחותים" ו" המסכנים" במדינה.

לי לא זכור תצוגות עידוד כאלו דוחות מצד קהל, זה התחיל בזה שהם הדליקו אבוקות ביציעים, הניפו דגלי פלסטין, כאשר המשטרה הכריזה בכל כלי תקשורת, שאף שלט של דגלי פלסטין לא ייכנס לתחומי האצטדיון, ואם וכאשר דבר  כזה אכן יקרה, אז כוחות המשטרה יידעו להשתלט על מקרים אלו, האמנתם שזה יקרה?!

הדגלים אכן יצאו מתחומי המגרש, זה היה כאשר האוהדים מדוחא, חגגו את "חגם", כאשר יצאו מתחומי האצטדיון לאור קריאות,"בדם ואש נפדה את אל אקצה". כן, כן, קריאות שקוראות לשחרור הר הבית, מזעזע לא?! לא בעיני התקשורת הישראלית, שאפילו לא ייחסה לזה כל חשיבות, הרי הברברים מירושלים שברו אסלות, שברו צינורות, עקרו כיסאות, אוי ואבוי סוף העולם.

ושוב, האוהדים של סכנין, הוכיחו פעם נוספת, כמה הם נאמנים למדינה, כמה הם מייצגים את הליגה הישראלית בכך שהם מניפים את דגל הלאום של מולדתם, שרים אל עבר עיר בירתם ואוהדי בית"ר בוכים כל הדרך חזרה, אפילו את השער הם לא זכו לראות, לא נורא הם הגיעו בדיוק ב-3 לפנות בוקר, יש חדשות הספורט בשידור חוזר.

לסיום, הגיעה הזמן שבמדינה, יתעסקו בדברים שבאמת חשובים, גזענות ואלימות, כי אתמול מי שהיה צריך לקבל את העונש הכבד,היו אלו שבצד האדום, צבע שהיה אמור להישלף אל עבר כמה שחקנים על כר הדשא, אלון יפת לתשומת ליבך.

Comentarios


bottom of page