top of page

גדולה על קטנות: ניצחון בכורה העונה לבית"ר ירושלים 1-3 על הפועל כפר סבא

מאת שחר אדליס| בית"ר ירושלים גברה הערב (שני) על הפועל כפר סבא 1-3 באצטדיון טדי לעיני כ – 6000 צופים, במשחק שנעל את המחזור ה-5 בליגת העל. עוד לפני תחילת המשחק היה אפשר להבחין בשיתוף פעולה מצד שני מחנות האוהדים, כשאלו שרו שירים בגנותו של אלי טביב, שנכח במשחק, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת נכח גם הוא במשחק אך לא ישב לצידו של טביב. בית"ר הובילה כבר במחצית 0-3 כשצעירי כבש את הראשון, רואדה את השני ורוקאביצה ששיחק מצויין הוסיף את השלישי. במחצית השנייה הצליח רז כהן רק להמתיק את הגלולה המרה.

כבר בדקה השלישית עלתה בית"ר ירושלים על לוח התוצאות, רוקאביצה הוריד כדור עם הראש לצעירי שבעט פנימה. כפר סבא ניסתה לחזור למשחק וכמעט שהצליחה אך קליימן במשחק מצויין הצליח למנוע זאת מקאינדה וצ'בוטה. בדקה ה-29 בית"ר הכפילה את התוצאה, שחקן הרכש החדש חסוס רואדה שלח כדור מדויק לפינה השמאלית של אוהד כהן לאחר בישול של דובב גבאי. בדקה ה-40 בית"ר סגרה בעצם את הסיפור, כשרוקאביצה גלגל פנימה לאחר מהלך קבוצתי נאה. המחצית השנייה הייתה דלת אירועים, האירוע המשמעותי ביותר הגיע בדקה ה-79, רן יצחק בעט כדור חד לפינה של השמאלית של קליימן שהדף, אך רז כהן עט על הכדור החוזר וקבע את תוצאת המשחק. 1-3 לבית"ר. לירוי צעירי כובש השער הראשון דיבר על המשחק הבא של הקבוצה, מול סכנין בחוץ ואמר "משחק חשוב למועדון ולאוהדים, נשתדל לחזור עם ניצחון".

פליקס נעים מאמנה של הקבוצה המנוצחת טען שהם לא ניצלו מצבים, היו נאיביים וזה השכר לימוד שצריך לשלם בליגת הזאת. סלובודאן דראפיץ' מאמנה של בית"ר ירושלים שיבח את רוקאביצה, הזר החדש של הקבוצה והגיב על קריאות הקהל להתפטר כשאמר שתוצאות טובות יגרמו לתופעה זו להיפסק.

הקהל הבית"רי ממשיך במחאה נגד טביב


מחצית ראשונה:

דקה 3, 0-1 לבית"ר: עומר אצילי מתקדם במחצית המגרש של כפר סבא, מעלה כדור אל תוך הרחבה, ניקיטה רוקאביצה מתרומם מצויין ומוריד כדור עם הראש ללירוי צעירי שברגל שמאל בועט פנימה ולא משאיר לאוהד כהן שום סיכוי .

דקה 8: צ'יבוטה קיבל כדור ארוך בצד שמאל, השתלט עליו ונכנס לרחבת בית"ר תוך כדי שהוא מתעלם ממאטוביץ', אך קליימן הגיב מצוין והדף את הכדור לקרן.

דקה 14: עוד הזדמנות מצוינת לכפר סבא, שוב צ'יבוטה מקבל כדור בתוך רחבת בית"ר אך הפעם בצידה הימני, בועט כדור שחולף על פני כל הגנת בית"ר וקהינדה שכבר חשב שמשווה את התוצאה בעט אך שוב קליימן היה במקום והדף לקרן נוספת.

דקה 15: סמי אליקים מתקל את לירוי צעירי במחצית המגרש וסופג כרטיס צהוב.

