top of page

המרד זו הסיבה שאני לא בבית"ר


מאת נתנאל ציגלר | שי חדד בראיון לפתיחת העונה, לא חוסך ביקורת מהנהלת בית"ר בראשות אלי טביב (לי היה מי שיספק את התשובות) ומדבר על הכל. השחקן שברוב הקריירה שלו לבש צהוב שחור אינו יודע לאן פניו מועדות (מרד שחקני הבית השפיע, זו הסיבה שאני לא בבית"ר) , ואיפה התחנה הבאה בקריירה שלו (אירופה זו האופציה הכי ריאלית).

שי חדד כבר לא ילד, הוא בן 27 ולמעט שתי גיחות בתחילת הקריירה בהפועל ר"ג ,הוא שיחק אך ורק בבית"ר ירושלים . אלמלא המלחמה הליגה הייתה אמורה להיפתח כבר בשבוע שעבר ולשי חדד עדיין אין קבוצה. כולם יכולים להסכים שהסיבה היא לא מקצועית גרידא. בעונה שעברה יצאו מספר שחקני בית ביניהם שי חדד, אבירכם ברוכיאן ואריאל הרוש ל"מרד" כנגד התנהלות הבעלים אלי טביב . כל אותם שחקנים שהשתתפו ב"מרד" נמצאים כיום מחוץ למועדון, הבית שעליו ניסו לשמור.


איך אתה כיום שי

אפשר להגיד שבסדר גמור. אני לא מרים ידיים ומקווה למצוא קבוצה כמה שיותר מהר. בנתיים חשוב לי לשמור על הכושר אז אני מתאמן עם מאמן אישי וגם עובד לבד.


נדמה כי אין לך ממש ברירה אלא לשחק בחו"ל

תראה, מבחינת הליגה בישראל, המצב מאוד בעייתי. כל קבוצה שתרצה להחתים אותי ,תאלץ לשלם דמי השבחה. אירופה זה האופציה הראשונה והריאלית כרגע. העונה כבר החלה ואני מקווה שזה ייסגר כמה שיותר מהר. הכל נמצא כרגע בידיים של הסוכן שלי שיעשה הכל כדי שאחתום בקבוצה כלשהיא ואתחיל לשחק כמה שיותר מהר


"הכיוון הוא חו"ל" שי חדד צילום: ביתר ירושלים

אתה יכול להיות שלם עם עצמך ולהגיד שה"מרד" זו הסיבה שאתה לא בבית וגן ?

לחלוטין המרד השפיע. וללא ספק ,זו הסיבה שאני לא בבית"ר ירושלים. לפני המרד היו דיבורים על הארכת חוזה. דברים קרו, עניינים התגלגלו ובהנהלה בחרו לא להאריך לי את החוזה בסופו של דבר. מהר מאוד הבנו שהמעורבים במרד יסיימו את דרכם בבית"ר ירושלים. לי אישית זה חבל מאוד. בית"ר ירושלים זה קודם כל הבית שלי. אני אוהב את המועדון ואת האוהדים. אני בסה"כ שחקן ולי אין שליטה בהחלטות של אלי טביב.

אלי טביב הגיע לירושלים מכוונות טהורות? מאהבת המועדון?

אין לי תגובה, את זה אתה תצטרך לשאול אותו.

"זה הבית שלי" – על בית"ר ירושלים.

נחזור למרד. חלק טוענים שהסיבה הייתה כסף. מה עובר בראש לפני שיוצאים למהלך כזה?

חשוב לי להבהיר שהסיבה לא הייתה כסף. לא פעם ולא פעמיים בהיסטוריה שלי במועדון לא קיבלנו כסף בזמן, היו חייבים לנו משכורות, היו דברים לא ברורים ולא היה מי שיספק לנו את התשובות . האמן לי שהיו סיטואציות גרועות בהרבה מבחינה כספית.

מדוע לא יצאנו למרד אז? שאלה טובה. בתקופה של אלי טביב כולנו התפוצצנו . לא היה צד שני. הם פשוט נעלמים לך. חוסר אכפתיות משווע וכשאתה צריך תשובות או משהו אין למי לפנות. כל השחקנים שמרדו היו שחקני בית והיום,כולם מחוץ למועדון. דברים הצטברו ועשינו את זה אך ורק מאכפתיות. הוציאו לנו שם רע, פרסמו בתקשורת ששבתנו עוד לפני שהשביתה החלה,הוציאו אותנו לא בסדר. יש שחקנים שהושעו בלי סיבה.

אתה מדבר בטח על אבירם ברוכיאן ואוהד סיידוף

כן. טביב גרם לנו להראות לא טוב, ניסו להוציא החוצה שאנחנו אלה שמנסים לפגוע במועדון. אנחנו מאוד שלמים עם מה שעשינו ,תמיד הגנו על הבית שלנו ומעולם לא ניסינו לפגוע במועדון.

עם איך שזה נראה כרגע בית"ר מאבדת את הזהות שלה

אני אגיד לך דבר אחד והעובדות מדברות בעד עצמן. לפני שנתיים היו עשרה שחקני בית בהרכב, מספר מדהים וזו הייתה תקופה יפה. כיום? אף אחד לא נשאר. אין לזה תקדים בשום מקום. מועדון מפואר עם מסורת כמו ביתר מאבד בתוך שנה עשרה שחקני בית? איפה נשמע דבר כזה.

אתה מאוכזב שהקהל לא ניסה לעשות יותר על מנת להשאיר אתכם במועדון?

אין תגובה.

יש סיכוי שנראה אותך לובש אדום?

אני לא חושב על זה כרגע. אין הצעה מהפועל ת"א או כל קבוצה אחרת. במידה ותגיע אחת כזאת, אוכל לשקול את הדברים על הצד הטוב ביותר.

מה אתה מאחל לביתר ירושלים? יש אופציה שתחזור לשם ביום שאחרי טביב?

אני מאחל רק טוב למועדון הזה. גדלתי שם,זה הבית. בוודאי שיש סיכוי למרות שכרגע זה לא ריאלי. אני מעדיף להתרכז בהווה.

איפה נראה את שי חדד בעונה הבאה?

כפי שאמרתי בתחילת דבריי, הכיוון כרגע הוא חו"ל, אני מאחל לעצמי ומקווה להיות במקום שאהיה מאושר בו. אני עם הפנים קדימה.

נתנאל ציגלר, תלמיד במכללת "ספורט פאנל" – המכללה לתקשורת ספורט בניהולו המקצועי של נדב יעקבי.

Comments


bottom of page