top of page

האור שבקצה המנהרה

מאת אדהם חביב אללה| למרות הפתיחה המאכזבתו החשוכה  של מכבי חיפה מפתיחת העונה ,אבל בכרמל יכולים להיות אופטימים אחרי המשחק אתמול בבאר שבע , והתיקו אתמול יכול להיות נקוד האור של מכבי חיפה .

אחרי שרוני עשה סדרת חינוך לחלק משחקניו בפתיחת העונה ,ראינו  אתמול שהשחקנים של חיפה הקריבו על המגרש ונתו משחק מלא נשמה. נכון שזאת מכבי חיפה , אחת האימפריות הענקיות של הכדורגל הישראלי שהציפיות ממנה הם יותר גדולות מתוצאת תיקו נגד הפועל באר שבע , אולם במשחק קשה מול קהל דרומי ואצטדיון חדש וקבוצה עשירת כוכבים ובעשרה שחקנים מהדקה ה שניה של המשחק , בחיפה יכולים לצאת דווקא מעודדים לקראת המשחק בשבוע הבא נגד מכבי תלאביב ולקראת המשך העונה .

יסלחו לי כלי התקשורת בישראל , שהתעסקו בזמן האחרון בתג המחיר של שוערה של מכבי תלאביב , אתמול הוכיח שוערה של מכבי חיפה ולדימיר סטויקוביץ שהוא אחד השוערים הטובים שנחתו פה בשנים האחרונות, כיפת הברזל שלו עבדה מצוין בעיר הדרומית וירטה כל כדור שנורה לכיוונה. רוני לוי שבחר את המילה בפיטנצה מתחילת העונה בבחירת הזרים היה שיקול מקצועי וראוי למרות כל האיחור, שעלה לו באיבוד נקודות מתחילת העונה .

נתחיל מהתחנה האחרונה , מארק ואליינטה שמוכיח שהוא בלם ברמה טובה , שממשחק למשחק מוכיח שהוא תחנה אחרונה , הבלם מאז שקיבל את חולצת ההרכב רואים שהוא עושה סדר בטיילת החיפאית שהייתה עד המשחק של סכנין , ובמשחק נגד באר שבע הראה יכולת של שחקן קטאלוני שגדל בברצלונה . צירופם של אופיר קריאף ולדבניאק הוסיף הרבה סדר בחלק הקדמי של חיפה ,שני שחקנים שהשתלבו מהר במערך של מכבי חיפה ושדרגו את הקישור של רוני לוי .

אוברניאק. רכש מצוין של רוני לוי


אלירן עטר , השחקן הכי כישרוני של מכבי חיפה החזיר לרוני לוי אתמול את הקרדיט שקיבל ממנו ,עטר הראה אתמול משחק מצוין עם הרבה פעולות שיצרו הזדמניות של חיפה , חלוץ מפוצץ הכשרון, שכבר היה בדרך החוצה, הראה כמה הוא יוכל לתרום. נכון החלוץ לא כבש אבל התנועה שלו בתוספת  עם מהלכים חכמים מראים שלוי הרוויח את אלירן עטר בחזרה . בנוסף, עטר גם לא הפסיק לעשות פעולות ההגנתיות ובכך הוא מתחיל להתיישר עם הדרישות והאגנדה  של רוני לוי. גם את החילוף שלו הוא קיבל ברוח ספורטיבית, עם מחיאת כפיים של אנשי הספסל בחיפה.

מגיעה מילה טובה לאיתי שכטר , השחקן הזה שהגיע למכבי חיפה עם קול תרועה והרבה ציפיות , הייתה לו פתיחה מאכזבת ויכולת דלה מאז שנחת בכרמל, אבל הוא מנסה , משקיע ומנסה לתרום ולחזור ליכולת האישית שלו ,נכון שבמשחק אתמול הוא לא כבש , אבל ראינו שחקן שרוצה  שהקריב על כר הדשא ונלחם בבלמים של הפועל באר שבע .

למכבי חיפה יש סגל שחקנים איכותי , הרבה כישרון יש בקבוצה הזאת שעוד תגיד את המילה שלה בליגת העל , בחיפה חסר שקט כדי לכבוש ולהתחיל לנצח , הלחץ שנמצא במועדון גורם לפאניקה ורעידת רגלים שגורמות להם להפסיד במשחקים פשוטים על הניר . חניכיו של רוני לוי יכולים לצאת מהמשחק נגד באר שבע לדרך חדשה , יכול להיות שהמשחק הזה יהווה נקודת אור מבחינתם וגם צומת חדשה להמשך הדרך .

מילה לרוני לוי : רוני לוי שבא למכבי חיפה כרכש הכי משמעותי על הקווים כפי שהציג אותו הבעלים יעקב שחר,התעקש בתחילת הדרך לשחק במערך שהוא כל כך אוהב 4-4-2 , שיטה שלא באה לידי ביטוי לידי חלק משחקניו , רוני הפנים שלפעמים אפשר לשנות וזה לא בושה להיות גמיש ולוותר לפעמים על האגו ולשנות את הדרך והפילסופיה שלך  ולהתאים את עצמך לכלים שיש לך, השינוי במערך של חיפה בשני המשחקים האחרונים נגד באר שבע וסכנין ל 4-4-3 הראה שהמכונה הירוקה התחילה לתפקד .לחיפה חסר עדין שער ראשון , ולכן כרגע למכונה הירוקה חסר חלוץ חוד כדי להתחיל לנצח גם משחקים .

כותב הטור הינו תלמיד במכללת "ספורט פאנל" בניהולו המקצועי של נדב יעקבי.

Comments


bottom of page