top of page

דרום אדום

מאת: מאור לוי |סוף סוף אפשר להגיד את זה: הפועל באר שבע- אלופת המדינה לעונת 2015-2016!!!

בדיוק כמו בני ישראל שחיכו ארבעים שנה לכניסתם לארץ המובטחת גם אוהדי הפועל באר שבע ואנשי העיר חיכו את אותו פרק זמן עד שקיבלו את צלחת האליפות המתוקה, כל זה קרה אמש לאחר הניצחון של הקבוצה 3-1 בבית על בני סכנין שהפגינה הרבה אופי אחרי כל הדיבורים שהיו במהלך השבוע, במילה אחת מברוק באר שבע!!

כדי להבין עד כמה ההישג הזה של באר שבע גדול נסתכל על כל השבוע שהמועדון הזה עבר, רק בשבת שעברה 3,000 באר-שבעיים מלאו את אצטדיון סמי עופר בתקווה לחגוג כבר שם את האליפות, אלא ששער בדקה ה90 של אייל משומר גרם להם ולכל מי שעובד במועדון להיכנס ללחץ גדול, לחץ שגרם לאלונה ברקת וברק בכר להעביר את אימוני הקבוצה לאשדוד כדי לעשות הכל על מנת להתנתק מכל הרחש שבעיר. מה עוד שבכל השבוע כל כלי התקשורת בספורט דיברו על איך בני סכנין ויוסי אבוקסיס יופיעו למשחק, מה שבוודאי לא הוריד לחץ מהמועדון מבירת הנגב.

אם רציתם כמה סיבות ל"למה מגיעה האליפות לבאר שבע" אז הנה לכם:

נתחיל מאצטדיון טרנר החדש, אין ספק שחוץ מלשמש תפאורה גדולה אפקט האצטדיון החדש עושה רושם גם גרם לקהל הבאר שבעי להתבגר, מישהו זוכר את הימים הקשים בורסמיל? את זריקת המוטות על גיא עזורי או את הקללות והיריקות על ניר קלינגר? עושה רושם שהקהל של באר שבע למד וההפיק מעצמו את המיטב על מנת להראות לכל הפרשנים שהוא יכול לתת הצגות כמו באירופה.

סיבה נוספת היא קשורה דווקא ליריבה הגדולה מכבי תל אביב, אחרי שבעונות האחרונות שחקני באר שבע היו מקבלים "פיק ברכיים" עוד מהכניסה ליפו, העונה השחקנים של בכר הצליחו להוציא ארבע נקודות משני המשחקים בבלומפילד כשבמשחק האחרון ביניהם בתיקו הראתה באר שבע שהיא סופסוף מסתכלת למכבי תל אביב בלבן של העיניים ומראה שהיא לא נופלת ממנה.

אך עם כל הכבוד הסיבה הכי חשובה שבגללה מגיע לקבוצה הזאת את התואר היא האישה שעומדת בראש המועדון. מה עוד אפשר להגיד על אלונה ברקת? כשהיא לקחה את המועדון תחת שרביטה לפני תשע שנים שהקבוצה הייתה בליגה השנייה הרבה לא חשבו שהיא תגיע עם הקבוצה למה שהיא היום. ההישרדות של הקבוצה בליגה במחזור האחרון לפני שלוש שנים גרמה לאלונה להסיק מסקנות, שקיים צורך לשדרג את הקבוצה על מנת להיות בצמרת וזה מה שהיא עשתה. עם החתמות של ישראלים כמו ברדה שחזר לבית, וצמד המאורים ( בוזגלו ומליקסון) וביחד עם פגיעה מרשימה בכל הזרים שהגיעו העונה גרמו לצלחת להגיע לנגב.

אז שנייה אחרי שהעונה הסתיימה ורגע לפני המחשבות על הזירה האירופית, יצטרכו בהנהלת הקבוצה בראשות ברק בכר לחשוב טוב טוב איך הם הולכים להצעיד את המועדון גם בעונה הבאה להישגים, ולעשות הכל על מנת שהאליפות הבאה של הפועל באר שבע לא תהיה בעוד ארבעים שנה.

יצליחו לייצר המשכיות? הפועל ב"ש צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (ראובן כהן)


לסיכום כמו שאומר פרשן הכדורסל אריה מליניאק: האליפות מגיעה ובצדק להפועל באר שבע. וכל מה שנותר זה לחכות לשנה הבאה ולקוות שמועדונים כמו הפועל תל אביב, ביתר ירושלים ומכבי חיפה יחזרו להיאבק על התואר ביחד עם שתי המובילות ושנזכה לעונה אפילו הרבה יותר צמודה ממה שחווינו.

תודה על עונה יוצאת מן הכלל

Comments


bottom of page