דקה 29, בית"ר מכפילה את התוצאה, 0-2: עומר אצילי ממשיך להיות מסוכן והפעם מרים כדור מצד שמאל אל תוך רחבת כפר סבא, דובב גבאי מוריד כדור יפה עם החזה לחסוס רואדה שהמתין על סף הרחבה ושלח כדור מדויק לפינה השמאלית של אוהד כהן .

דקה 33: נגיעת יד של עמיר נוסבאום מזכה אותו בכרטיס צהוב ובכדור חופשי לזכותה של בית"ר, 25 מטר ישירות משערו של אוהד כהן. דובב גבאי בועט כדור שעובר סמוך לקורה הימנית של כהן.

דקה 36: ריף מסיקה מוסר כדור נהדר לקאיודה בתוך רחבת בית"ר, קאיודה בועט חזק אך קליימן שוב במקום.

דקה 40, 0-3 לבית"ר: מתפרצת קטלנית של בית"ר, עומר אצילי ודובב גבאי מחליפים מסירות, אצילי מקבל את הכדור בצידה השמאלי של הגנת כפר סבא ושולח כדור רוחב, רוקאביצה ראשון אל הכדור ומגלגל אותו פנימה.

דקה 42: חילוף ראשון בכפר סבא, רז כהן מחליף את יאניס פאפאדופולוס שנפצע.

דקה 45: צעירי בכדור ארוך מוצא את דובב גבאי בתוך הרחבה, גבאי מוריד עם החזה אך אוהד כהן ביציאה מצויינת מונע מבית"ר את השער הרביעי.

דקה 52: חילוף ראשון בבית"ר, לידור כהן נכנס במקומו של רוקאביצה.

דקה 65: הזדמנות ממשית ראשונה במחצית השנייה, ריף מסיקה נכנס אל תוך רחבת בית"ר עובר את פריירה אך בועט כדור גבוה מעל שערו של קליימן.

דקה 66: חילוף בשתי הקבוצות. בבית"ר, דני פרדה במקומו של לירוי צעירי ובכפר סבא רן יצחק עולה לשחק במקומו של לנרי קהינדה.

דקה 74: קרן לבית"ר מצד ימין, דני פרדה מרים כדור מדויק אך רואדה נוגח סנטימטרים מעל שערו של אוהד כהן. באותו הזמן ביצעה כפר סבא את החילוף האחרון שלה כשעידן דוד עלה לשחק במקומו של ריף מסיקה.

דקה 79, כפר סבא מצמקת ל 1-3: רז כהן פורץ במרכז המגרש, מוצא את רן יצחק בצד שמאל, יצחק נכנס אל האמצע ובועט כדור שטוח לפינה השמאלית של קליימן שמצליח רק להדוף, אבל רז כהן נמצא במקום הנכון וכובש.

דקה 84: אלעד גבאי סופג כרטיס צהוב לאחר עבירה על צ'יבוטה.

דקה 88: חילוף שלישי בבית"ר, אבישי כהן במקומו של דובב גבאי.

בית"ר ירושלים:בוריס קליימן, אלעד גבאי, חסוס רואדה, טל כחילה, דושאן מאטוביץ', קלאודמיר פריירה, לירוי צעירי (דני פרדה, 66'), פאבלו דה לוקאס, ניקיטה רוקאביצה (לידור כהן, 52'), עומר אצילי ודובב גבאי (אבישי כהן, 88')

הפועל כפ"ס:אוהד כהן, טל בנש, דינו שקבורץ, עמיר נוסבאום, סמי אליקים, אלירן סיימון, יאניס פאפאדופולוס (רז כהן, 42'), ריף מסיקה (עידן דוד, 74'), הוגו לופס, מאוויס צ'יבוטה ולנרי קהינדה (רן יצחק, 66')

כותב הטור הינו תלמיד במכללת "ספורט פאנל" בניהולו המקצועי של נדב יעקבי.

Comentários


bottom of page