top of page

"אחי" לאומית שיש

המארחים עלו ראשונים על לוח התוצאות משער של יוסיפוביץ', אך שער של המחליף  מוחמד טאהא בדקה האחרונה בתוספת הזמן חילק את הנקודות. שער חוקי ופנדל לא נשרקו למארחים בבכורה של השפוט דרור כהן בלאומית.

דרמה גדולה בעילוט כבר במחזור השני בלאומית, במשחק בין הקבוצה שכבר נמצאת שנים בלאומית, מכבי אחי נצרת, שאירחה את הפועל פ"ת בעונתה השניה לאחר הירידה. האורחים, ששלטו בקצב המשחק ובכדור לאורך כל המחצית אך היכולת העדיפה והלחץ לא באו לידי ביטוי בשער יתרון. מנגד, החמצות ואי ריכוז של חלוצי אחי נצרת,  מוחמד ח'טיב ומתיאס מרטין למרות מאמצי חבריהם לקבוצה גרמו לכך שהקבוצות ירדו למחצית עם תיקו אפס. המחצית שניה נפתחה בשירה נהדרת של הקהל האורח ממלאבס, שלא הפסיקו לשיר ולעודד לאורך כל המשחק, דבר שלא השפיע כל כך על היכולת של שחקני פ"ת, אשר הסתגרו והתגוננו מול ההתקפות החוזרות ונשנות של התקפת אחי נצרת.

עלי ח'טיב והקפטן אמג'ד סולימאן החטיאו שוב ושוב אליהם הצטרפו גם החלוץ מוחמד ח'טיב והרכש הארגנטינאי מתיאס מרטין, עד שבאה הסתירה המצלצלת מהפועל פ"ת –  מתפרצת מסודרת שמצאה את יוסיפוביץ' הצעיר לבד באגף ימין אחרי חור שהשאיר דבור והמהלך נגמר בשער, 1-0 פ"ת.

אנשי נצרת נראו המומים ועצבניים ובאו בטענות רבות כלפי השופט שפסל להם שער חוקי ולא שרק להם לפנדל. במיוחד כאשר האורחים ניסו לבזבז זמן, השחקנים המארחים  נראו מאוד לחוצים, אך הקבוצה והמשיכה במצור של על חצי המגרש של פ"ת ואיימה שוב ושב על שערו של איבגי ללא הצלחה עד אשר הגיע שער ההשוויון המיוחל מרגלי המחליף הצעיר, מוחמד טאהא בדקה האחרונה של המשחק.

עוד רגע של איבוד שליטה. שחקן של פ"ת על הדשא (צילום: נעמן אבו ערב)


במשחק נרשמה תקרית מעניינת כאשר אביו של קשר אחי נצרת איתי אלקסלסי ( קיבל צהוב) נצפה ביציע מעודד את הקבוצה ולא בא בטענות כלפי השופט החדש גם אחרי שבנו הוחלף. עבור השופט זה היה משחק שיעדיף לשכוח ובכורה לא מוצלחת. דרור כהן לא הצליח לשלוט במשחק ובשחקנים ולעיתים רבות נראה מהוסס ובלחץ.

על רקע שירתם האדירה של אוהדי פ"ת גם אחרי המשחק שוחחתי עם הבלם דניאל כהן, שנראה מאוכזב מהשער שספגה קבוצתו בדקה האחרונה ואמר שזאת קבוצה צעירה ומתחדשת שחייבת חיזוק של 2, 3 שחקנים. כאשר נשאר על עליה לליגת העל העונה, הוא העדיף לחייך בנימוס. מנגד, אמג'ד סולימאן נראה מעודד ואמר שהשחקנים של אחי נתנו את הנשמה ולא הפסיקו לרוץ ואם יישארו בכושר ובקצב הזה עליית ליגה היא לא מילה גסה.

מאמן הפועל פ"ת שהי פעיל מאוד על הקווים במהלך המשחק, נשמע מאוכזב בסיום ואמר: "הפועל פ"ת זה שם ענק, ללא ספק זה הוא אחד המגרשים הכי קשים בליגה, אני ראיתי את הבחורים שלי, שניסו לתת הכל למרות ההופעה הלא טובה שלנו היום, בניתי על שש נקודות משני המחזורים הראשונים ועכשיו יש לי רק 2 ביד". כשנשאל האם הוא בונה על עליה הוא אמר לא ונימק שהקבוצה שלו צעירה ולא מנוסה ולא בנויה עדיין למאבקי עליה ושיש הבדל בין הרצוי לבין המצוי.

המשחק סוקר על ידי נעמן אבו ערב.

הכותב הינו סטודנט בקורס כתבי ושדרי ספורט של מכללת ספורט פאנל בניהולו המקצועי של נדב יעקובי

댓글


bottom of page