top of page

ואז הגיע אילוז: 3-2 דרמטי לרעננה על סכנין

מאת אדהם חביב אללה| הפועל רעננה מוכיחה שוב שיש לה קבוצה עם אופי, הערב (שבת) כשהפכה פיגור לניצחון ענק 2:3 על בני סכנין במשחק משוגע ודרמטי עם הרבה אירועים שהתקיים במסגרת המחזור השני בליגת העל באצטדיון טוטו בעכו . בשבוע שעבר פגשו חיים סילבס וחניכו את העולה החדשה כפרסבא  והצליחו להוציא  נקודה עם 2:2 מול הפועל כפר סבא, והפעם מול קבוצת המגזר בני סכנין לעייני הקהל שלה רעננה ניצחה את בני סכנין בתוספת הזמן 3-2 ,רעננה שלמרות שעזב אותה השחקן המפתח שלה בשנה שעברה טוני וואקמה עדיין מספקת את הסחורה ,ותזכרו את השחקן החדש שלה קבלו את עמנואל מבילה שכבש שני שערים .

מחצית הראשונה: נפתחה בשוויון כוחות מצד שתי הקבוצות עד  שוויאם עמאשה כבש  את השער הראשון ושערו השני העונה  לאחר שקיבל כדור מדויק ובישול משלומי אזולאי בדקה (21). סכנין המשיכה בקצב טוב יותר גם בפתיחת המחצית השנייה עד כיבוש השער הנפלא  מרגלו של אוונס קאנגואה. הזמבי שכבש את הראשון שלו כשבעט מ 20 מטר בכדור חלש ושטוח אל הפינה השמאלית של רן קדוש שלא היה מספיק מפוקס ומרוכז  בדקה  (62).  השער השני הגיע כעבור זמן קצר ובדקה 67), שוב היה קאנגוה שהקשית כדור נפלא מעל רן קדוש מבישול של יובל שבתאי ,שער נפלא שהלהיט את הקהל .

וזה לא נגמר  ,סכנין שצירפה את  ז'אורז'יניו,השוותה הפעם מכדור חופשי כאשר זארזיניו עם שערו השני העונה הצליח בבעיטה חופשית מ-17 מטרים בדקה 87. אבל האורחים לא נכנעו וידם הייתה על העליונה והפעם לאור אילוז, שעלה כמחליף עם פתיחת המחצית כבש בבעיטה חופשית מ-20 מטרים (92). אילוז יש לזכור עבר בהשאלה ממכבי חיפה  כבש את שער הבכורה שלו בליגת העל.

זארזיניו חוגג שער מרהיב

זארזיניו חוגג שער מרהיב


בסיום המשחק חגגו שחקני רעננה בחדר הלבשה את הניצחון כאילו זכו בגמר הגביע, מצד השני בבני סכנין נשמעו הרבה ביקורת וזעם וקריאות לעבר השחקנים והמאמן שקראו לו להפתואטר מיד עם שריקת הסיום .

חיים סילבס שנשמע מאושר בסיום המשחק אמר :"מדובר בניצחון מאוד חשוב על בני סכנין האופי של הקבוצה הוא המשכיות של עבודה ונתינה משנה ששעברה , מקצועית אנחנו מנסים להתחזק בעוד כמה שחקנים שיכולים להיות פקטור בהרכב , המטרה שלנו היא לנצח בכל משחק ושלמור על מומנטום חיובי להמשך העונה ".

דקה 44: הזדמנות לסכנין  ז'אורז'יניו העביר כדור רוחב למרכז הרחבה, לצחי אליחן. אקס בית"ר ירושלים השאיר לאזולאי, אך האחרון מעשרה מטרים בעט מעל השער.

מחצית שניה:

דקה 47:  עוד הזדמנות לאורחים מסכנין.  צחי אליחן קיבל כדור ממרחק של 25 מטר עבר שני שחקנים וחדר לרחבה הנסיון נבלם  והכדור השני הלך סנטימטרים מעל המשקוף

דקה 53: הגיעה רעננה בפעם הראשונה  קאנגווה בעט את הכדור ממרחק 20 מטרים מהשער, אך הבעיטה שלו הלכה מעל למסגרת.

במרכז: אילוז חוגג יחד עם החברים שער ניצחון דרמטי

במרכז: אילוז חוגג יחד עם החברים שער ניצחון דרמטי


דקה 62 : 1 -1 רעננה מצליחה להשוות מרגלו של קאנאגוה לאחר שקיבל כדור ומ 20 מטר שלח כדור חלש ושטוח לפינה השמאלית של רן קדוש שהיה חלש ולא מרוכז ונכענע מבעיטה חלשה של החלוץ.

דקה 67: הפועל רעננה עלתה ל-1:2: שוב האופי היה מצידה של רעננה והפעם היה זה יובל שבתאי יובל שבתאי שמסר כדור גאוני בציף גדול מצד שמאל לקאנגווה, שמול קדוש הקשית פנימה..

דקה 87, בני סכנין השוותה 2-2: אמיר חלאילה שנכנס במקמו של חאלד חלאילה הוכשל סמוך לרחבה במרחק של 16 מטרים מהשער , כדורל חופשי שניגש לבעוט אותו זורזינו הברזיאלי לאחר שאלי כהן הורה לו לבעוט שבעט חז למרכז השער והחזיר את סכנין למשחק :

דקה 92, הפועל רעננה עלתה ל-2:3: וזה לא נגמר עד שזה נגמר והפעם היה זה המחליף אור אילוז, אילוז שלקח את הנטל על כתפיו וברגליו  בעט את הכדור החופשי ממרחק של 20 מטרים מהשער. שלח כדור מדויק לפינה השמאלית והעניק יתרון דרמטי לחיים סילבס.

החבורה של סילבס לא נכנעת בקלות והיא משחקת עד לשריקת הסיום. מאידך, שחקניו של אלי כהן שוב הפסידו במשחקם השני העונה למרות שבכל פעם הם מובילים , מול מכבי תל אביב במחזור הראשון והפעם נגד הפועל רעננה.

בני סכנין: רן קדוש, עלי עותמאן, אברהם פאס, עלאא אבו סאלח, איגור יובאנוביץ', חאלד חלאיילה (אמיר חלאיילה, 75'), דיוגו ק'צובה (ספוואן זועבי, 68'), ז'אורז'יניו, צחי אליחן (מוחמד בדארנה, 79'), שלומי אזולאי ו-וויאם עמאשה.

הפועל רעננה: אריק ינקו, עדי נמני (גיא ליפקה, 83'), דודי תירם בן והבה, עמנואל אמבולה, יובל שבתאי, בן בנימין, שניר שוקר (אור אילוז, 46'), אלי בבייב, אוונס קאנגווה (כארם ארשיד, 75') וממאדו צ'אם.

בסיום המשחק מאמן סכנין נשמע מאוד מאוכז באומרו: "זה היה משחק מלא תהפוכות. רעננה הבקיעה משלושה מצבים בלבד. חזרנו למשחק ואז קיבלנו שער משום מקום. זו תוצאה מאכזבת וכואבת אבל יש לנו זמן לעבוד קשה. עכשיו נצא לפגרה ונשתפר. רעננה לא סיכנה כמעט את השער ושער השיוויון הוציא לנו לגמרי את האוויר

שופט צביקה לוי הוציא את המשחק לדרך לעיני כ-1,500 צופים.

כותב הטור הינו תלמיד במכללת "ספורט פאנל" בניהולו המקצועי של נדב יעקבי

#ספורטפאניל

bottom of page