top of page

התלתלים חוזרים לאופנה, באדום.

מאת לוי רובי | תעלומה ושמה הפועל חיפה. ראובן עטר על הקווים, סגל חלש, בעלים בעייתי. פלייאוף עליון או מועמדים לירידה?

האדומים מעיר הכרמל פותחים עונה עם הרבה סימני שאלה, על קווים יקיר אוהדי חיפה רבתי, ראובן עטר שחוזר לאמן לאחר תקופה לא טובה בלשון המעטה – תקופה הכוללת, פיטורים מאימון מכבי חיפה, ירידת ליגה עם מכבי נתניה ושנה של ישיבה בבית ללא אימון. אין ספק שזוהי עונת מפתח בקריירה של האיש והתלתלים. רבים סימני השאלה סביב הפועל חיפה שמתחילים מהקודקוד הנשיא והבעלים יואב כץ ומסתיים איפשהו בחיפושים אחר מגרש ביתי.

הרבה עבודה מחכה לו. ראובן עטר. צילום: פייסבוק הפועל חיפה

הפועל חיפה מודל 2014-2015 לא ביצעה יותר מידי שינויים בסגל ויש שיאמרו שאפילו הסגל נחלש במקצת , יוסי דורה העוגן במרכז המגרש בשנים האחרונות נטש לטובת הפועל עכו, כמו כן לא הצליחו הכרישים להשאיר במועדון את החלוץ המצויין זרקו קוראץ'. עושה רושם שגם העימות החזיתי בין עטר לבין הבלם וקפטן הקבוצה אושרי רואש יראה לאחרון את הדרך החוצה.

במסגרת ניסיונות הקבוצה לחיזוק נחתו בחיפה מספר שחקנים אך ספק עם הם אלו שיצליחו לגרום לקבוצה מהכרמל להתחמק ממאבקי התחתית, בין השחקנים שחתמו בקבוצה אפשר למצוא את הקשר הכישרוני מהפועל עכו יובל שבתאי, הקשר סטיבן כהן , גל כהן בלם בני יהודה לשעבר שראובן עטר תולה בו הרבה תקוות בהגנה, כמו כן שלושה זרים הוחתמו, הליטאי מינדאוגאס קאלונאס קשר התקפי, החלוץ הקנדי טוסיין ריקטס שעד כה הותיר רושם חיובי על צוות האימון והשוער פרמיסל קובאר שהוא בגדר תעלומה כרגע.

ימשיך להיות העוגן במרכז השדה. דריו פרננדס. צילום: פייסבוק הפועל חיפה

למאמן ראובן עטר הרבה עבודה לפניו, גם נשיא תובעני ויומרני (חושב שהפועל חיפה ראויה למקומות 2-5), גם קבוצה מבוגרת וחסרת ברק , בקישור יהיו אלה דריו פרננדס הוותיק (36) ויובל שבתאי שינסו להחזיק את אמצע המגרש, גם הקשר הצעיר אור אוסטוינד שהיה מבוקש במ.ס אשדוד יכול להיות הפתעה בקישור החיפאי, הישאם כיוואן הוותיק והטוב חייב לעשות את קפיצת המדרגה ולהיות הרבה יותר מעורב במשחקה של הפועל חיפה כי כישרון כולנו יודעים שיש לבחור, על הקווים ירוץ השחקן אהד עזאם שבעונה שעברה הראה ניצוצות של שחקן לגיטימי בליגת על, הרבה תקוות תולים בכרמל בשני הזרים החדשים קאלונאס, קשר התקפי שהראה יכולות טובות במשחקי קדם העונה והחלוץ הקנדי טוסיין ריקטס שכבש לא מעט שערים במשחקי ההכנה, בקבוצה מקווים שהוא יהיה זה שיעזור למהראן ללה לחדש את ימי בלומפילד העליזים. הגנת הקבוצה תתבסס בעיקר על גל כהן ואושרי ראש(עם ישאר), המון שאלות יש אודות השוער החדש שהובא לקבוצה, פרמיסל קובאר הצ'כי, האם הוא זה שיכול למלא את החלל שהותיר אחריו קאלה דרשלר.

העונה יותר מתמיד, אוהדי הפועל חיפה.צילום: פייסבוק הפועל חיפה

לסיכום על-פניו נראה כי הפועל חיפה הולכת העונה שוב למצוא עצמה בקרבות התחתית ולנסות להבטיח לעצמה השארות נוספת בליגה, הסגל הנוכחי לא מספיק טוב על מנת "לקחת" את הקבוצה לפלייאוף העליון. ראובן עטר יהיה חייב לעשות המון "קסמים" על מנת להצליח ולהביא את הקבוצה לחוף מבטחים בשלב מוקדם של העונה. יואב כץ הנשיא והבעלים חייב להיות הרבה יותר מציאותי ולהבין שהפועל חיפה הנוכחית היא קבוצה חלשה המועמדת לירידה העונה ואולי להכניס את היד לכיס ולחזק אותה בעוד שחקן או שניים. ולסיום אתם אוהדי הפועל חיפה, שימו את המחלוקות עם יואב כץ בצד ובואו בהמוניכם ל"סמי-עופר" לעודד את הקבוצה, העונה יותר מתמיד הם צריכים אתכם.

Comments


bottom of page