top of page

איפה הילד ? / מתן בנג'ו

כבר המון שנים שבמכבי חיפה מתפארים ממחלקת הנוער של הקבוצה ,ובצדק, קבוצת הנוער הירוקה זוללת אליפויות וגביעים ונמצאת בדרך קבע בצמרת הטבלה. על אף אותם הישגים, במחלקת הבוגרים קשה להצביע על שחקן בית שעלה מהנוער והשאיר חותם בשנים האחרונות. כאן נכנס לתמונה נטע לביא, אשר לו יש את כל הנתונים להפוך לאחד כזה, אך האם הוא בדרך הנכונה? הקשר הצעיר החל את דרכו אי שם באמצע העונה שעברה כאשר תחילת חודש דצמבר נקלע רוני לוי לסיטואציה לא פשוטה שמרבית קשרי הקבוצה היו פצועים . באותה תקופה נזרק אל המערכה נטע לביא, בחור אנונימי שעד אותו יום ספק אם מחצית מהאוהדים שמעו עליו אי פעם.

הופעת הבכורה של נטע בליגה הייתה במשחק הדרבי מול הפועל חיפה ובו הירוקים ניצחו 4-2 לאחר שחזרו מפיגור של שני שערים. את המשחק הזה יזכרו האוהדים הירוקים בתור ציון דרך ראשון של נטע לביא במחלקת הבוגרים בדרכו להפוך ל"סמל" הבא של המועדון.

מאז אותו משחק הפך נטע לביא לשחקן האהוב בקרב הקהל הירוק כאשר שני הצדדים נראו מאוהבים. השחקן הצעיר תפס מקום של קבע בהרכב של רוני לוי וזה לא שמט אותו והושיב אותו בספסל עד לסיום העונה, נטע מצדו הציג יכולת מצוינת והוביל את הירוקים לגביע ראשון אחרי 18 שנה.

מנסה לשחזר את היכולות מהעונה שעברה. צילום: אורטל דהן זיו


הדובדבן שבקצפת מבחינת הקשר הצעיר היה הזימון לנבחרת ישראל של אלישע לוי ובחודש מאי האחרון ערך נטע את הופעת הבכורה שלו כשעלה כמחליף מול נבחרת סרביה. מאז אותה הופעה כבר נפתחה הליגה של עונת 2016-17 , את פתיחת העונה יעדיפו אוהדי מכבי חיפה לשכוח: ההדחה מול נומה קאליו החלשה, סיום המשחקים באירופה בשלב כה מוקדם, פיטורי המאמן רוני לוי ומינויו של ההולנדי רנה מולנסטיין לשורות הירוקים.

מנקודת הזמן בה מונה מולנסטיין למאמן מכבי חיפה משהו בתהליך שכולם חזו את סופו המתוק השתבש עבור נטע לביא. השחקן הצעיר הפך מ"באנקר" בהרכב למתנדנד בין ההרכב לספסל כך שהוא נאלץ להתמודד עם פחות דקות משחק ממה שהיה מקבל תחת המאמן רוני לוי.

על אף פתיחת העונה החלשה של הקבוצה, במהלך חודש אוקטובר האחרון היא בחרה להחתים את נטע על חוזה חדש לחמש השנים הקרובות על מנת להבטיח את עתידו בירוק. מבחינת הקבוצה כמובן שהחשיבה נכונה, הרי שהקשר המוכשר כל כך מזוהה עם הקהל ועם המועדון , אך מנגד נשאלת השאלה האם נטע לביא יכול להיות המנהיג הבא של מכבי חיפה?

אמש, במשחק מול מכבי פתח תקווה, נטע לביא פתח על הספסל. החשש המרכזי בכך שהקשר הצעיר לא נכלל באחד עשר הפותחים הוא שאולי כבר צעירים אחרים הועדפו על פניו? לדוגמא, מי שתפקד אמש בעמדת הקשר האחורי הוא אעיד חבשי שתפקידו המקורי כלל וכלל לא קשר .

בהמשך המשחק נטע עלה לשחק עד שהורד מהמגרש לפני שריקת הסיום עקב כרטיס אדום שספג. אולי היה מעדיף לא לעלות לשחק כלל? מה שבטוח, על מנת להפוך לשחקן גדול כפי שציפו ממנו יצטרך נטע לביא לשמור על מחויבות ובעיקר עקביות ביכולת גם העונה הנוכחית.

הכדורגל הישראלי יכול להרוויח כאן את אחד הקשרים הטובים בתולדותיו, אך חלק גדול תלוי בעיקר בנטע עצמו , שבעזרת המון סבלנות והתמדה יגיע רחוק.

Comentários


bottom of page