top of page

איפה הילד?

מאת בן טרבס | היה הייתה הבטחה גדולה בשם גיא אסולין, כמה שנים אחרי ההייפ שיצרו לשחקן, הוא הולך אחורה בקריירה ואם לא יקרה משהו יוצא דופן, הוא עלול להישאר בבינוניות הקיימת או להגיע לזו של ישראל.

הכוכב הכי גדול מאז יוסי בניון, טכניקה בשמיים, כשרון ודרך חיים שקיבל ב'לה מאסיה' של ברצלונה, זה שסומן כהבטחה כמו פדרו ובויאן קרקיץ', שחקן העתיד של ישראל ועוד שלל סופרלטיבים שגיא אסולין קיבל עוד בטרם מלאו לו 18.

התחלה מבטיחה.


אפשר להגיד שהכבידו עליו, אפשר להגיד שהוא בעצמו אולי חלש אופי, אבל בלון כ"כ גדול שהתנפץ בכזאת מהירות לא ראו בכדורגל כבר הרבה זמן.

מהשחקן הכי צעיר ששיחק בנבחרת ישראל הבוגרת והונף על גלי האופוריה, לשחקן שמגרד את קצה הספסל של מאיורקה בליגה השנייה בספרד. דיבורים לחוד ומציאות לחוד.

התחלת הקריירה הייתה דווקא חיובית, הוא הרי גדל ב'לה מאסיה', אולי אקדמיית הכדורגל הטובה והמפורסמת בעולם. מה גם שבאותן שנים ברצלונה שלחה לקבוצה הבוגרת המון שחקני נוער שעברו שם.

הוא ראה את פדרו עולה לבוגרים, את בויאן קרקיץ' ואפילו את איסאק קוואנקה. דברים הובילו לכך שהוא יוכל להיות חלק מברצלונה הגדולה.

בפועל, בזמן שפדרו וקרקיץ' משחקים ולא נראים כ"כ נורא, לגיא אסולין לא היה מקום. ודווקא כאן חל כנראה המפנה בקריירה שלו. כשאיסאק קוונקה ראה שהוא לא בתכניות של ברצלונה, הוא הלך לחפש את עצמו ועל הדרך עבר באייאקס, עוד קבוצה עם אקדמייה מהמשובחות בעולם.  גם בויאן קרקיץ' שחוה שנים לא טובות ברומא ובמילאן הלך לשנת התאקלמות וריענון באייאקס.

ב-סוף עונת 2009/10 גיא אסולין דווקא בחר ללכת למנצ'סטר סיטי, במחשבה שאולי משם תבוא הישועה. דווקא מקבוצה שממש לא ידועה בתור מקדמת צעירים אלא יותר ככזאת שקונה אותם כבר בשלים. החיים במנצ'סטר הקרה לא היו מלבבים עבור אסולין. הוא שחקן צעיר במדינה חדשה, עם הר של ציפיות מעצמו ומסביב, ועם רצון להוכיח שהפרק הלא מוצלח בברצלונה מאחוריו.

במדים של סיטי, לא זכה לדקות משחק.


בתוך כל הסרט החדש הזה, הוא סבל מחוסר מזל ענק – פציעה קשה (קרע ברצועה הצולבת) אחרי חצי שנה בלבד בקבוצת המילואים של מנצ'סטר סיטי. השיקום הארוך והיעדר הזדמנות לצעירים גרמו למנצ'סטר סיטי להשאיל אותו אחרי שנתיים וחצי וללא הופעה אחת לרפואה בקבוצה הבוגרת, ובאמצע עונת 2011/12 הוא הצטרף לברייטון מליגת המשנה.

בברייטון הוא מיעט מאוד לשחק, ואחרי ארבעה חודשים בלבד כשהוא רושם 2 הופעות בלבד בהרכב הפותח ועוד 5 הופעות כמחליף, הוא חזר למצנ'סטר סיטי שהחליטה לשחרר אותו לגמרי.

בקיץ 2012 גיא אסולין החליט שעוד פרק הסתיים בחייו, והוא ארז את עצמו חזרה לספרד ונחת בראסינג סנטנדר מהליגה השנייה. אולי המחשבה שצריך להתחיל הכל מחדש בדיוק כמו השחקן שאליו השוו אותו (יוסי בניון) תעשה לו טוב.

דווקא השנה הזאת יכולה להירשם כשנה הטובה ביותר של אסולין בקריירה, הוא הרבה לשחק יחסית למה ששיחק עד עכשיו, ואפילו השערים התחילו להגיע. הוא רשם בראסינג סנטנדר שנה בהחלט מוצלחת לשחקן בגיל שלו (21) שעבר כבר מספיק תלאות. הוא סיים את אותה עונה עם 14 הופעות בהרכב הפותח, עוד 13 כמחליף ועם 3 שערים.

עם חבר מוכר.


העונה הטובה הזאת הביאה לו את התהילה שלה הוא חיכה ובסופה הוא נרכש ע"י גראנדה מהליגה הראשונה. בתחילת עונת 2013/14 גראנדה עצמה לא מיהרה להכניס אותו לעניינים וכבר באותו קיץ שרכשה אותו, היא השאילה אותו להרקולס מהליגה השנייה.

גם שם גיא אסולין היה סביר, במונחים שלו וסיים את אותה עונה עם 17 הופעות בהרכב הראשון, עוד 15 הופעות כמחליף ו-3 שערים גם כן. את הפן האישי אולי הוא יכול היה לקחת ולשמוח ממנו, אבל לא את הפן הקבוצתי – בסיום אותה עונה הרקולס ירדה לליגה השלישית מהמקום האחרון.

בתחילת העונה הנוכחית, כשהוא חתום בגראנדה עד 2016, היא שוב ראתה לנכון להשאיל אותו, הפעם למאיורקה (קבוצה עם בעיות כלכליות שהניסו משם אפילו את דודו אוואט שרצה לרכוש אותה), דווקא אחרי שתי עונות סבירות מצדו, את העונה הנוכחית גיא אסולין לא ירצה לזכור עד כה.

אין לו הופעות בהרכב הראשון והוא נכנס רק כמחליף במספר מועט של משחקים. מוקדם מאוד להגיד איך העונה הזאת תסתיים מבחינתו, אבל עד כה בחצי עונה הוא די נעלם מקבוצה שנמצאת רק במקום ה-16 בליגה השנייה.

גיא אסולין כבר לא ילד, הוא בן 23, וזה גיל ששחקן צריך בו לשחק כמה שיותר. דיברו הרבה על אפשרות חזרה שלו לארץ, אבל כנראה שמהדהדת לו בראש האפשרות שהוא יסיים כמו אלי זיזוב, נס זמיר וניר מנצור שגדלו בנוער של קבוצות באירופה, חזרו לארץ, ונעלמו כלעומת שבאו.

יכול להיות שגיא אסולין מעדיף את הספסל של מאיורקה על פני הספסל של מכבי חיפה או אפילו מכבי נתניה.

משחקן שהייפ סביבו בישראל היה באמת אחד הגדולים שנראו, הוא הפך לשחקן שבעיקר מושאל מקבוצה קטנה בספרד לקבוצות יותר קטנות. ואולי זו באמת בועה שהתפוצצה וזו באמת הרמה שהוא יכול להציג.

Comments


bottom of page