top of page

אין לו חיים

מאת רז נבון | בשבת האחרונה קרה אירוע היסטורי בקבוצת הכדורגל הפועל תל אביב. עמותת האוהדים לקחה לידיה את זכויות הניהול של המועדון והרבה יותר חשוב, העיפה משם אחרי מאבק קשה את חיים רמון. האיש שפירק את ההסתדרות ואת קופת חולים הצליח להביא גם את קבוצתו האהודה על סף פירוק כשאחרי שנתיים וחצי בתפקיד היו"ר, הוא השאיר קבוצה מפורקת עם חובות של מיליונים והתנהלות שכונתית

העזיבה בשבת לא הייתה אקורד הסיום של רמון. ברביעי האחרון כתב השר לשעבר טור פרידה בידיעות האחרונות תחת הכותרת "זו האמת שלי" ובו עשה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב: להיות פוליטיקאי. הוא דאג לשבח בכתבה את הצלחותיו המדהימות בתחום בניהול, על איך הצליח להגשים את חזונו לתת את ניהול הקבוצה לעמותת האוהדים ועל איך הציל את הפועל מידיו של טביב. מיותר לציין שעל החובות העצומים, העובדה שכמעט כל בעלי המניות מעשו בו, העזיבה של כל השחקנים המובילים, ועל האוהדים שקוראים להחרים מנויים בגללו חיימק'ה שלנו לא טרח לכתוב.

במילים פשוטות רמון שוב התגלה כפוליטיקאי לא מוצלח במיוחד שכל קשר בין דבריו למציאות הינו מקרי בהחלט. ולא שאנחנו צריכים להיות מופתעים מכך שרמון שוב בורח מאחריות. נסו להיזכר מתי בפעם האחרונה ראיתם איש מפלגת העבודה לוקח האחריות על כישלונותיו?


בטורו הסביר דוד חיים כמה ההתלהבות מהניהול של היריבה העירונית ושל הבעלים מיץ' גולדהאר "מגוחכת בעליבותה". "כשמועדון כדורגל נהנה מתקציב של יותר מ-100 מיליון בשנה, קל מאוד לנהל אותו". והסביר שלמכבי ת"א, הפועל באר שבע ומכבי חיפה גירעונות גבוהים משל הפועל רק ששם יש בעלי הון שמכסים אותם עם כספים שהם מביאים מהבית.* יודעים לכתוב? אנחנו רוצים לקרוא! כנסו ושלחו טור או כתבת ספורט!

שזה בערך כמו שדקל קינן יגיד על כריסטיאנו רונאלדו "אני שחקן לא פחות טוב ממנו. הוא פשוט קיבל את הכישרון לשחק כדורגל". הרי גולדהאר, יענקל'ה ואלונה מעולם לא התחייבו לכספים שהם לא יכולים לעמוד בהם. הם משלמים משכורות בזמן בניגוד לרמון ומנהלים מועדונים מסודרים שלא חייבים שקל לאיש (אולי חוץ מל"מנודים").

רמון גם לא חסך בביקורת על אויביו הקשיים והאיומים: האוהדים משער 5 בראשותו של הגנרל האכזר "פואד". "הבריונים הללו הפכו למחסום בלתי עביר בדרכם של רוכשים פוטנציאליים שהביעו עניין במועדון". אז באמת הגיע הזמן שנשים סוף למיתוס הזה. נכון שההתנהגות האלימה של אותם "פואדים" לא בדיוק עושה חשק לבעלי הון לקנות את הפועל, אבל הסיבה העיקרית שלאדומים אין "ריץ' גולדהאר" משלהם היא הגירעון אותו יצר רמון שמוערך בין 20 ל30 מיליון שקל. הרי מי ישלם מכיסו חובות של עשרות מיליונים שמי שחיים רמון אחראי להם, בנוסף לסכומים אותם רמון דורש עבור הקבוצה?

האיש שאוהב לחייך התגאה שרק מכבי ת"א הגיע בתקופתו להישגים טובים יותר משל הפועל. בדיוק כמו שאהוד ברק יכול לומר שבזמן שהרס את מפלגת העבודה שום מפלגה לא קיבלה יותר מנדטים חוץ מהליכוד. אז אולי אלה עובדות אבל בחייאת חיים על מי אתה עובד? תראה לי אוהד אחד שיגיד שהשנים האחרונות בהפועל הן הצלחה.

ואם כבר במפלגת העבודה עסקינן חייבים להודות שיש לא מעט נקודות דמיון בינה לבין הקבוצה האדומה שתמיד הלכה איתה יד ביד. שתיהן אימפריות שהתרסקו, אצל שתיהן הבלגן התחיל בגלל היו"ר ושתיהן ביצעו בשנים האחרונות לא מעט רכישות הזויות (מישהו אמר מירב מיכאלי?). רק שיש הבדל אחד בולט: הקריסה של העבודה התחילה הרבה קודם.

וסיכוי טוב שגם עומדת להסתיים. הקלישאה הידועה אומרת שבשנת בחירות התוצאות של הפועל בכדורגל מסמנות על מה שיקרה עם מפלגת העבודה בבחירות עצמן. אם נתייחס לרגע לעניין ברצינות, נראה שבוז'י וציפי בצרות!. וזה עוד בלי קשר לפריחה של בית"ר בשבועיים האחרונים.

לקראת סוף הטור אדון חיימון גם דיבר איך לא על מכירתו של גילי ורמוט למכבי וסיפר שמכירתו ממש הצילה את הפועל כלכלית ועוד תתברר גם כמועילה מקצועית. ברור שהוא שכח לציין שהוא בעצמו גרם לאותם בעיות כלכליות עם עסקת הבאתו של ורמוט להפועל, אותה הגדיר רמון כטעות הכי גדולה שלו. והאמת, חיימק'ה צודק. המעבר של ה"סמל האדום" לצהובים בהחלט עשה טוב להפועל. זה גרם לעזיבתו של חיים רמון.

עכשיו כשרמון בחוץ מתחילות הצרות של עמותת האוהדים שצריכה לטפל בכל ההרס שהשאיר אחריו היו"ר היוצא. מחובות לבנקים שהשאיר ועד כספים שניתנו מבעלי המניות כ"הלוואת בעלים".

והלוואות כמו שאנחנו יודעים גם צריך להחזיר מתישהו. אם לא יבוא רוכש, האופציה של הליכה לפירוק נראית קרובה מתמיד וכל זה בזכות הפוליטיקאי ה"מבריק". זה שיש לו פה אבל אין לו חיים.

האיש שבמקום לכתוב את כל הטור ההזוי והמתנשא שלו יכל פשוט לשבת עם אוהדי הפועל תל אביב פנים מול פנים, להסתכל להם בעיניים ולומר רק שתי מילים: מצטער, נכשלתי!!!

Komentarze


bottom of page