1/6

בבקשה יוסי / עמית פרוסנר

בבקשה יוסי. מספיק עם זה. מספיק. אתה הרי יודע על מה אנחנו מדברים. בשביל מה זה טוב? שחקן גדול כמוך? למה אתה בכלל צריך את זה? בבקשה מספיק יוסי. די. הרי כולנו רואים כל שבוע. כולנו רואים, את ההתקפה כשאוברניאק רץ למעלה, עטר בשמאל ואין אף אחד מימין.

בבקשה יוסי. מספיק. הרי פעם אי אפשר היה לקחת לך כדור באגף. היית עובר את מי שאתה רוצה מתי שאתה רוצה, ואם לא היית לוקח חזרה את הכדור. היום,  מה לעשות בגיל שלושים וחמש וחצי. זה כבר הרבה יותר קשה, ואי אפשר לשחק כדורגל בלי לנצח תיקול אחד ובלי לרוץ. נו באמת, עזבו אותנו מהסיפור על לבוא לקבל כדור מאחורה. כולנו מכירים את זה. כשאין כוח אז נשארים מאחור, אבל אתה שחקן התקפה יוסי, תמיד היית.


אין אוהד אחד של מכבי, גם אלה שקיללו אותך בשבת שלא יגידו שאתה במינימום טופ  5  של השחקנים הישראלים אי פעם. כמה רגעים גדולים הבאת. הברשת בכל מגרש בארץ. גם בפריז. וראינו אותך רץ ועומד בקצב עם סטיבי ג'רארד, ועם טורס ואלונסו. והיום אתה כבר לא מצליח לעמוד בקצב של קריאף ומנחם. הרי הכל מתחיל מכאן יוסי. הקהל לא טיפש, הוא רואה את הכל, ואז מתחיל כל הבלאגן מאחורי הקלעים. זה מה שעוזר למכבי חיפה לצאת מהמצב הקטסטרופלי שלה? עוד מהומות?

אתה הרי הקפטן, אתה היית צריך לסחוב אותם בידיים אחד אחד, ובאוזן אם צריך כדי לרוץ לקהל. אותו קהל ש18500 ממנו לא קילל אף אחד. רק רץ אחריכם כמו מטורף לכל מקום בארץ. אז קצת בוז ומתחילים כאן להתחרפן? לך לרוני, תגיד לו שאתה עולה כל משחק דקה 70. הרי למצב או שניים שלך אתה תגיע כל משחק.

יש דברים שלא שוכחים, ומה שאתה שכחת אפילו זהבי לא ילמד לעולם. תפוס את עזרא , תלמד אותו למסור בזמן ולרוץ לשטח. תפוס את שכטר, תזכיר לו איך מבקיעים. אם לא אתה, אחד הגדולים אי פעם, מי כן ילמד אותם? אז במקום זה עוד מהומה ועוד מהומה, ועוד סיפור? ובשביל מה? זה מה שתשאיר אחריך כשתפרוש?

כשחזרת אין אוהד אחד שלא דמיין את הסרט המנצח, של הכוכב הגדול שחוזר אחרי שנים, כשהוא כבר ותיק והרבה אחרי השיא, אבל מצליח לסחוף אחריו מועדון מקרטע, לעוד מסע אחד של אליפות קסומה. אבל מה לעשות שהמציאות היא אחרת. קח דוגמא מעטר, מגיגס, אפילו מטוטי. רד צעד אחד אחורה. בשבילך, בשביל כל הילדים שגדלו עליך, ועכשיו הם רואים מה נהיה ואיך מסתיימת הקריירה שלך.

זו לא בושה ולא פחיתות כבוד. להיפך.

#יוסיבניון