1/6

בשורה ושמה, אידריסו.


מאת: לוי ראובן | כבר הרבה זמן לא נחת בכרמל חלוץ זר ברמה גבוה, מאז ימי יעקובו היפים.

יש שיאמרו שמוקדם לקבוע ממשחק ראשון יכולת של שחקן ומאידך יש שיאמרו שמספיקה הנגיעה הראשונה בכדור על מנת לקבוע. אני צפיתי במהמודו אידריסו במשחק גביע הטוטו מול הפועל עכו ואני קובע, יש בשורה. מהמודו אידריסו החלוץ בן 34 ומתנשא לגובה 1.90, הראה במשחק הזה יכולת של חלוץ שהרבה זמן לא נצפה בארץ.

יש תחושה שמזה הרבה שנים מכבי חיפה הצליחה ופגעה עם הזר הזה. אידריסו משחק עם הגב לשער בצורה יוצאת מן-הכלל, עם שליטה טובה בכדורי הגבוה, ומעל הכל התגלה לנו חלוץ לא אנוכי , אחד שתמיד מחפש את העוד מסירה.על אף גילו המתקדם השחקן מהיר בצורה יוצאת דופן והיציאה מהמקום שלו בתוספת המבנה הפיזי החזק והמוצק מאפשרת לו לקבל כדורי עמוק ו"לנער" מעליו את הבלמים כאילו הם לא היו שמה. משחק הגב שלו בתור מה שנקרא פיבוט הוא יוצא מגדר הרגיל, השחקן מחלק כדורים ימינה ושמאלה במדויק ויודע לשמור על הכדור במידת הצורך.

ניכר היה לראות על השחקן את הצורך לנסות כל הזמן לשתף את החלוצים שלידו, כך הוא שיחרר את אלון תורג'מן כמה וכמה פעמים במהלך המשחק למצבי כיבוש, אך האחרון לא השכיל לכבוש. גם שיתוף הפעולה עם יוסי בניון נראה טוב, בכמה התקפות ראינו ניצוצות של כדורגל טוב, דאבל פס בין הקשר לחלוץ וחילופי מקום.

יש שיגידו שאולי אני מגזים וזה רק משחק ראשון, אולי, אבל אין עוררין שחלוץ כזה הרבה זמן לא נחת בארץ הקודש, חלוץ מגוון כל כך שיודע לשחק גם בגובה וגם על הארץ, בעל משחק ראש מצוין חלוץ שמחפש את המסירה והכי חשוב חלוץ שעובד גם בהגנה, אינספור פעמים נצפה החלוץ שהוא מתרוצץ בין קשרי היריבה וזאת חרף גילו המתקדם, אני צופה שהחלוץ יהיה איימת בלמי הליגה, פשוט לא יצליחו להתמודד איתו. הרבה מוטל על כתפי החלוצים האחרים של חיפה, בטוח שאידריסו ירכז אליו הרבה שחקני הגנה, מה שישחרר את החלוץ השני ויאפשר לו הרבה שטח, חלוצים שישחקו לצידו של אידריסו יהיו חייבים להיות מרוכזים ליד השער ולדעת לנצל מצבים שיהיו, ויהיו.

בחיי ששמעתי כמה אנשים ביציע צועקים יעקובו, ואני אומר , הלוואי.