top of page

הקסם הגדול של ברקוביץ'

מאת רז נבון | הרבה מהללים ומשבחים את אייל ברקוביץ, זוקפים לזכותו קרדיט לא – לו, ובעיקר לא מייחסים לו כלל את כשלון הפועל תל אביב, הנה קצת עובדות

בתקופה האחרונה וכמו בכל השנים האחרונות, שוב יש בלאגן בהפועל תל אביב. הקבוצה נראית רע על המגרש, בעיות בחדר ההלבשה, ושוב הקשיים הכלכליים מתחילים לצוף מעל פני השטח. בזמן שחיים רמון הבעלים וחלק מהשחקנים זוכים בתקשורת לביקורות קשות ובצדק, מי שנשאר באורח פלא נקי כמעט לגמרי מאשמה הוא המנג'ר החדש של האדומים אייל ברקוביץ'.

"הקוסם" כפי שהוא מכנה את עצמו, הצליח בקסם הכי גדול שלו בקריירה "להעלים" את כל הביקורות נגדו ואפילו לסחוט מחמאות מפרשנים על התנהלותו המקצועית, למרות המצב הזוועתי במועדון בו הוא עובד. הכל התחיל ב-26 במאי האחרון אז מונה אייל ברקוביץ למנהלה המקצועי של הפועל תל אביב.

אייל ברקוביץ' ועידו חג'ג', האחרון לא פחות אשם. צילום: פייסבוק הפועל תל אביב.


מהרגע הראשון שחרר הצהרות לכל עבר "עכשיו נראה מי ווינר יותר גדול אני או קרויף" או "לפעמים לב ונשמה חשובים יותר מכסף". מאז עברה קצת יותר מחצי שנה ואין שום שינוי בהפועל. הקבוצה ממשיכה לצבור חובות ועל פי אנשים יודעי דבר נמצאת בגירעון של 20 -25 מיליון שקל בערך וכבר מנסה לגייס כספים כדי לשלם משכורות. כל זה לא מפריע לסחבקים מהטלוויזיה לשחרר את ברקו מאחריות לכישלון, ולדבר בשבחו של ה"קוסם", כמו למשל כתב החצר החיפאי יוני הללי, שסיפר ב"שבת ביציע" כמה ברקו הוא תותח וגאון כדורגל, אבל לא היה מסוגל להסביר ולנמק מדוע.

הסגידה המפתיע מכולן, היא ללא ספק של שחקן העבר איציק זוהר. האיש שברקו "במו ידיו" כמעט הוציא מוועד הורים בשנות ה90, החליט שהגיע הזמן להתחנף לקולגה ובעיקר לבלבל לנו ת'ביצים. לדוגמא: זוהר ציין באחת התוכניות של יציע העיתונות, שבזכות ברקוביץ' יש רוכש פוטנציאלי שקרוב מאד לקנות את הפועל. אז הנה כמה עובדות: מי שהתעניין ברכישת הפועל, היו ראסל גלבוט וסאני קהאן שני חב"דניקים ממיאמי שאין להם שום זיקה לכדורגל שלנו וספק עם בכלל מכירים את הסיפור של אייל ברקוביץ.

ואם כבר אמת, אז מי שתיווך בינם לבין המועדון, הוא בכלל עורך דין, אוהד הקבוצה בשם אבי חימי ולא אייל ברקוביץ'. אבל על החנפנות של זהר אפשר היה ללמוד כבר בקיץ כשאיציק שלנו בא לעזרת חבר, כשניסה להגן על ההחלטה המביכה של ברקוביץ', לערוך את מחנה האימונים של הפועל בקיסריה במקום בחו"ל בשיא החמסין של יולי אוגוסט.

בתכנית הספורט של רדיו תל אביב, הוא ניסה לשכנע את אופירה אסייג והמאזינים, שמדובר בלא פחות מהברקה "קחי בחשבון שאת יוצאת ביולי למחנה אימונים לאירופה למזג אויר נעים, ואז חוזרת לארץ לחום וללחות, ואז הגוף השרירים, אני חושב שזה לא דובר פסול, אפילו בריא" והוסיף "בארץ זה יוסיף לחיבור של השחקנים עם ארץ הקודש" זהר גם שכח לציין שבחו"ל השחקנים יכולים ליפול לפיתויים מסוכנים כמו בתי קזינו או החלונות האדומים באמסטרדם השם ירחם.

הוא קוסם, עושה לנו טריקים לא מהעולם הזה. צילום: פייסבוק הפועל תל אביב.


בקיסריה הם מקסימום יכולים לשחק גולף, או ללכת בערב להופעה של אייל גולן ולפגוש שם את ברק יצחקי. ועכשיו ברצינות הרי כל ילד מבין שברקו רצה פשוט לחסוך כמה לירות. זה לא הפריע לאיציק שלנו להגיד "זה לא יותר מקצועי שהמחנה בחו"ל". אם זה לא יותר מקצועי אז איך זה שכל קבוצה שמכבדת את עצמה כולל הפועל תל אביב בשנים קודמות לא מקיימת מחנה אימונים בארץ אלא בחו"ל?

אבל, המחמאות של איציק זהר הן כלום ושום דבר לעומת מסע היחצנות והליקוקים המביך לו זוכה המנג'ר באתר ONE , בראשות הגברת הראשונה של הספורט אופירה אסייג. כבר מרגע המינוי, היא דאגה לספר לכל מי שמוכן לשמוע, על ההחלטה הגאונית של האדומים, למנות את האיש שעד תחילת העונה, נסיונו כמנהל מקצועי בליגת העל, הסתכם בכלום ושום דבר.

כשחיים רמון החליט לבטל את החוזה שברקו חתם עם עומר דמארי, מכיוון שאינו חוקי ולמועדון אין שום אפשרות לשלם אותו, אופירה והחבר'ה מתכנית הספורט בה ברקוביץ' הנחה עד לא מזמן, קטלו בכל הכוח את חיים רמון, ששבר לו את המילה ואמרו על ברקו, את המשפט שהוא בעצמו אהב להגיד על אנשים אחרים בתקשורת "הוא צריך לשים את המפתחות וללכת".

עם כל זה לא מספיק ב13 לספטמבר התפרסמה בONE ידיעה שבזכות אייל ברקוביץ', שני אנשי עסקים מארה"ב ועוד אחד מצרפת מנהלים מו"מ באופן חשאי לרכישת הקבוצה, השניים מארה"ב היו גלבוט וקהאן עליהם דיברנו מקודם, לגבי האיש מצרפת בדיעבד מסתבר שהמשא ומתן איתו היה כל כך חשאי שאף אחד בהפועל ת"א בכלל לא יודע עליו.

בסופו של יום ברקו, הוא לא האשם העיקרי, במצב הכלכלי של הפועל. הוא בא להציל מועדון חולה, שחיים רמון ויועצו הכושל, עידו חג'ג' הורסים כבר יותר משנתיים. אבל גם הוא התחייב לתקציב שהוא לא יכול לעמוד בו, וגם איתו הפועל תמשיך להדרדר אם לא יבוא רוכש, לא בגלל שאין כסף (מדובר באחד המועדונים הכי מכניסים בארץ) אלא בגלל שבניגוד לקרית שמונה למשל, הפועל מתנהלת בצורה כושלת ובזבזנית הרי איך ברקו אומר לפעמים לב ונשמה חשובים יותר מכסף.

Commentaires


bottom of page