top of page

ואז הגיע ספורי: 1-0 חשוב להפועל ת"א

מאת| חאלד דראושה ניצחון בכורה העונה להפועל תל אביב משער של ספורי המחליף בדקה (82) אחרי שלושה מחזורים, בדיר :"אני עוזר מאמן, בעל הבית קובע " , הפועל חיפה מתוסכלים מההפסד השני בליגה , קללות מהאוהדים ללירן סרדל , בנין :" צריך לדעת לשחק גם כשמגיע קהל וחייבים לתמוך בסרדל"

בלי מאמן קבוע, חוסר שקט ומשחק חוץ , כל המהומה הזאת לא מנעה מהפועל תל אביב להשיג את מטרתו בסמי עופר מול הפועל חיפה ולחגוג בפעם הראשונה לעונה, רמזי ספורי נכנס כמחליף וכבש את השער היתום במשחק .לעיני 4950 צופים , הודיע השופט אלון יפת על תחילת המשחק. המארחת נכנסה בעוצמה בדקות הראשונות  כדי לכבוש שער מוקדם, בדקה החמישית "חנן ממן " קיבל כדור עומק מ"אדריאן רוצ'ט" ובעט כדור לא מדויק, ויצא מחוץ לשער.

אחזקת הכדור של החיפאים עצבנה את המאמן הזמני " ואליד בדיר " שהתחיל לצעוק, דבר שגרם להפועל תל אביב להתעורר ולהתחיל להיכנס לעניינים , למרות שזה לא מנע את הפועל חיפה לסכן את השער של חתוכה שהדף כדור בדקה השביעית מ-עלי ח'טיב . שתי הקבוצות חילקו את ההזדמנויות ביניהם והקרב התחיל להתחמם, ובדקה העשרים ושלוש, בלם הפועל תל אביב " לוקאס וינטרה " הפיל את "אמיר אבו ניל" במרחק 20 מטר מהשער שבסופו של דבר החליט אלון יפת לתת כדור חופשי להפועל חיפה ,עלי ח'טיב קיבל את היוזמה ובעט כדור קרוב מאוד למסגרת .

ספורי חוגג. ניצחון בכורה לחניכיו של באדיר


מהלך המשחק: לאחר עשרים ושמונה דקות משחק, הפועל תל אביב רשמה איום אמיתי על המארחת, אלטמן קיבל כדור באמצע המגרש וניסה להבקיע כדור אווירי ממרחק 30 מטר , אבל הכדור נחת על גג השער . ההתעוררות של חניכי בדיר התחילה להתפתח , והתחילו לאיים על השער ולהוכיח את עצמם בצורה די ברורה , ובדקה השלושים וארבע " ליביו אנטל " קיבל כדור עומק ובעט בעוצמה לכיוון השער אבל קובאר היה במקום והדף את הכדור החוצה.

דקה 34: השופט חשף את העריצות , אך הוציא כרטיס צהוב ראשון במשחק ל- "לוקאס וינטרה " שהפיל את " אמיר אבו ניל " באמצע המגרש ומנע אותו ליצר התקפה .

דקה 40 : הגיע התור של הפועל חיפה, "ברונו  פיניירו " ניסה לחלץ כדור מהשחקן הכי בולט על המגרש מצד הפועל תל אביב " קלאודיו בומבה " , אך לא הצליח להשיג את מטרתו והשפיל את הרומני באזור הרחבה .

דקה 41 : בומבה בעט כדור מדויק למסגרת אבל קובאר לא השתעמם להציל את השער והדף את הכדור שוב החוצה .

דקה 44 : "שמואל  שיימן "  התקשה לגנוב כדור מרגליו של "חנן ממן " והנחית אותו על סף הרחבה .

בדקה 45: רגע לפני סיום המחצית , " עלי ח'טיב" שוב קיבל את היוזמה, בעט כדור חופשי פגע בחומה וכמעט נגע בקורה ויצא לקרן , שאחרי התבצעותו נאלץ השופט לסיים את המחצית בתיקו בלי שערים עם הערות מצד שני המאמנים .

מחצית שניה

הקצב חזר לעצמו עם נסיונות משני הצדדים .

בדקה 55: "פיניירו " הכשיל את "בומבה " באזור הרחבה בצורה די מסוכנת , כניסה שגרמה לו לראות את הצהוב מהשופט " אלון יפת " ששרק עבירה . אלטמן בעט כדור שנעצר בחומה .

דקה 62 : "ואליד בדיר" החליט להכניס את "רמזי ספורי " במקום אלטמן על מנת להוסיף זריזות ואיכות  התקפי, ומי היה מאמין שהחילוף הזה יגרום לשער ? .

ספורי התחיל להיכנס למשחק עד שבלט מדי וגילה עוצמה ששיפרה את מצב קבוצתו .

