top of page

אז שפכו לבן! כולה לבן!! \ מאת: אלכס מילוש

"אתם מטורפים, אתם מטורפים, אתם מטורפים!

מה אתם עושים? בשביל מה אתם עושים את כל הדברים האלה?

אתם רוצה להרוס חיים של אנשים? בגלל האגו המנופח שלכם, בגלל הפרינציפים המיושנים שלכם?

מה אתם עושים? מספיק עם זה!!

אז מה עם זרקו לדשא חולצה? חולצה, חולצה!! הנה עוד חולצה!!! אז מה…. אז זרקו חולצה!"

אחרי כל "תקרית החולצה" של ירדן שועה בסיום משחק הניצחון על ב"ש לא יכולתי שלא להיזכר ברגע הקאלט מאחד הסרטים שהם נכס צאן ברזל בתרבות הישראלית כאשר הסמיכות ליום העצמאות מהווה בונוס נחמד נוסף.

גם ב"הלהקה" ראינו תקרית "קשה" שהחלה מלהט יצרים והמשיכה רע לפני שאחד (אלי גורנשטיין) הכניס את כולם לפרופורציה על ידי שימוש במוצר חלב הולך ונעלם היום. אתמול החבורה של בלבול שוב הוכיחה לכולם שנבנית בכרמל להקה ירוק לבן וכמו לכל להקה מוצלחת לא חסר לה ניצוץ וברק שמלווה לפעמים בתחרותיות ותסכול מקצועי אשר מהר מאוד יכול לצאת מפרופורציות, לרוב בחסות התקשורת המקומית הצמאה לכותרת ומסרבת לפרגן עד הסוף.

אז אומנם אני לא חלק מהלהקה הזאת, אבל אני אנסה מהצד שלי להכניס את האוהדים לפרופורציות בתקווה שזה לא יצריך ממני לשפוך על עצמי מוצרי חלב כאלה ואחרים.

אז ירדן שועה זרק את החולצה שלו על הדשא וירד בעצבים לחדר ההלבשה! ואוו… בואו נעצור את הכל ונחשוב על זה או יותר טוב, בואו נרד לחיים של ילד בן 19 שגדל בתנאים לא תנאים ורק שלושה חודשים חווה משמעת, ערכים וסדרת אימונים של מועדון מסודר. אני לא חלילה רומז שבני יהודה הוא לא מועדון מסודר אבל אני יודע בוודאות שהרבה דברים שקראו בשכונה גם נסגרו בשכונה בלי שהם דלפו לתקשורת ובלי שהקהל פתח חזית נגד ילד מוכשר שכל עתידו לפניו.

בלבול (על שועה) – "אני דווקא אוהב את האופי התחרותי הזה של ירדן, בדיוק כאלה אנשים אנחנו צריכים פה , צריך למנן את זה ואני בטוח שהוא עוד יעזור המון לקבוצה "

אני אולי מהבודדים שרואים שחקנים כמו שועה ומבין מה בדיוק היה חסר לקבוצה הזאת שנים, ילדים צעירים ומוכשרים שהרעב והטירוף שלהם לפעמים גורם להם לעשות מעשים שטותיים והכל תחת הרצון להצליח ולנצח עם כל נגיעה בכדור.

מהמהפכה הפסיכולוגית שהמועדון שלנו עובר בחודשים האחרונים מאז מינוי הצוות החדש נמצאת בעיצומה ונראה שגם מעבר לקווי האורך והרוחב של הדשא יש במכבי הפנמה של התנהלות, איפה נותנים גב לשחקן ואיפה סוגרים תקרית פיזית מהאימון בחדרי חדרים.

הבוקר קמנו לגלות שבמהלך השבוע היה גם מקרה באחד האימונים בין נטע לביא לעופרי ערד, שני שחקנים שמעל הכל הם ילדים טובים וחברים, כנראה התחממו אחד על השני באימון וזה הוביל לדחיפות…. אז מה? אמוציות של אימון זה דבר שקורה בכל העולם ולא צריך להפוך את זה ל"סוער \ לא שקט \ מתוח בצד הירוק" או כל כותרת קליק-בייט אחרת בה התקשורת הרופסת שלנו בוחרת לסובב כל סיפור. בלבול נשאל אתמול במסיבת העיתונאים וענה שהספסול של שועה היה מקצועי בלבד ולהן המסקנה שכנראה קשה לעיכול לחלק מהאנשים: מכבי חיפה העבירה שתי "תקריות" מהאימונים השבוע, סגרה את זה פנימית והמשיכה לאחד המשחקים החשובים העונה באותה רמת מתח ומוכנות כאילו שום דבר לא קורה.

אם יש משפט אחד שאני אקח מבלבול אתמול "השיקולים שלי מקצועיים ולא באים על מנת לפגוע בקבוצה".

אז אחרי שהמועדון כנראה צועד בדרך הנכונה לקראת החזרת החדווה והאהבה לסמל הירוק והחולצה (כן חולצה), הגיע הזמן שגם הקהל שלנו יתבגר ויצעד יחד איתו. קצת פחות להקשיב לכל כותרת "מפוצצת" שנועדה בעיקר כדי למלא שורות, יותר חיבוק לשחקנים ויותר אהבה עצמית במקום קנאות החוצה. מהעידוד לרמי גרשון אתמול והאהבה שהקהל נתן לרוסו, פריי וניקיטה אני בטוח שאנחנו בדרך הנכונה.

שבוע ירוק לכולם!

Comments


bottom of page