top of page

גביע הטוטו – גרסת הליגה

מאת: אסף רגב | שעה לפני פתיחת ההתמודדות בעכו ושמונה עשר אוהדי הפועל חיפה גודשים את היציעים. כאשר הדרך מהקריות לאצטדיון 'טוטו' בעכו קרובה יותר מהדרך לאצטדיון העירוני החדש בחיפה, או לשאוורמיות בסובב קרית אליעזר, אין זה פלא שהאדומים מגיעים בהמוניהם לדחוף את קבוצתם בקרב החשוב של העונה.

3 נקודות יקרות להפועל חיפה. חטיב. צילום: מכבי חיפה, האתר הרישמי.


8 דקות לפני שנבעט הכדור הראשון וכרוז הפועל עכו הנרגש קורא בשמות השחקנים. ממש כמו עם ישראל שישב בעוד כשבועיים לשולחן החג, משיבים האוהדים על הקושיות ומחזירים בגאווה לכרוז את שמות המשפחה של שחקניהם האהובים. האולטראס של הפועל עכו על כל תשעת אוהדיו שר שירי גנאי לעבר האוהדים האדומים, שמתחילים למלא כרבע מהיציע שניתן להם לאחר המסע בכביש 22.

דקה 24 שירה מרגשת של זקני השבט המקומיים "היידה בי היידה בו היידה הפועל עכו" מפלחת את השקט השורר במגרש.

דקה 26 שער של מהראן לאלה בנגיחה, שמשפר את מאזנו העונה לתשעה כיבושים, מעלה את האדומים ל- 1-0. זו היא לא הזייה, אוהדי הפועל חיפה באמת הגיעו לאצטדיון בעכו ונשמעים בפעם הראשונה בערב. ביציע ה'כבוד' חוגגים האדומים, בהם גם אוהדים עם חולצת העלייה של קבוצת האוהדים 'הפועל רובי שפירא חיפה' (האם ניתן בכלל לאהוד 2 קבוצות?). אוהדי עכו אשר יושבים ממש מתחת לאפם מכבדים אותם במטר קללות משובח.

בשלהי המחצית הראשונה של המשחק, מתקבל דיווח במקלטי הרדיו של החיפניים שבני יהודה כובשת בדקה ה-90 בלויטה ומשאירה את כפר סבא ללא נקודות בתום המחזור. האופטימיים כבר מפנטזים על הישארות הירואית בליגה.

בדקה ה-67 מהראן לאלה כובש, משלים צמד ומעלה את הפועל חיפה ל- 2-0. אוהדי עכו מתחילים לנטוש את היציעים, כמחווה לנפוליאון שלא צלח לכבוש את העיר ונסוג למצרים.

72 דקות של כדורגל מאחורינו וכדור טועה שיוצא אל מחוץ לאצטדיון בוודאי משמח ילד עכואי שיגיע איתו מחר לבית הספר לשחק סטנגה בהפסקה עם חבריו.

דקה  73 הפועל חיפה עולה ליתרון של 3-0 מרגליו של מקסים פלקוצ`נקו הצעיר שבהופעת הבכורה שלו בבוגרים כובש ונותן משחק מצוין. אוהדי המארחת שעוד נשארו במקומותיהם מכתתים רגליהם אל מחוץ לאצטדיון. הפעם אלו רק חובבי האפייה שממהרים לפרק הבכורה של 'בייקאוף ישראל'.

ספג 3 שערים. דני עמוס. צילום: מכבי חיפה, האתר הרישמי.


האוהדים המעטים והמסורים של עכו שנשארים ביציעים, מנסים בשירה נפלאה ונעימה לאוזן, שלא הייתה מביישת אודישן ב'כוכב נולד', לגרום לירון הוכנבוים לשים את המפתחות על שולחן העירייה. אותם זמרים, מקבלים בתמורה 2 שערים מרגליו של לאנרי קהינדה בדקות 82 ו- 88. אוהדי הפועל חיפה בשקט מוחלט, ששחקני תיאטרון חיפה היו שמחים לקבל בכל הצגה שבה הם מופיעים. שוער האדומים, מריאן אנטולוביץ', שכנראה מאוד התעייף, מוציא את כדור השוער שלו בעצלתיים. דקות אחרונות של מתח ולחץ עכואי, כשבשיא הזדמנות אדירה בדקה ה- 92 להשוות את המשחק, עולות בתוהו והמקומיים יוצאים בלי נקודות ומסבכים את התחתית. האדומים לעומתם, מוציאים העונה מעכו את מלוא 9 הנקודות ומנצחים לראשונה לאחר 10 משחקים.

ירון הוכנבוים (מאמן הפועל עכו): "נבוא מוכנים ומאורגנים לבני יהודה, נדע לקחת את הנקודות בארבעת המשחקים הקרובים כדי להישאר בליגה".

אלי כהן (מאמן הפועל חיפה): "זה כדורגל מקצועני, אף קבוצה לא תוותר, ואנחנו נצטרך להתכונן בצורה הכי טובה למשחק נגד נתניה. זה הולך להיות משחק קשה".

כותב הטור היננו תלמיד במכללת "ספורט פאנל" בניהולו המקצועי של נדב יעקובי.

Comentarios


bottom of page