top of page

העונה החשובה בקריירה שלי

מאת חי בכר | חנן ממן בראיון פתיחת עונה, פותח את הלב ויורה לכל הכיוונים. החלום לכבוש את אירופה לא ממש צלח (אפשר להגיד שנכשלתי) החזרה היישר לגוב האריות של בית"ר ירושלים (נחזיר את המועדון למקומו הטבעי) הגעגועים לניצן שירזי (דמות אב בשבילי) ואיך אפשר בלי מילה על האקסית המיתולוגית הפועל חיפה (תרמתי למועדון הזה). חנן ממן בראיון פתיחת עונה, פותח את הלב ויורה לכל הכיוונים.

חנן ממן נחשב לאחת ההבטחות הגדולות של הכדורגל הישראלי. ממן (25) מי שתמיד מזוהה כבן של אגדת הכדורגל דווקא מהצד הירוק של חיפה ברוך ממן, חוזר אחרי עונה אחת בלבד באירופה, עונה שלא ממש ירצה לזכור לקבוצה הלחוצה של טביב. ממן עשה כברת דרך ארוכה החל ממחלקת הנוער של הפועל חיפה, דרך הבוגרים , משם עשה קפיצת מדרגה למועדון גדול יותר – הפועל ת"א וכעת נדמה שהוא מפלס את עצמו חזרה אל קדמת הבמה של הכדורגל הישראלי.

אחרי עונה לא מוצלחת בבלגיה אתה חוזר לארץ, למה דווקא בית"ר ירושלים?

הבחירה לשחק בבית"ר הייתה נורא קלה עבורי. מן העבר האחד הבעלים (אלי טביב) והמאמן (מנחם קורצקי) באו וישבו איתי ובאמת הוכיחו לי ונתנו לי להרגיש שהם רוצים אותי. מן העבר השני ,זאת בית"ר ירושלים!

נכון, היא כרגע לא בין המובילות בליגה שלנו, אבל השנה מתחילים משהו חדש וטרי והציפייה היא להחזיר את בית"ר ירושלים והאוהדים הנפלאים שלה למקומם הטבעי.

"נחזיר את המועדון הענק למקומו הטבעי". צילום:פייסבוק חנן ממן.

מה מיוחד בקבוצה הנוכחית של בית"ר

יש לנו חדר הלבשה מגובש ומדהים, מהטובים שהייתי בו וזה לא דבר שהוא מובן מאליו. הלוואי שמה שנבנה בבית"ר יצליח ולאט לאט נחזיר את המועדון הענק הזה למקומו הטבעי.

זו שנה קריטית עבורך

זו השנה החשובה בקריירה שלי. אחרי שנה שמיעטתי לשחק ,הרעב והרצון שלי להוכיח שאני פקטור משמעותי בליגה שלנו , גדול מאוד. אני בסה"כ בן 25 מדגיש ממן, והגיע הזמן שלי להראות מה אני שווה.

בוא נחזור רגע ל "הרפתקה" בבלגיה , כמעט ולא שיחקת. אפשר לקרוא לזה כישלון? אהיה איתך כנה ואומר לך שלא לילד הזה פיללתי. יתרה מכך, אפשר להגיד שנכשלתי. אנשים צריכים להבין וזה מכוון גם לכדורגלנים בישראל , לא קל להצליח בבלגיה. בכל מקום ששחקן כדורגל לא מקבל את התמיכה והביטחון מהמאמן ומצוות ההנהלה, הוא לא יצליח.

אפשר לקרוא לזה גם חוסר מזל ? התחלתי את העונה ומיד נפצעתי, מה שהוציא אותי כמעט לגמרי מהתוכניות. לקח לי הרבה מאוד זמן לחזור ולשחק וכשזה קרה, זה היה מאוחר מידי.

במדי בוורן. "לא קל להצליח בבלגיה". צילום:בוורן אתר רישמי.

אז גנזת את החלום לשחק באירופה? ממש לא. אם רציתי ,יכולתי להמשיך לשחק בחו"ל ,אם לא בבלגיה אז במדינה אחרת. אך העדיפות שלי הייתה לחזור לכאן לשחק וליהנות שוב מכדורגל. אם אחזור לחו"ל ,אהיה חזק יותר, בוגר יותר ומנוסה יותר.

גם בקבוצת האם של ממן, הוא לא תמיד רווה נחת. שלומי דורה מי שהיה מאמן הקבוצה, לא תמיד האמין בו, עד שהגיע ניצן שירזי ז"ל ונתן לו את המפתחות מה שהפך אותו, לבעל הבית. לפני יותר מחודש איבד עולם הכדורגל הישראלי את שירזי מה שלא מותיר עין יבשה אצל ממן.

אתה מצליח לעכל את האובדן של שירזי? אני לא יודע מאיפה להתחיל נאנח ממן ונעצב. לא פעם אמרתי שהוא דמות אב בשבילי .הרבה בזכות ניצן הגעתי למה שהגעתי עד כה בקריירה.

הוא ידע מתי לתת לי בראש ומתי להחמיא לי. תמיד אהבתי לשמוע אותו. באספות, לפני משחקים וכמעט בכל רגע נתון. יכולת הביטוי שלו היא מהמרשימות שהכרתי. מעבר להיותו מאמן מצוין, קודם הוא היה אדם משכמו ומעלה. כשהיה מחייך, גרם לכל הסובבים אותו לחייך וללא סיבה. אני לא מאמין שאני מדבר עליו בלשון עבר. אהבתי ואוהב אותו לנצח ובכל הזדמנות אזכיר את ניצן ואקדיש לו את הצלחתי.

לממן מצפה עונה מלאת סנטימנטים. הוא ישחק נגד קבוצת נעוריו הפועל בה היה לסמל ולהבטחה גדולה יחד עם דור הזהב אושרי רואש, גל אראל , רן אבוקרט ועוד. גם בהפועל ת"א השתלב ממן מהר והפך ליקיר האוהדים.

משחקים מאוד טעונים מחכים לך אני מספיק זמן בכדורגל הישראלי כדי להבין שהיחסים בין מחנות האוהדים זה סיפור מורכב בפני עצמו. אני מקצוען ואין ברירה אלא לעשות את ההפרדה וכרגע בית"ר ירושלים היא כל מה שחשוב לי ואעשה הכל למען הצלחתה ובשביל האוהדים המסורים והנהדרים שלה.

יחד עם זאת , כמובן שאכבד את המקומות שמהם הגעתי ולא אתגרה ולא אגרר לשום פרובוקציה כזו או אחרת.

בימי הפועל ת"א, אכבד ולא אגרר.

אתה חיפאי ברמ"ח אבריך , מילה על קבוצת האוהדים הפועל "רובי " חיפה שהוקמה לא מזמן.

אני חושב שזה דבר יפה ומבורך והלוואי שבסופו של דבר זה יצליח לאחות את הקרעים בין מחנות האוהדים ובין ההנהלות. אני אישית נתתי תרומה לקבוצת האוהדים וקניתי מניה ואני מאחל להם המון הצלחה מכל הלב.

מה נאחל לך חנן?

לפני השערים והבישולים ,הכי חשוב שאהיה בריא וכשיר במשך כל העונה. חוויתי לא מעט פציעות בעונה הקודמת וארצה להימנע מזה.

המראיין הינו תלמיד במכללת "ספורט פאנל" בניהולו המקצועי של נדב יעקבי.

Comments


bottom of page