אחרי כמה דקות החליט "בדיר " לתת הזדמנות ל-" בו רייכרט " שהחליף את "לינגאנה"

דקה 72 : רייכרט קיבל כדור באמצע המגרש , הרים את הראש ומסר ל"בומבה" , רייכרט רץ לצד הימני של הרחבה , קיבל בחזרה מ-"בומבה" ובעט כדור שטוח עשה את דרכו החוצה .

דקה 75 : "טל בנין" נמאס מהמצב הנוכחי במגרש , רצה לתקוף ולאיים על השער יותר, אחת הסיבות שגרמה להחליף את " אבו ניל " ולהכניס את "מהראן לאלא" במטרה לשפר את ההתקפה .

דקה 82 : הגיע הרגע האורגזמי , "ספורי" שלא היה בסגל של "מנדיונדו" דיבר בנועזות והרעיד את השער , אחרי שהקפטן " פינטילי " מסר כדור לכיוונו של "דודו ביטון " , החלוץ פתח רגליו והשאיר את העבודה ל-"ספורי" בצד שמאלי שבעט כדור שטוח לפינה הרחוקה, "קובאר"  התקשה הפעם להדוף ומצא את הכדור ברשת .

דקה 85 : "קוראץ" קיבל כדור מרתק מ- " חנן ממן " , המונטנגרי הייתה לו הזמנות להשיג שוויון ולרסק את השמחה של הפועל תל אביב , אבל לא מצא את הרשת .

עד סוף המשחק הפועל חיפה המשיכה לנסות לצאת בתיקו , במקביל האורחים ניסו להרגיע את הקרב עד ששרק השופט " אלון יפת " והודיע על סיום המשחק . הפועל תל אביב רשמה ניצחון בכורה העונה, לאחר שישה משחקים ללא ניצחון.

אחרי החגיגה והסנסציה, ספורי סיפר על תחושתו ואמר : " תחושה נפלאה לשחק ולכבוש שער הניצחון . חכינו לזה , שחררנו קצת לחץ , הניצחון נתן לנו לעבוד בשקט, באימונים היינו לחוצים קצת מהקהל וחוסר הניצחונות " .

ובנוגע להיעדרותו מהסגל של מנדיונדו , לקח נשימה עמוקה ואחרי שניות ספורות הגיב : "לא יודע , לא יודע למה לא הייתי בסגל , קיבלתי את ההחלטה כמקצוען וישבתי ביציע "

במקביל באדיר לא הצליח להסתיר את שמחתו : " זו משפחה , זה הפועל תל אביב , זה מה שאני מצפה מהשחקנים שלי . אני גאה בהם , הם חזרו לעמדות והיה כל אחד בעמדה שלו . אנחנו משתפרים , מניצחון כזה השחקנים יקבלו ביטחון "

לגבי תפקידו  : " אני באתי עוזר מאמן , יש בעל הבית הוא קובע " . באדיר כיבד את הפועל חיפה : " כל הכבוד להם , הם קבוצה טובה , יש להם מאמן טוב , אבל המטרה שלי הייתה לבוא ולנצח את המשחק וזה מה שקרה "

המאמן המתוסכל סיפר : " יש אכזבה מהתוצאה , אנחנו לא מצליחים להשיג נקודות , מדובר בחוסר יכולת  . חייב לשפר למרות שזה לא קל אבל זה חלק מהעבודה שלי " והוסיף : " אנחנו משתדלים לעשות די דברים טובים , והקהל הרב אחד נקודות האור , אנחנו צריכים לדעת לשחק גם כשמגיע קהל , עשינו דברים טובים על המגרש אבל זה לא מספיק" .

ולגבי הקללות מהאוהדים לכיוונו של לירן סרדל : " מה שקורה בין הקהל וסרדל נקודה די כואבת , חייבים לתמוך בו , הוא גדל בקבוצה , דרך אגב הוא עושה את המקסימום שלו אנחנו לא יכולים לבוא אליו בטענות "

הרכבים :

הפועל חיפה : פרמיסל קובאר, לירן סרדל, אושרי רואש, ברונו פיניירו, מיקי יאזו (חיים מגרלשווילי, 61), חנן ממן, אדריאן רוצ'ט, אמיר אבו ניל (מהראן לאלה, 75), עלי חטיב (אנס דאבור, 61), תומר סוויסה וזרקו קוראץ'.

הפועל תל אביב : צליל חתוכה, עיאד אבו עביד, אדי גוטליב, לוקאס וינטרה, שמואל שיימן, איסומאילה לינגאנה (בן רייכרט, 68), מיחאי פינטילי, קלאודיו בומבה, עומרי אלטמן (רמזי ספורי, 62), ליביו אנטאל (עופר ורטה, 88) ודודו ביטון.

Comments


bottom of page