1/6

השאיפה לבינוניות – טורו של רונן לב על החתמות הפושרות של מכבי ת"א

לטור הזה אני קורא השאיפה לבינוניות למרות שיכול להיות שאני יאכל את הכובע, אבל אין ספק ההחתמות האחרונות של מכבי תל אביב, בעיתיות בלשון המעטה והנה הפירוט.

במכבי תל אביב מעבירים הילוך בכל מה שקשור לרכש, אבל נראה לי מהצד כאילו גיא גודס וצוות עוזריו לחוצים ומחתימים שחקנים בינוניים למדי. נכון ג'רמי פארגו שחקן מצוין , כולנו זוכרים את עונתו הראשונה בארץ במדי גליל גלבוע ואח"כ המעבר הגדול למכבי תל אביב בעונה מצוינת שהביאה את השחקן לקבלת חוזה בנבא, אבל מאז עבר הרבה, בנבא הוא לא שיחק כל כך ואח"כ בא המעבר לצסק"א מוסקבה של אטורה מסינה וגם שמה הוא לא ראה יותר מידי דקות. מה שמדאיג מבחינת מכבי תל אביב שכל המשחק בעונה הבאה יתבסס על פארגו וקשה לדעת איזה פארגו מכבי תקבל… אי אפשר להתעלם מהעובדה שהשחקן במשך שנתיים בקושי שיחק. הימור גדול של גיא גודס ועוזריו זה הולך להיות קשה.

שחקן נוסף שחתם הוא בראיין רנדל, ואני אומר נו באמת… רנדל שחקן טוב לכל הדעות, אך האם הוא מסוגל להתמודד עם השחקנים הגבוהים ברמות הגבוהות של היורוליג? אני בהחלט חושב שלא, רנדל שחקן עם אופי של ווינר בנשמתו כזה שמוציא יש מאין, אבל האם זה מה שמכבי תל אביב צריכה? אלה הדברים שגיא גודס אמר על ההחתמה ""אני שמח על ההחתמה של בראיין. הוא שחקן מוכח, עם הרבה מאוד ניסיון, שיביא לקבוצה שלנו הגנה אגרסיבית וקשיחות, ויידע לחבר נהדר את כל הקצוות. רנדל מתאים מאוד לאופי של מכבי – הוא ווינר גדול ושחקן מאוד קבוצתי". ואני שואל את גיא גודס, את חושב שזה מספיק? זר בינוני למדי, נוסיף לזה את בעיית פציעות די כרונית של השחקן וקיבלנו החתמה בעייתית.

מכבי תל אביב חייבת להתעשת ולהנחית שמות מוכחים עם יכולת להתמודד ברמות הגבוהות של היורוליג אחרת יהיה זה לא קשה אלה בלתי אפשרי לשחזר את ההישגים מאשתקד.