top of page

אי-פורטוגל

מאת רן בראונשטיין | נבחרת פורטוגל נמצאת במשבר בייניים, שחקנים בינונים ותוצאות חלשות. האם הנבחרת של כריסטיאנו רונאלדו מתחילה לאבד את כוחה בכדורגל האירופאי והעולמי?

אי שם בשנות ה90 גדלו בחצי השני של האי האיברי שחקנים מופלאים שלקחו את הנבחרת הפורטוגלית להישגים רבים. לואיס פיגו, רוי קוסטה, ז'או פינטו, פאולו סוזה מידועינו ועוד שמות ששיחקו בקבוצות גדולות באירופה.

בשנות ה-2000 תלכיד השחקנים המופלא הזה, בנוסף לאירוח יורו 2004 ושילובם של שחקנים צעירים אפילו יותר מוכשרים, כמו:כריסטיאנו רונאלדו,סימאו סברוסה ודקו. הביאו את נבחרת פורטוגל להישגים גדולים. הגעה לגמר הביתי ביורו 2004, חצי גמר מונדיאל ב2006, חצי גמר יורו 2012 אבל, לצערם של הפורטוגלים תמיד היה חסר משהו והם לא הגיעו להישג אמיתי, לא זכו להניף גביע.

הזדמנות אחרונה.


והנה בלי להשים לב הגענו למונדיאל 2014, המון הימורים נזרקו באוויר, מי תיקח את הגביע הנכסף, בין אם ברזיל המארחת, ארגנטינה של מסי, גרמניה וספרד אבל את פורטוגל של cr7 לא ספרו. ואני אומר ובצדק,לנבחרת פורטוגל אין מה למכור ברמות הגבוהות.

נכון שיש לה את ה-סטאר, אחד השחקנים הגדולים אי פעם, אבל הצוות שעוזר לו? בינוני מאוד.כמו שציינתי בתחילת הכתבה בעשרים השנים האחרונות גדלו כוכבים אדירים בפורטוגל,כיום המצב לא כזה. הנבחרות הצעירות לא מצליחות להגיע לטורנירי הגמר וכמו שזה נראה כרגע, העתיד אפור.

בואו נסקור את ה11 שפותחים בדרך כלל –

רוי פטרישיו הוא שוער סביר,בהגנה אפשר למצוא את פפה שהוא בלם מעולה לצידו ברונו אלבש בלם בינוני, פאביו קונטראו לא מצליח להתרומם, למרות שהוא שחקן אדיר ובמשחק מחר מול ארמניה הוזמן היישר ממעמקי שנת 2008 זוזה בוסינגווה, שחקן שעבר כמה וכמה קבוצות בשנים האחרונות וכיום שורף אגפים בטרבזונספור הטורקית.

הקישור שהיה חלק חשוב בשנים המוצלחות של הנבחרת הפורטוגלית, גם סובל משחקנים אפורים ולא מצליחים במיוחד ברמה הקבוצתית. מיגל ולוסו,ראול מיירלש ונאני לא שחקנים של הטופ העולמי.

בהתקפה? אוי ההתקפה,העקב האכילס של הנבחרת הזאת, מאז פאוולטה הנבחרת סבלה מכמה חלוצים בינונים מאוד שעיטרו את החוד כמו הוגו אלמיידה והלדר פושטיגה.

קואוץ' סאנטוס, הרבה תקוות תולים בו.


לדעתי היורו הקרוב זו ההזדמנות האחרונה של כריסטיאנו רונאלדו לחולל הישג משמעותי עם הנבחרת הלאומית. בכל זאת השחקן הטוב בעולם ביחד עם רוח חדשה שהגיעה עם המאמן החדש סנטוס, אפשר לסחוט את הלימון גם עם השחקנים שציינתי. סנטוס אימן את נבחרת יוון ויחד עם כדורגל קבוצתי הוביל את יוון להופעות ביורו 2012 ובמונדיאל האחרון.

נבחרת פורטוגל פתחה רע את הקמפיין הנוכחי, עם הפסד לאלבניה בליסבון. אבל השיגה ניצחון חשוב מאוד בדקה ה95 בקופנהגן עם שער נגיחה של cr7. מחר חייבת פורטוגל לנצח את ארמניה בבית ולהמשיך את התנופה מהניצחון ההוא בדנמרק.

עכשיו, בואו נחזור למציאות, ונחשוב רגע על העתיד של הנבחרת הזו והעתיד לא נראה טוב. הכדורגל הפורטוגזי אולי מביא לנו 3 קבוצות לשלב הבתים של ליגת האלופות, אבל שנים שפורטו, ספורטינג ובנפיקה לא הצמיחו כישרון מקומי, שישרת את הנבחרת הלאומית ומתמקדת בשחקנים מחוץ למדינה. נבחרת פורטוגל כנראה יוצאת לשנים לא קלות ברמה הבינלאומית אבל נקווה שדברים ישתנו.

Comments


bottom of page