top of page

בכוחות מנוגדים

מאת טל גורן | ברצלונה וריאל מגיעות במומנטום שונה לקלאסיקו הגדול, קבלו מספר נקודות שיאירו לכם את מצב העניינים

לפני שנה בדיוק במחזור ה29 הגיעו ברצלונה וריאל למשחק ביניהן צמודות. אז ריאל הובילה את הטבלה והקדימה את ברצלונה ב4 נקודות. אבל זו היתה דווקא בארסה שניצחה בברנבאו 4:3 במשחק בלתי נשכח של לאו מסי ונדבקה לריאל. ניצחון זה השאיר את בארסה תלויה בעצמה עד המחזור האחרון אבל בסופו של דבר בלאוגרנה כשלו והייתה זו דווקא אתלטיקו מדריד שזכתה באליפות.

הפעם זוהי ברצלונה שמגיעה לקרב הגדול כשהיא בנקודה על ריאל. התסריט יחזור על עצמו רק בכיוון הנגדי ?

ברצלונה:

הקטאלונים מגיעים לקלאסיקו הקרוב אותו יארחו בכושר מצוין. אחרי שעברו את מנצ'סטרי סיטי בשמינית גמר האלופות בקלילות, וחזרו למקום הראשון, גם לואיס סוארס התחיל להיכנס לעניינים. ליאו מסי נמצא בכושר נפלא, ונראה שבמועדון הקטאלוני שכחו את הצרות ואת הימים הקשים שעברה הקבוצה לפני חודש-חודשיים.

מבחינת ברצלונה, נראה שהם נכנסו לכושר בזמן הטוב ביותר, לקראת המאני טיים של העונה. ואכן-78 שערים ב27 משחקים לא משקרים. היכולת המצוינת שמציגים בזמן האחרון סוארס, ניימאר ובעיקר מסי, גורמים לתקשורת להתענג בימים של גוארדיולה ויש כאלה המשווים את היכולת הקבוצתית,לתקופת האליפויות של פפ. גם המאמן לואיס אנריקה התבטא בנושא ואמר שככה הוא חלם על בארסה כשקיבל את משרת המאמן.

בכלל בברצלונה מגיעים מאד בטוחים למשחק זה וטוענים שזה המשחק שיכול לתת להם את החותמת הסופית לאליפות. בנוסף לכך ברצלונה גם נמצאת בשיאו של המאבק בליגת האלופות, כאשר מחכה להם גם גמר הגביע בסוף חודש מאי נגד אתלטיק בילבאו-כך שבבלאוגרנה יכולים להיות מאד מרוצים. על מנת לממש את תחזיותיהם הם יצטרכו שיכולתם המופלאה של ליאונל מסי, ניימאר ובעיקר לואיס סוארס יימשכו גם במשחק הקרוב נגד ריאל-דבר שיכול להכריע את הקלאסיקו הקרוב לטובתם.


ריאל מדריד:

אחרי חצי עונה מופלאה חלה נסיגה חדה בכושרם של הבלאנקוס, ובעיקר בכושרו של כריסטאינו רונאלדו שכלל לא דומה לאותו שחקן של שנת 2014. למרות הניצחון האחרון על לבאנטה שקצת החזיר את הצבע לפנים של הלבנים, עדיין התקשורת עסוקה בעיקר בשמועות על עתידו של המאמן אנצ'לוטי וביחסים הרעועים בין הכוכב כריסטיאנו רונאלדו לאוהדים, שהגיע לשיא בקללות של הפורטוגלי לעברם.

למרות היכולת הלא ממש מרשימה בתקופה האחרונה, לבלאנקוס יש עדיין שחקנים שיכולים להתעלות במשחק נתון ולגבור על כל יריבה. גם הם מודעים לעובדה שמדובר במשחק שיכול לשנות עונה שלמה, ולהחזיר אותם לראשות הטבלה.  המאמן קרלו אנצ'לוטי התייחס לנושא זה ואמר שהם יגיעו לקאמפ נואו עם כל הבטחון האפשרי והאמונה שניתן לנצח.

מי שהם יכולים לסמוך עליו שיוכל לתת את התפוקה זהו גארת בייל. הקיצוני הוולשי שנמצא בכושר מצוין, והביא במו רגליו את הניצחון האחרון על לבאנטה.


המפתחות:

אין ספק שהחלק החזק אצל 2 הקבוצות הוא החלק הקדמי. ניימאר, סוארס ומסי בבארסה מול בייל, רונאלדו ובנזמה בריאל. למרות הנסיקה הגדולה ביכולתו הנוכחית של מסי, והנסיגה הגדולה ביכולתו של רונאלדו, לפורטוגלי תהיה השפעה גדולה על תוצאת המשחק הסופית. כמו כן בארסה צפויה לשלוט בכדור כך שגם למרכז המגרש של ריאל צפויה עבודה קשה אם הם רוצים להישאר בתמונת המשחק.

מצד שני ההגנה האיטית יחסית של ברצלונה, צפויה להיתקל בקשיים, מול המהירות בחלק הקדמי של ריאל.

תחזית: העבר מלמד שלכושר של קבוצה במשחקים כאלה אין כ"כ משמעות, ולכן למרות הכושר העדיף בארסה לא תהיה יכולה, לראות את עצמה כפייבוריטית ברורה. בסוג כזה של משחק כל תוצאה אפשרית. צפו למשחק סוער ובעיקר המון שערים.

Comments


bottom of page