1/5

התחת של מרקו

מאת הבלוג נתחזק בינואר | המשחק הערב באצטדיון "ראש-הזהב" היה הזדמנות טובה להבין לאן מועדות פניה של מכבי חיפה העונה, מהם השינויים אותם מתכוון המאמן החדש לבצע בינואר, האם הפועל פ"ת מסוגלת להישאר בליגה, וגם – שיעור בתקשורת

זה התחיל בבחירת ההרכב. אתה רואה את המערך הירוק ותוך כמה שניות ותמונה אחת אפשר ללמוד הרבה על מרקו בלבול. הדבר הראשון שקפץ לעין הוא ייבושם של שני המגנים הקבועים, משומר וטוואטחה. בלבול משדר לשחקנים החדשים שלו מסר ברור: מי שלא יעשה הגנה לא יהיה פה. נכון, המגן השמאלי החיפאי עשה התקדמות הגנתית העונה וגם משומר הוא לא הצרה הכי גדולה של הירוקים, אבל היה כאן מסר.

החוליה הקדמית הורכבה הערב מורד, כליבאת ועמאשה, שלושה שחקנים ששורפים שטחים, עושים לחץ על שחקני היריבה ומבצעים תנועה בלי כדור. הנחת העבודה של המאמן החיפאי היא שאם לקבוצה שלו אין סגל של קבוצת צמרת, הוא לא צריך לשחק כמו קבוצת צמרת. לכן הוא בחר, לפחות עד החיזוקים בינואר, לעלות עם הרכב פסיבי שמגיב ליריבה. המטרה הראשונית הייתה לא לספוג ומשם לצאת למתפרצות. על המגרש ראינו את הפועל פ"ת, הקבוצה בעלת אחוזי החזקת הכדור הנמוכים בליגה, שולטת במשחק ומכתיבה את הקצב, כשהירוקים מהכרמל מצופפים במרכז, מחכים לטעויות וטסים מהר קדימה.

צילום: מכבי חיפה האתר הרישמי.