top of page

אין עוד מלבדו

מאת: מחמוד מסלמאני| שוב זה היה יוסי בניון עם ידו על העליונה, כאשר הביסה מכבי חיפה את מכבי פתח תקווה בתוצאה 0-4 בסמי עופר. בניון עם שני בישולים ושער הוביל את הירוקים לניצחון מרשים על חניכיו של רן בן שמעון ממלאבס שנראית אפורה וחלשה מתמיד. כאשר במוקד שילוב גילי ורמוט להופעת בכורה במדים הירוקים וחזרת טוואטחה להרכב הראשון אחרי ההשעייה.

המשחק נפתח בסערה מצד מכבי חיפה, כאשר ברבע השעה הראשונה הגיעה לשלושה מצבים להבקעה, אך ההחמצות של ג'אבר עטא ואלירן עטר מנעו זאת. בדקה ה- 16 שינה בן שמעון את שיטת משחקו שפתח בה, כאשר עשה חילוף מוקדם ולא אופייני והכניס בלם במקום קשר, וחזר לשיטת שלושת הבלמים. בכך התאזן המשחק משני הצדדים, עד שבתוספת הזמן של המחצית הראשונה, בסיום התקפה מסודרת, הבקיע יוסי בניון את השער הראשון במשחק, שהיה מוצדק.

המחצית השנייה נפתחה כמו תחילת המשחק, בלחץ של הירוקים על שערו של איתמר ניצן ובדקה ה-47, הבקיע עטר את שערו הראשון במשחק, והשני של קבוצתו, ובכך הפך את המשחק לקל יותר מבחינתם. אחרי השער, ניסתה מכבי פ"ת לחזור למשחק ונתנה שטחים לשחקני מכבי חיפה להגיע למצבים, כאשר בדקה ה- 65, בסיום מתפרצת נהדרת, ובמסירת עומק נפלאה של בניון, השלים עטר צמד במשחק, ובדקה ה- 79, התכבד גילי ורמוט להבקיע את שער הבכורה במדים הירוקים, ובכך חתם את תוצאת המשחק: 4:0.

מצא את הנוסחה. לוי. צילום: יוסי ציפקיס.


מכבי חיפה עלתה למשחק בידיעה שבמקרה של ניצחון, היא מבססת את מקומה בפלייאוף העליון, וייתן לה שקט למשחקים הקרובים, ואולי במשחקה הטוב ביותר העונה, הראתה ניצוצות של קבוצה מחוברת, לוחמת, ומוכשרת. בפן המקצועי, שילובם של ורמוט, בניון, עטר, ופלט, יצר התקפה מצוינת שבה חוכמת המשחק מעלימה את האיטיות בהתקפה, כאשר הגנתית כבר ידוע שהקבוצה מהכרמל עומדת טוב יחסית העונה, וטוב שרוני לוי החזיר את טוואטחה מההשעיה והתעלם מהאגו שלו, המגן הצדיק את מקומו בהרכב. אולי סוף, סוף, מצא רוני לוי את הנוסחה להרכב אידיאלי כאשר החיבור בין הוותיקים לצעירים נראה לעין ועובד טוב. זוהי נקודת מפנה למכבי חיפה להמשך העונה, ומכאן אפשר רק לעלות.

מנגד, נראו המלאבסים אפורים מתמיד וחסרי כל רעיון יצירתי, מה שגרם למשחק שלהם להיות יותר חלש. בן שמעון שמעון פתח את המשחק עם שני בלמים והתעשת אחרי רבע שעה מתחילת המשחק בחילוף מוקדם וחזר לשיטת שלושת הבלמים, אמנם הוא איזן את המשחק בפעולה זו, אך קבוצתו לא השכילה להגיע למצבים, והאפרוריות שלהם בלטה באופן ניכר. מכבי פ"ת היא קבוצה מאומנת ולוחמת, אך חסר לה איכות וכישרון, והם צריכים להסתכל למטה ולחשוש למקומם בפלייאוף העליון אחרי חמישה הפסדים רצופים.

לא נגמר. יוסי בניון. צילום: יוסי ציפקיס.


תובנות: מכבי חיפה אופטימיים מתמיד אחרי צירופם של גילי ורמוט, ורומריו, וכושרו המצוין של בניון להמשך העונה הנוכחית, מאידך הסגל הקצר והעדר הכישרון במכבי פ"ת מושכים אותה למטה בטבלה.

בן שמעון דיבר על הסגל הקצר שלו כשהוא אמר שזה החומר הקיים בקבוצה ועם זה הם מנסים להתמודד, וכשהוא נשאל על מטרות לעונה זו, הוא אמר שמטרתם כרגע לצלוח משחק אחרי משחק.

כותב הטור היננו תלמיד במכללת "ספורט פאנל" בניהולו המקצועי של נדב יעקובי.

רוני לוי ציין שהוא מרוצה מהיכולת, מהתוצאה ומהרכש שהביא למועדון, ושילובם של הצעירים והוותיקים יימשך ומסתכלים קדימה לעבר משחקם בגביע מול בני יהודה ולהמשיך את היכולת שהציגו במשחק מול מכבי פ"ת.

Comments


bottom of page