top of page

גל הצונאמי בדרך

מאת דור היקה| הוא החל את דרכו בנוער של מכבי חיפה וכבר שם נחשב לכישרון גדול, בגיל 17 החליט לקחת הפסקה של שנה וחצי מהמגרשים בעקבות הגיוס לצבא שגרם לו להבין שאסור לו לפספס את מה שיש לו ברגליים. שנתיים לאחר מכן קיבל את ההחלטה שזה הזמן לחזור ולהוכיח שהוא שייך לרמות הכי גבוהות שיש.

גל אלקנתי בן ה- 25, הספיק לעבור כברת דרך בליגות הנמוכות במשך מספר שנים ונראה שהעונה היא הטובה ביותר בקריירה שלו, כאשר הוא מאותת לכל הקבוצות בליגות הגבוהות שהוא עשוי מהחומר הנכון. אלקנתי כבש לזכותה של עירוני נשר 18 שערים ובכך ביסס את עצמו גבוה מאוד בטבלת מלך השערים. בהנהגתו הוביל את הקבוצה להיות מרחק נגיעה מעלייה לליגה הלאומית, שנה אחרי עלייתה של עירוני נשר מליגה ב', אך החלום נגדע לאחר הפסד בגמר הפלייאוף מול הפועל נצרת עלית. בראיון סיכום עונה הוא מספר על העונה המדהימה שלו, על דרכו ככוכב בקבוצה ועל שאיפותיו לעתיד.

התחלתם בגמגום ולאט לאט תפסתם את מקומכם בחלק העליון של הטבלה, מה אתה יכול לספר על עירוני נשר של השנה?  

"נשר של השנה הייתה קבוצה טובה שמאוד קשה לשחק נגדה. הפסדנו שלושה משחקים וספגנו 15 גולים במהלך העונה הסדירה זה רק מראה על האופי והחוזק שלנו העונה. אומנם פתחנו לא כל כך טוב, לקח לנו זמן ליישם את הסגנון של המאמן ואת הדרישות שלו ובנוסף העונה הגיעו הרבה שחקנים חדשים ולקח זמן לפתח כימייה בין כולם. בסופו של דבר עשינו עונה מדהימה בהתחשב בעובדה שמדובר בעונה הראשונה של המועדון בליגה א'.                                

הרכש שבוצע היה מאסיבי, הוחתם מאמן בעל ניסיון והושקע תקציב רב, פספוס לא לעלות ממקום ראשון?

"לא חושב שאפשר לקרוא לזה פספוס, בכל זאת זו שנה ראשונה של המועדון בליגה א' והמטרה שלו הייתה להתברג בחלק העליון. ברגע שהחתימו את ברוך סער למאמן זה היה ברור שתהיה קבוצה טובה. בנוסף לזה הגיעו גם שחקנים איכותיים ולכן ידענו שהקבוצה תהיה טובה ותתמודד בחלק העליון של הטבלה".

בכל זאת במקומות שהייתם צריכים לקחת נק' לא לקחתם, יכול להיות שזה מה שהיה מעלה אתכם ליגה? 

"אפשר להגיד שכן, כי את כל הקבוצות בצמרת ניצחנו וכשפגשנו את הקבוצות היותר קטנות בליגה התקשינו מולם. יכול להיות שאם שם היינו משיגים את הנקודות היינו עולים מהמקום הראשון".

" החלום של כל שחקן זה לשחק בליגת העל וכמובן שזה גם החלום שלי" צילום: דור היקה


צעד אחר צעד התקדמתם בפלייאוף עד התבוסה מול הפועל נצרת עלית, הפערים עד כדי כך גדולים?

"תראה הגענו אחרי עונה ארוכה מאוד ומתישה. כל משחק בפלייאוף הוא כמו גמר גביע, במידה והפסדת אתה הולך הביתה וזה בכלל לא משנה מה עשית כל העונה. לכן זה עוד יותר קשה כשאתה מגיע לקבוצה שהיא עדיפה עליך מהליגה הלאומית, אני חושב שהצלחנו לעמוד איתם בצורה יפה. הגול הראשון היה בפנדל, קצת כעסנו ויצאנו מפוקוס למספר דק'. הצלחנו להתאושש והגענו למצבים ועם תחילת המחצית השנייה קיבלנו גול עצמי שהצליח לשבור אותנו. אז הגיע הגול השלישי אחרי החמצות שלנו שוב וזה למעשה סגר את הסיפור. חבל שככה זה נגמר, אבל עדיין עשינו הישג מדהים".

במהלך העונה היו מספר שינויים בקבוצה וגם סביבך היו שמועות על רצונך לעזוב את הקבוצה יכול להיות שזה הזיק לך?

"כן היה משהו כזה, בתחילת השנה הצבתי לעצמי מטרות ויעדים לסוף השנה ותוך כדי העונה הרגשתי שבנשר לא אצליח לעמוד במה שאני רוצה וששום דבר לא מצליח להתחבר. אחרי המון שיחות עם ההנהלה ועם ברוך החלטנו לתת לזה עוד צ'אנס אמתי שהצליח. בסופו של דבר זה השתלם לקבוצה וגם לי באופן אישי שהצלחתי להפיק מהעונה הזו את המיטב".

האוהדים של נשר ממש התחברו אליך הם אפילו הניפו שלט "אלקנתי תשאר", איך ההרגשה לקבל תמיכה כזו?

"היה לי חיבור מיוחד עם הקהל הם העריכו מאוד את העבודה שלי על המגרש והחזירו לי בענק, כשראיתי את השלט התרגשתי מאוד זה לא מובן מאליו בטח לא בליגות האלה".

אוהדי נשר במפגן תמיכה צילום: דור היקה


במהלך העונה מצפים ממך להרבה מאוד, האם נוח לך הלחץ?

"כן, מרגיש לי מאוד נוח. אני מביא את עצמי הרבה יותר טוב לידי ביטוי כשיש עליי לחץ ומצפים ממני להציג יכולת טובה זה מה שמניע אותי וגורם לי לעשות את מה שמבקשים ממני בצורה הטובה ביותר".

תספר לנו קצת על ההכנות לעונה הבאה.

"נחתי קצת אחרי העונה המתישה, אני כרגע עסוק מאוד בהכנה לעונה הבאה, שכרתי מאמן אישי שאיתו אני עובד על שיפור אספקטים מסויימים במשחק שלי בכדי להגיע הכי מוכן שיש לתחילת העונה לכל קבוצה שלא תהיה".

יש מספר קבוצות בליגת העל שמתעניינות? 

"ברוך השם יש כמה הצעות מאוד מעניינות ומאתגרות, החלום של כל שחקן זה לשחק בליגת העל וכמובן שזה גם החלום שלי, השאיפה שלי היא לשמור על גרף עלייה לאורך כל הדרך ואני מקווה לשמור על זה".

ולסיום, מה תאחל לעצמך לעונה הבאה?

"בעיקר המון בריאות ושאצליח להוציא מעצמי את המיטב כמו בעונה הזו".

כותב הטור הינו תלמיד במכללת "ספורט פאנל" בניהולו המקצועי של נדב יעקבי.

Comments


bottom of page