top of page

הם מפחדים / גבי גל

כמה דיברו לפני המשחק אמש, איך דאגו להוציא את מכבי שלנו "קטנה" לעומת התל אביבית שכהרגלה, הגיעה עם חזה מנופח שהתפנצ'ר לאט לאט במהלך המשחק. בסופו של דבר, חגיגות שמחת התורה המשיכו בצד הירוק, שם הגיעו כדי להילחם על שלושת הנקודות וגם מעבר לזה.

חגיגות ארוכות, בצדק. שחקני מכבי חיפה. צילום: ג'ו הירש, האתר הרישמי.


אין אוהד שלא ספר את הדקות אתמול, במהלך חג שמחת תורה, עד השעה בה יוצאים כבר לכיוון האיצטדיון, גם אם ההרגשה קצת פחות טובה והיציע מסביב מגודר ברשת הזויה וכמות הקהל שלנו לא כהרגלה. הכל היה מוכן לקראת ה-משחק! ימים שבתקשורת מסביב מהמרים בקלות על המנצחת, בזמן שבכרמל עובדים בשקט כדי להגיע מוכנים לקראת ההתמודדות.  הימורים על ההרכבים, שחקנים חולים,מפגש מול האקסית וכאלה שחוזרים מפציעה ארוכה ומאמן אחד, שעבורו זהו המשחק הראשון מול היריבה מתל אביב.

הימורים על הרכב? לכל משחק יש תכנית שונה. צילום: ג'ו הירש, האתר הרישמי.


כשמדברים כל הזמן על השינוי ועל הדרך מתכוונים בעיקר למשחק מהסוג הזה שראינו אמש. מחזיקת הגביע הגיעה נחושה וממוקדת במטרה אחת – לנצח ולהחזיר את הכבוד גם במשחק ליגה מול הצהובים. האווירה ביציע הייתה מלאה בטירוף ואדרנלין שלמרות הכמות הקטנה ביחסית למה שאנחנו רגילים, הרעדנו את איצטדיון נתניה ונתנו לשחקנים את התחושה שהם כל כך אוהבים.

יומיים לפני המשחק פירסם הסמל שלנו, יניב קטן, פוסט קצר באינסטגרם שכולל את השורות: “תשחקו בשביל הסמל שעל החולצה והכי חשוב, תשחקו בשביל האוהדים, אלה הרגעים שלהם והכבוד שלהם. אני מאמין בכם" – אין לי מושג מי מבין השחקנים הפעילים קרא את הפוסט הזה, אבל מה שבטוח מילה במילה עברה אליהם ואפשר להגיד שכל מי שעלה לשחק אתמול ראה בשחקנים מה שלא ראינו הרבה זמן – נחישות, רצון ומשחק עבור הסמל.

הפוסט של יניב קטן. תמונה: צילום מסך.


עבור רנה מולנסטיין זה היה המשחק הראשון בתפקידו כמאמן מכבי חיפה מול תל אביב. הוא בוודאי ידע מה החשיבות של המשחק הזה עבור הקהל בעיקר ובהחלט הצליח "לעשות בית ספר" כמו שהגדירו בתקשורת, למאמן הצהובים. כשעה לפני המשחק התפרסם ההרכב והיציע כולו התמלא בסימני שאלה: “למה סאן מנחם" או "מה עם גליינור פלט" וכדומה. את התשובה כולנו קיבלנו וכבר בדקה ה-16 כבש מספר 16 שער מדהים והקפיץ את היציע הירוק. גם לגבי אלירן עטר היו כל כך הרבה סימני שאלה ואי ודאות איך יחזור לאחר הפציעה. אז נכון, אי אפשר אחרי משחק אחד להכתיר ולהגזים אך מנגד, אם דווקא נגד האקסית ראינו יכולת כזו, אפשר בהחלט לצפות ממנו לחזרה מוצלחת ולעונה אולי הכי טובה במדי מכבי חיפה.

ניהול משחק מושלם. רנה מולנסטיין. צילום: ג'ו הירש, האתר הרישמי.


מי שבלט מעל כולם הוא ללא ספק גארי קגלמאכר. כמה שטויות שמענו בכל הקשור לשחקן. בלם/ מגן / קשר אחורי – מה זה משנה באמת? ברגע שהציבו אותו כקשר הוא ידע לעשות את העבודה וברגע שהציבו אותו כמגן הוא בכלל בלט והראה באמת איזה יכולות יש לו. מכאן אפשר רק לקוות שכך הוא ימשיך ואולי סוף סוף נוכל להגיד שהצלחנו עם הזרים.

על כל התזמורת מנצחים כמה אנשים יחד, בניהם קרלסן ובן דב שעושים עבודה יסודית מאחורי הקלעים ויודעים שהכל עניין של זמן עד שמכבי שלנו תחזור לימים הגדולים.

לא נשאר עוד הרבה, אבל הבנייה והתהליך בהחלט מתקיימים. אין פה קלישאות ואין פה סתימת פיות.

Comments


bottom of page