top of page

בלטו בהיעדרם

במשחק שלא היה עמוס במצבי הבקעה בין מכבי חיפה לסכנין בלט החיסרון בקשר מרכז מגרש שיחבר את שחקני הקבוצה של רנה מולנסטיין, כאשר יש למכבי חיפה שחקן בדיוק במשבצת זו, שאולי מראים לו את הדרך החוצה, בעוד שהרכש החדש מריו מוסא, שבא לצפות מיציע התקשה ואף נמנע ממנו בהתחלה מלהיכנס ליציע הכבוד בגלל שאנשי סכנין לא זיהו אותו. חצי שעה לפני שהמשחק נפתח נרשמה תקרית לא נעימה בכלל, שחקן הרכש החדש של מכבי חיפה, הקרואטי מריו מוסא, שרוצה לסלול את דרכו להרכב הראשון התקשה בסלילת דרכו אל יציע הכבוד באצטדיון דוחא, אחרי שהסדרנים במשחק לא הרשו לו להיכנס בטענה שאין לו צמיד.

בעת התקרית שאלתי את מריו מוסא אם הוא חושב שהוא יתיישב במקומו והוא ענה שהוא מקווה להיכנס ושהוא לא מכיר שאת הנוהל. הרגעתי אותו ושאלתי אותו על התקוות והציפיות שלו לעונה הנוכחית עם מכבי והוא ענה מחויך ומבויש שדבר ראשון שיהיה שחקן הרכב, אח"כ אליפות והגעה לצ'מפיונס עם הקבוצה.

מריו מוסא מחוץ ליציע הכבוד. בסופו של דבר תפס את מקומו ביציע (צילום: נעמן אבו ערב)


רגע לפני המשחק נערך טקס הוקרה לפיראס מוגרבי, אקס בני סכנין ואחרי שהוקירו לו הוא נעלם ורשם הופעה מאוד חלשה והוחלף בדקה ה-78 ובמקומו נכנס איסמעיל ריאן. מי שכן נכח ובלט הוא השחקן פאולניו ג'ורג'יניו מסכנין שהיה מספר אחד על המגרש.

המשחק בין שתי הקבוצות לא התעלה לרמה גבוהה, זה נראה שיחסי הרעות והקשרים בין שני המועדונים באו לידי ביטוי על כר בדשא, עבור המון שחקנים משתי הקבוצה זה היה מפגש מיוחד עם האקסית, כאשר המועדונים רגילים להציע עסקות טרייד בקיץ, מן העבר הראשון מוגרבי ואיסמעיל ריאן שיחקו בסכנין, ומן העבר השני מספר שחקנים של סכנין היו מושאלים מחיפה או השתייכו בעבר למכבי חיפה: עלי עותמאן ואברהם פאס שיחקו בעבר במכבי חיפה סארי פלאח התחיל את דרכו בחיפה, ביציע אף נשמעו הסתודדויות  על כך שעטא ג'אבר יחתום בסכנין בעת שהוא נצפה משוחח ומדבר עם אנשי סכנין.

בדקה ה28  הגיע האירוע הכי משמעותי של המפגש ואחרי מתפרצת קטלנית ג'ורגיניו רץ חצי מגרש אחרי הכנה של נורו ג'ודו וכבש את הראשון.

הקהל של סכנין. הגיע בכמות גדולה (צילום: נעמן אבו ערב)


אז מריו מוסא יצא מאוכזב מהתצוגה של החברים שלו, אך אולי כאשר הוא יקבל את הכבוד וצמיד הכניסה להרכב הוא יעזור לחיפה להיראות יותר טוב ואולי גם גילי ורמוט שהיעדרו מסגל חיפה פעם שנייה מספרת הכול ומאמתת את הדיבורים סביבו שהוא לא נמצא בתוכניות של מולנסטיין וחיפה.

אחרי סיום המשחק נראה יוסי אסוקסיס מותש אך שמח עם הניצחון במיוחד עם סגל כזה דל ושחקנים אומללים על הספסל. יוסי שיבח את שחקניו ואמר שעבודתו של מאמן היא להכין את הקבוצה, אבל צריך מי שיבצע על המגרש והשחקנים שלו אכן מילאו את כל ההוראות.

מנגד המאמן רנה מולנסטיין נראה רענן ורגוע  ודיבר עם מבטא שמזכיר לנו את הפרימייר ליג. הוא אמר שהמשחק היה די קשה ושחקניו שיחקו על שטחים קטנים וצרים כתוצאה מהקושי שייצרו שחקני היריבה וכשנשאל על האם גילי ורמוט יכול היה להוסיף לו במרכז המגרש יותר יצירתיות ולמצוא את הפיצוח ולחבר את על העמדות של חיפה הוא לא נשאר חייב וטען שוב שהיריבה הקשתה והסתגרה והיה קשה לפצח את הצפיפות ששחקני סכנין יצרו והוא לא יודע אם יש לתת את הכבוד הזה לורמוט שלא שותף לעומת מי שכן שיחקו וכן הצליחו לפלס ולפצח את הגנת סכנין לעתים מעטות אבל הגול לא בא!

הקהל הירוק. לפחות הם לא איכזבו (צילום: נעמן אבו ערב)


ואיך אפשר בלי תקרית אלימה בסוף, אוסף של אוהדים מיד אחרי שריקת הסיום התחילו לקלל את פיראס מוגרבי ביציע וליד נכח חברו של מוגרבי שבא להגנתו ובמקום התפתחה קטטה מכוערת ואלימה, אוהדים נוספים וסדרנים השתלטו על המצב והרגיעו את הרוחות.

מאת: נעמן אבו ערב

הכותב הינו סטונדט לתקשורת ספורט במכללת ספורט פאנל, בניהולו המקצועי של נדב יעקובי

Comments


bottom of page